Skocz do zawartości

Xiaomi Stable dla Mi4c - temat tylko dla użytkowników stable


Lokator

Rekomendowane odpowiedzi

Najnowszy obecnie dostępny stable dla Mi4c znajdziecie w poniższych linkach.
Wszystkie poniższe drogi prowadzą do tej samej wersji oprogramowania - te same źródło / link! 

Wchodzimy na https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=36337 , wybieramy najwyższą z dostępnych wersji Miui, a następnie wersję dla naszego mi4c.
Wchodzimy na https://miuipolska.pl/wersje-stabilne-miui-v7/, wybieramy najwyższą z dostępnych wersji Miui, a następnie wersję dla naszego mi4c.
Wchodzimy na https://xiaomi.eu/community/, wybieramy ROMs DOWNLOAD, strona kieruje Nas na link do najnowszego dostępnego softu dev, następnie w głównym poście tematu znajdujemy linijkę opisaną jako DOWNLOAD STABLE (NO WEEKLY UPDATES) i wchodzimy na pierwszy link od góry, czyli https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=36337.

Dlaczego stable?

Spoiler

Stable Miui ma być w domyśle stabilną i nieposiadającą krytycznych błędów wersją oprogramowania. Tworzona jest dla osób ceniących sobie stabilność oraz niezawodność. Aktualizacje rom'u stable pojawiają się rzadziej niż dev. Wdrażane na bieżąco do najnowszych wersji rozwojowych rozwiązania pojawiają się w wersji stable nieco później jako rozwiązania już przetestowane i dopracowane przez społeczność Xiaomi / Miui.

Obecnie występujące błędy:

  • czekam na Wasze zgłoszenia.

Cześć wszystkim,

zdecydowałem się korzystać wyłącznie z najnowszych wersji stable oprogramowania Xiaomi, dlatego też zakładam ten temat dla wszystkich użytkowników z niej korzystających w celu informowania Was o każdej najnowszej pojawiającej się wersji stable oraz wymieniania się doświadczeniami związanymi z jej instalacją (czystą, czy też aktualizacją) konkretnie pod Naszymi urządzeniami, czyli oczywiście Mi4c.

Prosiłbym użytkowników forum o zachowanie przejrzystości i schludności w owym temacie. W przypadku opisywania problemów z instalacją, czy też aktualizacją proszę o informacje o tym co zostało zrobione. Proszę również ludzi, którym bezproblemowo przechodzi instalacja, czy aktualizacja o opisywanie swojego postępowania krok po kroku, pomoże to wielu użytkownikom.

Przykładem niech będą poniższe wpisy:

[Aktualizacja] : z wersji xxxxx na wersję yyyyy.
[Problemy przed aktualizacją] : z tym, z tym, to i to, opis problemu lub nie zaobserwowałem.
[Problemy po aktualizacji] : z tym, z tym, to i to, opis problemu lub nie zaobserwowałem.
[Rozwiązanie problemu] : to, to i to lub nie znalazłem.

[Instalacja] : z wersji xxxxx na wersję yyyyy.
[Problemy przed aktualizacją] : z tym, z tym, to i to, opis problemu lub nie zaobserwowałem.
[Problemy po aktualizacji] : z tym, z tym, to i to, opis problemu lub nie zaobserwowałem.
[Rozwiązanie problemu] : to, to i to lub nie znalazłem.

Będę się starał aby cały pozostały bałagan (treść nie związana z tematem) był na bieżąco redagowany/usuwany o ile będzie takowa możliwość, bądź o ile któryś z moderatorów wyrazi większe zainteresowanie tym tematem.

Edytowane przez Lokator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 godziny temu, Lokator napisał:

 

Najnowszy obecnie dostępny stable dla Mi4c: xiaomi.eu_multi_MI4c_V8.2.1.0.LXKCNDL_v8-5.1.zip 

Jak przejść z wersji rozwojowej xiaomi eu. 6.12.22  na tego stable ? Będą pojawiały się nowe aktualizacje ?

Edytowane przez luki82b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, luki82b napisał:

 

Jak przejść z wersji rozwojowej xiaomi eu. 6.12.22  na tego stable ? Będą pojawiały się nowe aktualizacje ?

Dawno tego nie robiłem, dlatego też stworzyłem ten temat, ale z tego co pamiętam możesz zrobić aktualizacje z wbudowanego oprogramowania (tzn. ściągasz nowy rom, wgrywasz na telefon i instalujesz przez aplikacje "Aktualizacje"). Po tym działaniu w przypadku jakichkolwiek problemów z funkcjonowaniem aplikacji podobnież warto zrobić wipe cache/dalvik (jeżeli piszę źle, to niech mnie ktoś proszę poprawi).

Jeżeli jednak chcesz mieć 100% pewność, że wszystko będzie okej i masz trochę czasu oraz chęci, to ja osobiście polecam zgrać/zabezpieczyć sobie swoje prywatne dane, zupgreadować TWRP do najnowszej wersji, wykonać restart do TWRP, wyczyścić telefon, wykonać restart do TWRP, następnie wgrać nowy rom na telefon i instalować na czysto z TWRP. Ja dzisiaj właśnie tak uczyniłem i zero problemów - rom jak najbardziej stabilny : )

@ksiac, również posiadam ten błąd przy instalacji na czysto, jednak jakkolwiek negatywnie nie czuję, aby wpływał on na funkcjonowanie rom'u : )

@kamillm, nie działa mi zamieszczony w najnowszej wersji stable antywirus (próbowałem skanować przed i po zaktualizowaniu bazy wirusów - cały czas 0%)

Edytowane przez Lokator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@newelco, ja odpowiedzi nie udzielę, bo nie miałem styczności z ostatnimi rozwojowymi.

Dzisiaj pierwszy raz pojawił się błąd przy uruchamianiu telefonu na dual simie - przy wpisywaniu pinu dla drugiej karty sim telefon kasował część wpisanych znaków, po parunastu sekundach przeszło i już później problemu ponownie nie zaobserwowałem (a kilkukrotnie wyłączałem i ponownie uruchamiałem telefon).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja z  8.1.3.0 do 8.2.1.0

Zaraz po aktualizacji przez twrp zauważyłem że po każdym restarcie suwak jasności ustawiony jest na minimum, trzeba na dwa razy przesunąć do maksa aby wróciło do normy. Mocno nie przeszkadza ale w 8.1.3.0 działało poprawnie...

Dziś zauważyłem że nie działa Hotspot:-((( próbowałem trzema urządzeniami na rożnych ustawieniach, ale za nic nie chce się połączyć... Funkcja dla mnie dość ważna więc nie wiem czy nie wrócić do 8.1.3.0 lub nawet 8.1.2.0

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą - korzystam z China Stable (najnowszy, czyli 8.2.1.0) i nie działa mi przełącznik do latarki. Myślałem, że może coś z diodą jest nie tak, jednakże z poziomu aplikacji aparatu (robienie zdjęć) normalnie się uruchamia. System stawiałem na czysto przez recovery - na xiaomi.eu macie może taki sam problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Antyhaker, zadałem Ci dosyć proste pytanie, ale już sam znalazłem na nie odpowiedź.

  • uruchomienie latarki z przytrzymania przycisku "home" przy aktywnej blokadzie ekranu działa,
  • uruchomienie latarki z przycisku dostępnego w wysuwanym menu górnym również działa.
Edytowane przez Lokator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie wersja 8.1.1.0. Czy ktoś z was może mi coś powiedzieć o jej działaniu ? Mogę ją zainstalować przez okno podane w załączniku jeśli mam wersje xiaomi.eu 8.0.4.0(LXKCNDA), czy muszę instalować przez TWRP ? Pomóżcie, bo jestem w tym nowy :C

 

17193806_1288618641226859_809720591_o.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...