Acid

MIUI 7.2.23

Recommended Posts

Chyba długo się nie nacieszyłem działaniem GPS... Po aktualizacji działał pięknie, może za pierwszym razem długo łapał fixa, ale później już dużo szybciej. Wieczorem pojawił się odwieczny problem z wibracją, który naprawia tylko restart telefonu. Po ponownym uruchomieniu max to 3 satelity, a fixa nie łapie...

Dla Mi5 widze tez poprawka. Co poprawili co nie dzialalo?

U mnie np próba odinstalowania gboard kończyła się resetem urządzenia. Teraz działa poprawnie. Gps pierwszy fix 13 sec kolejne 2-3 więc bez zmian działa tak jak wcześniej.

10 minut temu, mates21 napisał:

Dla Mi5 widze tez poprawka. Co poprawili co nie dzialalo? :)

Pewnie dla wszystkich wrzucają. Dla Mi4 też wrzucili, a na Mi4 wszystko śmigało

19 minut temu, AmyS napisał:

Chyba długo się nie nacieszyłem działaniem GPS... Po aktualizacji działał pięknie, może za pierwszym razem długo łapał fixa, ale później już dużo szybciej. Wieczorem pojawił się odwieczny problem z wibracją, który naprawia tylko restart telefonu. Po ponownym uruchomieniu max to 3 satelity, a fixa nie łapie...

Więc mi nie dokuczajcie, że nie chcę się wciąż przesiąść!

Ze jak 7.2.24 ?? Co bylo nie tak z .23 ?? Mam Mi5 i niby wsio dziala od wczoraj... Ktos moze racjonalnie podac czemu ten update nowy dzien po dniu?

@slr bo tak ;)

Tak serio to .23 zostało cofnięte przez Chińczyków bo były FC na niektórych modelach i wypuścili poprawione .24 to i xiaomi.eu wypuściło 

Edited by RegimeOfTerror

1 minutę temu, redkontakt napisał:

Football Club :D

Wysłane z mojego V919 Air DualOS przy użyciu Tapatalka

Oj jaki ty jestes smieszny, pewnie na imprezach jestes w centrum uwagi.... :) a tak serio blad FC co to ?

10 minut temu, slr napisał:

Oj jaki ty jestes smieszny, pewnie na imprezach jestes w centrum uwagi.... :) a tak serio blad FC co to ?

Force close, crashowanie i wyłączanie się apki

• Like 3

28 minut temu, slr napisał:

Ze jak 7.2.24 ?? Co bylo nie tak z .23 ?? Mam Mi5 i niby wsio dziala od wczoraj... Ktos moze racjonalnie podac czemu ten update nowy dzien po dniu?

Prawie co tydzień tak jest. W  dniu wypuszczenia aktualizacji zaczyna ją testować więcej ludzi i wychodzą błędy. Jeśli są poważne, to aktualizacja jest wycofywana i czasem na drugiej dzień jest poprawiona.

W .23 jak i w .24 widzę że tapet ekranu blokady nie da się zmienić... Naciskam jakąś z dostępnych i ekran mignie wraca się do menu a tapeta dalej nie jest zmieniona. Mam Mi5 3/64.

Też w sumie się dziwie, że wyszła akrualizacja 7.2.24, oprócz problemów z GPS i automatyczną synchronizacją Internetu to wszystko działa prawidłowo. Nie liczę już pojawiających się słabych wibracji, bo z tym to chyba nigdy sobie nie poradzą. Jak na razie najnowszy update nie naprawił problemu z synchronizacją. Później sprawdzę GPS.

Zazwyczaj nie pytam o takie rzeczy ale wyjątkowo tym razem mi się widzet spodobał, w związku z czym pytanie: jak nazywa się motyw który zawiera ten widzet zegarka z pogodą z pierwszego posta. @Acid, Jako że praktycznie co tydzień pojawiają się pytania o ikony/widzet/motyw to i już nieraz były propozycje by w pierwszym poście od razu zamieszczać takie informacje. Jak widzę nie jest to wykonalne..?

• Like 1

Sorry ale nie. Nie mam czasu i ochoty pamiętać jeszcze o wstawianiu nazw motywów. 

A ten widżet jest z motywu 奇峰.

• Like 7

5 minut temu, santos napisał:

Haha, coby nie mówić, pozamiatałeś....

Motyw nazywa się Qifeng jeżeli to nie żart Acida.

@slimdick, dziękuję za wyreczenie mnie w poszukiwaniu, pewno udałoby mi się ogarnąć to ale zanim zdążyłem się zabrać za szukanie podałeś mi na gotowo =)

Też w sumie się dziwie, że wyszła akrualizacja 7.2.24, oprócz problemów z GPS i automatyczną synchronizacją Internetu to wszystko działa prawidłowo. Nie liczę już pojawiających się słabych wibracji, bo z tym to chyba nigdy sobie nie poradzą. Jak na razie najnowszy update nie naprawił problemu z synchronizacją. Później sprawdzę GPS.

Sprawdzam na AM. Pierwszy raz to tak do minuty czekam na GPS.

Motyw nazywa się Qifeng jeżeli to nie żart Acida.

Nie widzę takiego motywu. Normalnie zadałeś@Acid zadanie na sobotę...

Wysłane z mojego Redmi 4 Pro przy użyciu Tapatalka

Mi4C reuploaded , fix dla Pilot Mi ;) 

Edited by slimdick
  • Like 2

1 godzinę temu, zielonyBB napisał:

Wysłane z MI5

Jakbyś pobiegł Mrówczą do Lucerny, a potem Kadetów, to byś prawie do mnie dobiegł.

• Like 1

Nie wiem jak u was ale u mnie na 7.2.24 co chwilę traci mi zasięg telefon. Nie miałem tego wcześniej.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

1 minutę temu, tutek napisał:

Nie wiem jak u was ale u mnie na 7.2.24 co chwilę traci mi zasięg telefon. Nie miałem tego wcześniej.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

U mnie nic nie traci :)

Dziewczyny o czym wy teraz piszecie , każdy mieszka gdzie indziej i ma innego operatora i o zasięgu rozmowa :) Przecież może być obciążona sieć w końcu weekend , warunki atmosferyczne wszystko ma wpływ a wy się teraz licytujecie z tym zasięgiem. Albo kalkulator albo GPS a teraz jeszcze zasięg. 

• Like 1

Przed chwilą, slimdick napisał:

Dziewczyny o czym wy teraz piszecie , każdy mieszka gdzie indziej i ma innego operatora i o zasięgu rozmowa :) Przecież może być obciążona sieć w końcu weekend , warunki atmosferyczne wszystko ma wpływ a wy się teraz licytujecie z tym zasięgiem. Albo kalkulator albo GPS a teraz jeszcze zasięg. 

Co do zasiegu to w dzisiejszych czasach nie ma czegos takiego jak obciazenie sieci :) W sylwestra nawet wszystko smiga jak nalezy o 24 :) Tym bardziej w zwykle dni. Oczywiscie masz racje co do tego za lokalizacja kazdy inna wiec moze byc cos akurat z nadajnikiem ale nie ze jest obciazony :)

Ja na moim Mi5 takze bez problemow z zasiegiem na PLAY i T-MOBILE.

żonie w RN3PRO też ostatnio orange coś świruje u nas na wsi, a mój MI5 śmiga. Obaj mamy 7.2.16 global. Telefony są obok siebie i nagle u niej wyskakuje BRAK USŁUGI mimo, że ma 2 kreski zasięgu (mi5 ma lepsze sygnały niż rn3pro o około 3dB). Nie raz jest, że dzwonię do niej i jest poza zasięgiem. Kupiłem jej starter z PLAY na testy do drugiego gniazda i tam tego problemu nie ma (a ma gorszy sygnał na PLAYu). 

Przed chwilą, miuimuscle napisał:

Kreski sobie mozna w buty schowac, o niczym nie świadczą. Przeszedłem z orange do play, bo zasięg mimo max kresek był 0... Próba połączenia czy dodzwonienia się na mój numer niemożliwa. A tel leżał obok mnie i niby miał zasięg(wszysykie kreski).
Zmiana na Play mam cały czas i zasięg i zero problemów z wykonywaniem połączeń.
Tel Redmi 4.

zajmuję się tym i dlatego napisałem moc w dB tj różnica między nimi. Radio komunikuje się w 2 strony i nadajnik tj BTS dobrze nadaje do ciebie i widzisz 4 kreski (dajmy na to -80dB), ale ty masz słaby nadajnik w telefonie i nadajnik już ciebie widzi na dajmy na to -110dB co jest na pograniczu działania. Co nie zmienia faktu, że orange podpiął do mnóstwa BTSów już światłowody zamiast radiolini, ale ma stare anteny na nich. Póki co najnowocześniejszą infrastrukturę ma PLAY i o dziwo PLUS. Orange połączył siły z T-mobile i co ? I nic. Zostawili na kominach/kościołach to co było nowsze, a nie dawali nowych. Ale za to orange ma najstabilniejsze i najszybsze LTE mimo podłączenia wielu użytkowniów. Gdy np jak to ktoś napisał wyżej w sylwestra nie miał problemów to dlatego, że albo mieszka gdzieś gdzie BTS jest po światłowodzie lub jest mało użytkowników przy nim. JAk kiedyś wszystko latało na radioliniach to zapychały się i były przeciążone. To samo urządzenia tj BTSy. Dalej ma to miejsce, ale tam gdzie są stare urządzenia. Kiedyś montowali szafy wielkości 3x3 metra z klimą coby obsłużyło GSMa. Teraz jest do każdej anteny (a są z reguły 4) jest urządzonko wielkości hmm lodówki (głównie HUAWEI) i obskoczy to ładnych parę giga transferu. Sieć LTE ultra czy jak oni to tam zwią korzysta z MIMO (2 anteny na raz) i transfer wzrasta. Długo by tu opowiadać. Reasumując. Najgorsze BTSy ma ORANGE, ale większość jest zasilana światłowodem. Dlatego jeżeli mieszkamy blisko BTSa to najlepiej mieć orange. Na cięzkie warunki najlepiej u nas sieje plus i play. Do tego z  playa i plusa mamy LTE przy oknie, a gdyby mój mi5 obsługiwał 800mHz to i w domu było by LTE. Niestety głównie działają owe przekaźniki na radioliniach i wieczorami z LTE robi się prędkość jak na modemie. Wtedy orange rządzi.

Guest
This topic is now closed to further replies.