Acid

MIUI 7.2.23

Recommended Posts

13 godzin temu, Lex Luthor napisał:

Nie zrozum mnie źle, ale cieszę się że masz to samo na innym modelu emoji1.png jest szansa, że nie zostawia tego jak błąd z rotacją.

使用Tapatalk我MI注LTE发送

Coś czuje że błędy na mi note w dev będą się ciągnąć jeszcze przez kilka miesięcy. Niech zgadnę oprócz diody i rotacji BT bez zmian?

58 minut temu, MD13 napisał:

Coś czuje że błędy na mi note w dev będą się ciągnąć jeszcze przez kilka miesięcy. Niech zgadnę oprócz diody i rotacji BT bez zmian?

Mam ten soft od wtorku i BT sam z siebie w monitorze się nie pojawił - alleluja! Jednak po włączeniu słuchawek monitor pokazywał statystyki zużycia BT na poziomie 67%. Wku#$%m się, wyszedłem z monitora i więcej przy włączonym BT nie sprawdzałem statystyk. 

Niech tylko ogarną tą diodę i narastające dźwięki, i już zostanę na następnym sofcie, bo kilka rzeczy mi nie pasuje w 6.9.15 - apka muzyki, galeria i przełączniki paska stanu oraz niemożliwe jest usuwanie powiadomień z blokady ekranu. Poza tym GPS mi szybciej łapie fixa na 7.2.24

Ogólnie jestem na etapie przejścia na mamtowdupizm, bo chwila moment i będę na ostatniej stronie Superaka, w artykule pod tytułem: Nie śpię w nocy, sprawdzam BT w Xiaomi...

Edited by Lex Luthor
  • Like 1

Witam,

ja z trochę nietypową sprawą. Zaktualizowałem dziś mojego Mi4c do wersji 7.2.23. Telefon był zaszyfrowany PINem i niestety teraz po próbie wprowadzenia PINu otrzymuję informację "PIN nieprawidłowy". Czy jestem w stanie coś z tym zrobić? Czy wszystkie dane poleciały w cholerę? 

Z tym, że to była moja pierwsza aktualizacja z android 5.1 do 7.0 i chyba nie mam takiej możliwości, bo z tego co czytałem w poradniku to TWRP jest usuwany przez tą aktualizację. 

Wychodzi na to, że brick i to taki ciężki... : nie ma TWRP, zablokowany bootlader. Jestem w stanie coś z tym zrobić? 

//Edit

Ok udało mi się przywrócić telefon dzięki temu poradnikowi: 

Niestety, w momencie kiedy dochodzę do etapu fastboot boot recovery.img dostaję komunikat: 'dtb not found'. 

Probowałem również instalacji alternatywnej przy użyciu flashify: https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/ . Niestety restart powoduje, że pojawia się logo Mi i telefon się wyłącza (tak jakby nadal był zablokowany). 

//EDIT 2 

Przeniosę to do osobnego wątku w dziale Mi4c - Pomoc techniczna

Edited by slaveq

Nie ma już FC po wejściu w ustawienia zegarka ?

U mnie nadal fc występują. Chyba że zmienię język na angielski, to ustawienia zegara działają

java.util.IllegalFormatConversionException: d != java.lang.Stringat java.util.Formatter$FormatSpecifier.failConversion(Formatter.java:4135)at java.util.Formatter$FormatSpecifier.printInteger(Formatter.java:2832)at java.util.Formatter$FormatSpecifier.print(Formatter.java:2786)at java.util.Formatter.format(Formatter.java:2491)at java.util.Formatter.format(Formatter.java:2426)at java.lang.String.format(String.java:2670)at android.content.res.Resources.getString(Resources.java)at android.content.Context.getString(Context.java)at com.android.deskclock.activity.SetAlarmActivity.formatToast(SetAlarmActivity.java)at com.android.deskclock.activity.SetAlarmActivity.getAlarmInFurture(SetAlarmActivity.java)at com.android.deskclock.fragments.AlarmClockFragment$AlarmTimeAdapter.bindView(AlarmClockFragment.java)at android.widget.CursorAdapter.getView(CursorAdapter.java)at com.miui.internal.widget.EditableListViewDelegate$ListAdapterWrapper.getView(SourceFile)at android.widget.AbsListView.obtainView(AbsListView.java)at android.widget.ListView.makeAndAddView(ListView.java)at android.widget.ListView.fillDown(ListView.java)at android.widget.ListView.fillFromTop(ListView.java)at android.widget.ListView.layoutChildren(ListView.java)at com.miui.internal.variable.v16.Android_Widget_ListView_class.handleLayoutChildren(SourceFile)at android.widget.AbsListView.onLayout(AbsListView.java)at android.view.View.layout(View.java)at android.view.ViewGroup.layout(ViewGroup.java)at android.widget.FrameLayout.layoutChildren(FrameLayout.java)at android.widget.FrameLayout.onLayout(FrameLayout.java)at android.view.View.layout(View.java)at android.view.ViewGroup.layout(ViewGroup.java)at miui.view.ViewPager.onLayout(SourceFile)at android.view.View.layout(View.java)at android.view.ViewGroup.layout(ViewGroup.java)at android.widget.FrameLayout.layoutChildren(FrameLayout.java)at android.widget.FrameLayout.onLayout(FrameLayout.java)at android.view.View.layout(View.java)at android.view.ViewGroup.layout(ViewGroup.java)at android.widget.FrameLayout.layoutChildren(FrameLayout.java)at android.widget.FrameLayout.onLayout(FrameLayout.java)at android.view.View.layout(View.java)at android.view.ViewGroup.layout(ViewGroup.java)at android.widget.FrameLayout.layoutChildren(FrameLayout.java)at android.widget.FrameLayout.onLayout(FrameLayout.java)at android.view.View.layout(View.java)at android.view.ViewGroup.layout(ViewGroup.java)at android.widget.FrameLayout.layoutChildren(FrameLayout.java)at android.widget.FrameLayout.onLayout(FrameLayout.java)at android.view.View.layout(View.java)at android.view.ViewGroup.layout(ViewGroup.java)at android.widget.FrameLayout.layoutChildren(FrameLayout.java)at android.widget.FrameLayout.onLayout(FrameLayout.java)at com.android.internal.policy.DecorView.onLayout(DecorView.java)at android.view.View.layout(View.java)at android.view.ViewGroup.layout(ViewGroup.java)at android.view.ViewRootImpl.performLayout(ViewRootImpl.java)at android.view.ViewRootImpl.performTraversals(ViewRootImpl.java)at android.view.ViewRootImpl.doTraversal(ViewRootImpl.java)at android.view.ViewRootImpl$TraversalRunnable.run(ViewRootImpl.java)at android.view.Choreographer$CallbackRecord.run(Choreographer.java)at android.view.Choreographer.doCallbacks(Choreographer.java)at android.view.Choreographer.doFrame(Choreographer.java)at android.view.Choreographer$FrameDisplayEventReceiver.run(Choreographer.java)at android.os.Handler.handleCallback(Handler.java)at android.os.Handler.dispatchMessage(Handler.java)at android.os.Looper.loop(Looper.java)at android.app.ActivityThread.main(ActivityThread.java)at java.lang.reflect.Method.invoke(Native Method)at com.android.internal.os.ZygoteInit$MethodAndArgsCaller.run(ZygoteInit.java)at com.android.internal.os.ZygoteInit.main(ZygoteInit.java)

Wysłane z Mi-4c

@Fisiu

Czy aby na pewno masz ostatni build bo w nim już nie ma tego problemu.

Edited by slimdick

[mention=12967]Fisiu[/mention]
Czy aby na pewno masz ostatni build bo w nim już nie ma tego problemu.

Mogę to w jakiś sposób sprawdzić?

Wysłane z Mi-4c

@Fisiu masz podaną datę, godzinę w build.prop w której został dokonany. Możesz sprawdzić też sumę kontrolną pobranego pliku i tego co jest na serwerze to będziesz wiedzieć czy masz wgrany najnowszy. Albo bez zbędnych kombinacji pobierz ten aktualny i wgraj jeszcze raz w twrp.

xiaomi.eu_multi_MI4c_7.2.23_v8-7.0.zip

Untitled-4.thumb.jpg.5c147fde2c8052849f01042d7d8ff278.jpg

Edited by slimdick
  • Like 1

@slimdick
Faktycznie sumy md5 się różnią, do tego archiwum ZIP z romem mam z 24 lutego podczas gdy nowsze jest z 25.

Dzięki!

Wysłane z Mi-4c

• Haha 1

Z tego co widzę ta aktualizacja totalnie uwaliła GPS, od 20 min telefon nie może złapać Fixa. Masakra, ktoś pamięta ostatnią wersję gdzie wszystko działało? 6.1.10?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Ja cały czas siedzę na 6.11.10. Wszystko działa. Problem mam tylko z podwójnymi powiadomieniami w yt i tt.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

2 godziny temu, flywin napisał:

Panowie po zainstalowaniu supersu poprzez twrp nie działa karta SIM nie wykrywa jej?

Ina wersje supersu zainstaluj . Wcześniej gdzieś o tym bylo

Koledzy nie wiem czy też tak macie: bateria poziom 26%(to akurat nie ma żadnego znaczenia), podłączam do komputera do portu USB żeby podładować i:

- komputer nie wykrył urządzenia

- co chwila w telefonie włącza i wyłącza się ekran pokazując, że ładuje i ile jest % naładowania

Dopiero jak ręcznie nacisnąłem na przycisk wyłączenia ekranu przestał się włączać ekran i komputer wykrył telefon.

Wcześniej podobnie z gaszeniem i zapalaniem ekranu działo mi się na ładowarce sieciowej.

Dodam, że takie cuda zaczęły się dziać po przesiadce na MIUI 7.2.3 - mozliwe, że to jest jakiś bug

No cuda na kiju. Jak Ci się wyświetli inkryminowany komunikat to klepnij w niego albo pociągnij palcem w dól i wybierz jedną z czech zaproponowanych opcji, cyt. z głowy:

- ładowanie

- przesył danych

- export photo.

Masz rację w tym, iż takie cóś objawiło się dopiero na And no 7.

Edited by Premeryt
poprawka

Sorry - miało być 7.2.23 :)

Trochę jest to denerwujące - mam nadziej,że ktoś to naprawi

Jeszcze jeden myk - przy podłączonym kablu USB zrobiłem restart(przed restartem był w trybie ładowania) telefonu i po restarcie przy baterii nie było ikonki informującej o ładowaniu(pioruna) - dopiero jak wybrałem tryb USB ładowanie, to wskoczył piorun koło baterii.

Teraz jak już zmienię na jakiś inny tryb USB, to piorun nadal jest.

Cuda jakieś :)

Edited by krzygaj

10 godzin temu, krzygaj napisał:

Jest jedna rzecz, która mnie ucieszyła - działa pływająca ikonka Yanosika :)

A własnie, jak wygladają te pływajace okna/ikony ? widzialem opcję ale jak to dziala ?

@mgreta36 ale że co w Yanosiku? np tak:

comment_8kMTHRk9fvOu8zuw1bcSN6jde2E3eRuuCULihIEVAAA7mLQ.jpg

Czyli ikona Yanosika jest na wierzchu - przed innymi programami i masz dostęp do Yanosika w dowolnym momencie. Ja np korzystam z tego tak, że odpalam Automapę i Yanosika. Yanosika "minimalizuję' do tej ikony i przechodzę do AM. Na ekranie AM ikonka Yanosika jest widoczna i w każdej chwili mogę np zgłosić jakieś zagrożenie itd...

Jeżeli nie potrzebuję nawigacji to Yanosik chodzi sobie w tle w postaci ikony - zużywa mniej zasobów i baterii.

• Like 2

Brak zmiany czasu na dziennych tapetach i błędy w tłumaczeniu się pojawiają (ktoś o tym chyba już wspominał wyżej)

90bcaded54bb2b3113e85ffa8b2e1dd1.jpg

Oraz dziwne podpowiedzi w przeglądarce.
(wgrany pakiet miui polska)

17b09f8116f6851f78c1027017c70525.jpg

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Guest
This topic is now closed to further replies.