Skocz do zawartości
  • 0

Mi5 S na firmę / z PL czy Chin


Nonac311

Pytanie

Zamierzam zakupić Mi5S 64gb na firmę (VAT do odliczenia). Znalazłem ofertę na allegro tego urządzenia za 1769 PLN Brutto i do odliczenia VAT około 330 PLN więc netto 1439 PLN podaję link: Xiaomi Mi5S 64 Allegro

Na stronie IBUYGOU to urządzenie jest po cenie bardzo zbliżonej do oferty na alledrogo (oczywiście mówimy o kwocie bez VAT) - 346,99 $, czyli 1419 PLN po obecnym kursie USD link: Mi5S IBUYGOU

Gość z allegro ma 100% pozytywne komenty, sporo transakcji więc wydaje się, że raczej nie jest Januszem biznesu. Specyfikacje urządzeń chyba się zgadzają, ale mogłem coś przeoczyć. Gwarancja u nich w serwisie. Pytanie czy w moim przypadku lepiej kupić jednak z allegro czy sprowadzać z Chin ? Jeżeli miałbym sprowadzać to ewentualny doliczony VAT do urządzenia przez urząd celny też mógłbym odliczyć.

Dzięki z góry za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Poczytaj sobie jeszcze na forum jakie opinie ma fosttech (mają swój temat chyba), ale ja mając mozliwość odliczenia VAT kupiłbym w kraju. Swoje Mi5 kupiłem na ibuygou i w tej chwili jestem w trakcie realizowania gwarancji. Fakt faktem, póki co nie ma  z tym problemów, ale strasznie długo to trwa - 15 dni trwał transport telefonu do Chin, oni z IBG dopiero wysyłają to do Xiaomi więc też czekanie kolejne, a potem czekać aż Xiaomi odeśle naprawione do nich, a oni do mnie. Jeszcze po drodze był ten chiński nowy rok - w ten sposób lekko 2 miesiące bez telefonu pewnie będe.

Edytowane przez wtbn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przecież z IBG masz serwis we Wrocławiu u Acida.

Ja kupiłem moją mi5s przez IBG, z dokupioną gwarancją na dwa lata (na firmę i tak zawsze byłby 1 rok - ale fostech naprawia we własnym zakresie), z dodatkowym ubezpieczeniem od VAT i wyszła mnie około 1350 PLN tyle, że to wersja 4/32. Miałem możliwość dopłaty dokładnie 100 PLN (25$) do wersji 64, bo moje się skończyły, więc finansowo wychodzi to podobnie, ale z IBG mam dwa lata gwary, zamiast roku - którą realizujesz w MiCenter. Nie rozumiem, dlaczego kolega wyżej wysyłał telefon do Chin.

Edit. Chyba, zlokalizowałem przyczynę, dlaczego musiałeś wysłać telefon do Chin. Wersja pro, do której ciężko u nas o płytę głowną - mam rację?

Jeśli tak to w przypadku niższych wersji chyba nie ma tego problemu. Ponoć też w S nie ma już tej wady płyty - ale ile w tym prawdy to rynek zweryfikuje ;)

Edytowane przez naver
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Generalnie nie zależy mi na 2 letniej gwarancji. Wiadomo, że im dłuższa tym lepiej, ale nie jest to jakimś mega priorytetem szczególnie, że tak jak pisze @wtbn kupił na IBG i został bez tel na 2 m-ce. Też właśnie myślałem, że przez IBG gwarancja realizowana jest w PL bez względu na to jaki rodzaj podzespołu telefonu ulegnie uszkodzeniu. Z drugiej strony nie wiem jaki serwis ma ta firma fosttech i czy wywiązuje się rzeczywiście z zapisów gwarancji. 

Najważniejsze dla mnie kupując taki towar od Polaka, aby telefon był rzeczywiście nowy, 100% oryginalny, a nie jakaś podróba. Firma rzeczywiście raczej wygląda na zaufaną więc chyba przejadę się do nich.

Dzięki za cenne porady :)   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co do naprawy w Chinach, zamiast we Wrocławiu to tylko te wersje pro były chyba problematyczne, bo Acid ich nie mógł dostać.

Zresztą najlepiej w tej kwestii porozmawiać z @Acid bo wydaje mi się, że ze zwykłymi wersjami nie ma sensu kupować w Polsce i lepiej sobie przedłużyć obsługę u Acida i mieć serwis "za płotem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Aa no racja, mój błąd. Zapomniałem wspomnieć o tym istotnym fakcie. Rzeczywiście, mi padła płyta w Mi5 pro - Acid napisał właśnie że nie ma części i dlatego wysłałem do Chin. Czyli w przypadku innych telefonów pewnie jest znacznie lepiej. Sorry, nie chcialem wprowadzić w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...