Skocz do zawartości

Brak powiadomień sms z zewnętrznej aplikacji SMS (chompSMS)


Rekomendowane odpowiedzi

Wersja MIUI: 
MIUI 8.3 by xiaomi.eu 7.2.16 (rozwojowa)

Posiadany smartfon:
Redmi 3s 32

Jakim użytkownikiem jesteś? 
Zaawansowany

Opis znalezionego błędu
Witam wszystkich.

Nie działają mi powiadomienia sms w nie-natywnej apce - korzystam z chompSMS; z natywnej apki smsy przychodzą. Niestety po aktualizacji do aktualnej wersji (a nawet i do wersji sprzed tygodnia 7.2.9) mam brak powiadomien w apce, mimo ze smsy dochodza (widac nowe jak juz wejde do apki). Podobny problem mialem w ktorejs w poprzednich wersji MIUI (jakas z listopada bodajze, byla to chyba pierwsza po przesiadce z ROMu Global), ale wtedy wystarczylo oszczedzanie MIUI wykluczyc dla chompSMS i wszystko banglalo. Google nt mojego problemu za wiele mi nie powiedzial, az dzwine, ale nie chce mi sie jednak wierzyc, ze ten problem spotyka tylko mnie.
Probowalem chyba wszystkiego, instalacji na nowo, czyszczenia dalvika, updateow i downgradeow, slowem - zonglowania wersjami, bawienia sie opcjami dot oszczedzania energii, powiadomien itp.

Moze cos zmienili w tym "oszczedzaniu MIUI", ze teraz jest jeszcze bardziej agresywny? Menu widze ze sie lekko zmienilo, tj. nie ma juz do wyboru "zezwalaj/zablokuj lokalizacje" jak sie wylaczy dla danej apki "oszczedzanie MIUI".

Cala niedziele (doslownie) stracilem na probe naprawy tego, poddaje sie.
Moze ktos z Was bedzie mial jakis pomysl jak to ugryzc...

 

Edytowane przez infector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałem się dołączyć do wątku bo mam ten sam problem.

W wersji global ROMu występuje też taki błąd i rozwiązaniem jest wyłączenie opcji " system mms app priority " w ustawieniach domyślnej aplikacji SMS jednak w wersji MIUI Polska nie ma takiej opcji. Proszę o jakieś namiary nawet na pliki systemowe gdzie można to ręcznie zmienić.

Wszelkie ustawienia z modyfikacjami uprawnień, autostartu nie pomagają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...