Skocz do zawartości

PO aktualizacji telefon nie włącza się


Vsiok

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie. Mam telefon Redme NOte 3 Pro. Ściagnałem aktualizacje od was ze strony, zaktualizowałem. Telefon miał około 50% baterii. Po 2 minutach instalacji wyłączył się i nie chce się odpalić. Gdy podłączam do ładowarki to mruga się czerwona lampka. Gdy przyskam volume down i power przez 15 s włącza się fastboot (obrazek), więc telefon ma baterie. Nic jednak nie moge zrobić. Na próby włączenia nie reaguje: przez sekunde pojawia się napis miui, wyłącza, znowu napis miui i znowy wyłącza.  Nie mam pojęcia co robić. KOmputer nie rozpoznaje sterowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi sięgo jakoś przywrócić do żywych (zablokował mi się podczas instalacji boatloader) - odblokowałem go komendą z cmd fastboot oem unlock-go. Niestety są mega 2 poważne problemy po ponownym zainstalowaniu systemu:

1) nie mogę wejść w ustawienia - wyskakuje mi "Aplikacja Ustawienia przestała działać. Aplikacja zakończyła działanie w nieprawidłowy sposób" No jest jest mega długa treść błędu.

2) przy logowaniu do konta xiaomi "nie można sprawdzić stanu bezpieczeństwa. Wystąpił błąd"

Próbowałem ze starym oporgramownaiem, najnowszym MIUI Polska. Zawsze to samo - te 2 błędy. Bardzo prosze o pomoc, całą noc już poświęciłem by to jakoś przywrócić do życia.

 

 

Edytowane przez Vsiok
dodanie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podgladnij procedure wgrywania CM i dostosuj sie ze swoim plikiem. wyglada to z grubsza tak, ze wgrywasz rom na karte, w recovery robisz wipe'a (nie pamietam ktorych, mozliwe ze wszystkich) rzeczy. wgrywasz paczke z romem z karty. tu sie moze pojawic problem o niezgodnosci paczki z telefonem. jesli tak to koniecznie bardzo dokladnie upewnij sie wtedy, ze ta paczka pasuje i obejdz zabezpieczenia wylaczajac signature check lub modyfikujac plik zip(kasujesz linijke w pliku odpowiadajaca za sprawdzanie). to wystepuje, gdy wipe skasuje info o telefonie z pamieci(wipe system dokladniej). wtedy wgrywasz rom na totalnie czysty telefon. pamietaj, zeby zgrac wszystkie potrzebne ci rzeczy z telefonu. bo tym razem juz pliki beda sie kasowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jeszcze raz sie upewnij wszystkiego, bo nie trudno zostac z uceglonym telefonem. przeczytaj najpierw o wszystkim. o wylaczaniu zabezpieczen o zgodnosci. tresc bledu wyglada mniejwiecej tak" this package is for {blablabla, tu bedzie cos w stylu redmi note 3, albo nazwy kodowej}, your phone is ""(puste). 

 

bedziesz w trwp wtedy, nie skasuje sie. bootloader tez jest gleboko zakorzeniony. takich rzeczy lepiej sie upewnic na wlasna reke, niz sluchac forum, ale robilem tak u siebie w telefonie, oraz w poprzednich telefonach, ktore mialem. tak wiec jesli cos pojdzie nie tak, to warto miec backup wszystkich partycji na telefonie. szczegolnie systemu, ale to juz pewnie wiesz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowilem o samej metodzie wgrywania takiej jak cm, system mialem na mysli miui, ale nic nie stoi chyba na przeszkodzie, zebys wgral cm. tego nigdy nie robilem na redmi, wiec nie pomoge, ale powinno byc praktycznie tak samo+ dogrywanie gapps. jak wgrasz rom z miuipolska to najprawdopodobniej roota masz w panelu sterowania, a jak nie to dzieli cie od niego 1 plik supersu, wgrywany tak samo przez twrp(bez zadnych wipe). troche trudno znalezc odpowiedni, ale da sie(niektore tworza bootloopy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę o tym poczytałem i zrobiłem sobie mini-ściągawkę. Proszę mnie poprawić jeśli na coś nie zwróciłem uwagi lub piszę coś źle.

1. Ściągam na komputerze najnowszy rom do mojego telefonu MIUI Polska

2). Kopiuje go na kartę pamięci (rozumiem, że do pamięci telefonu nie)

3) robie wipe (praktycznie całkowitego) po wejści na twcrp uruchamiając vol up i power

4) klikam install na twcrp uruchamiając vol up i power - wybieram z karty pamięci rom miui polska najnowszy, który ściągnałem w pierwszym punkcie

5) działa bez zarzutu (?) :D

 

DObrze? Czy coś pominąłem? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twrp* optymistycznie wlasnie tak to wyglada. dodatkowo nie resetuj recovery po robieniu wipe dla pewnosci, ze nadal bedzie i dodatkowo przygotuj sie na ewentualnosc, ze wyskoczy niezgodnosc paczki po wipe. no i najpierw zrob backup na karte pamieci zeby moc sobie przywrocic jak cos pojdzie nie tak i np nie dasz rady ominac zabezpieczen zgodnosci. bateria oczywiscie naladowana? niby da sie ladowac na twrp czy nawet wylaczonym telefonie, ale lepiej naladowac wrazie czego. jak sie uda wgrac i bedzie dzialac, to robisz kolejny backup i probujesz wgrac supersu. jak wyjdzie bootloop uzywasz backup i probujesz plik z innego zrodla/innej wersji az zadziala. no i cieszysz sie fonem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...