Jump to content

Recommended Posts

Cześć,

Chciałbym Wam przedstawić klawiaturę BlackBerry. Moim zdaniem jest to jedna z najlepszych o ile nie najlepsza klawiatura jaką można mieć w telefonie. Od lat byłem użytkownikiem Jeżyny i systemu BlackBerry OS. System miał kilka genialnych rozwiązań (HUB, brak przycisków - sterowanie wyłącznie gestami, integracja z aplikacjami) a klawiatura jest jednym z nich. To co mnie w niej urzekło to system podpowiedzi, który jest bardzo wygodny i sprawia, że pisze się bardzo szybko. Proponowane słowa pojawiają się nad literami i wystarczy przeciągnąć palcem w górę by wskoczyły do tekstu. Gest w dół zmienia podstawia nam znaki specjalne a gest w lewo kasuje ostatnie słowo. Dłuższe przytrzymanie kropki sprawia, że na górze pojawiają się emotki i ustawienia. 

blackberry-z10-keyboard-closup-450x316.jid558292_1.jpg 

 Klawiaturę najlepiej zainstalować poprzez BlackBerry Manager do ściągnięcia TUTAJ, potem w samej aplikacji ściągamy i instalujemy klawiaturę. Polecam wyłączyć autokorektę spacją :)

Managerem można też pobrać inne aplikacje BB, które też są bardzo fajne. niestety HUB to już nie ten Hub co na BB OS :( Podzielcie się wrażeniami z użytkowania klawiatury

Edited by rock'n'rolla
  • Like 1
Link to post
Share on other sites

Swego czasu używałem BB Z10 i dobrze wspominam tą klawiaturę.

Nie pamiętam jak było w przypadku BB ale czy jest możliwość aby pisać gestami oraz żeby pojawiały się podpowiedzi nad klawiszami (nie u góry tylko nad konkretnymi literkami) ?

 

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Autokorekta spacją jest słaba dlatego zaleciłem wyłączenie bo inaczej działa to jak w iPhone, że Ci poprawia słowa, których nie chcesz poprawiać. Wyskakujące odpowiedzi to dużo lepsza kontrola korekty, więc nie ma tutaj mowy, że Ci klawiatura poprawi słowo wg swojego uznania. A jest duża różnica między robieniem komuś łaski a robieniem komuś laski ;) :D:D 

  • Like 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Acid napisał:

Jak klawiatura radzi sobie z pisaniem w 2 językach jednocześnie? Trzeba wybrać język czy samo wykrywa jak w Switfkey czy gBoard?

Przytrzymujesz spację i wybierasz język w jakim chcesz pisać, ale zauważyłem, że i tak podpowiedzi w obu językach się pojawiają.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Zainstalowałem i nadal nic. Po prostu nie podpowiada. Tzn podpowiada ale to co wcześniej wpisałem. Nie ma swoich podpowiedzi jak np. Swiftkey, że po konfiguracji pierwsze co napiszesz to już wszystko z predykcją. Co ciekawe w opcjach zaznaczyłem pisanie gestami a tego też nie ma. 

Aaa ok pojawiło się powiadomienie z pobieraniem słownika. Pobrałem polski i coś już mam :) Ciekawe czy angielski mi pobierze.

Link to post
Share on other sites

Nie mogę włączyć spersonalizowanych sugestii. Aplikacja prosi o uprawnienia których nie ma.
Dałem aplikacji wszystkie możliwe ale nadal nie mogę zaznaczyć tej opcji.
0805f4b606c19b5e82a055d7a132969e.jpgc66c085c59259b4fde76a246b98b4387.jpg

Link to post
Share on other sites
16 minut temu, Acid napisał:

Wróciłem do SwiftKey. To zupełnie nie jest klawiatura blackberry. Nie działa tak jak bym chciał.

Też nie mogłem jakoś do końca ogarnąć  blackberry, stara poczciwa SwiftKey daje radę.

Link to post
Share on other sites

Nie ma też u mnie wcale tych przewidywanych wyrazów w trakcie pisania na klawiaturze. Baa klawiatura nie wygląda tak jak na filmie i tak nie działa. Nie dziala też automatyczne wykrywanie języków. Powinno ale nie działa. Musiałem ręcznie przełączać języki gdzie swiftkey rozpoznaje język już po jednej-dwóch literkach.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...
Dnia 27.03.2017 o 15:47, Acid napisał:

Jak klawiatura radzi sobie z pisaniem w 2 językach jednocześnie? Trzeba wybrać język czy samo wykrywa jak w Switfkey czy gBoard?

Klawiaturę dla BlackBerry pisał SwiftKey właśnie :) Pisali też obsługę fizycznej klawiatury dla BB OS10. Automatycznie rozpoznaje język. Jak to SwiftKey. Nie podoba mi się brak znaków specjalnych w widoku głównym. Szybciej pisze mi się na SwiftKey lub GBoard, gdzie taki widok da się włączyć i nie muszę zgadywać, gdzie jest średnik, czy nawias.

Link to post
Share on other sites

Zrobiłem kolejne podejście do klawiatury BB. Nie na Xiaomi, ale klawiatura jest klawiatura ;) Wyłączyłem podpowiedzi nad klawiszami, mam takie standardowe nad klawiaturą. I działa świetnie. Co ciekawe - jak na fizycznej klawiaturze BB działa ctrl + zyxcv :) Świetnie się pisze i poprawia dzięki temu. W GMAIL można wcisnąć ctrl+b i mieć bold czcionkę na przykład. Po jakimś tygodniu (bo wcześniej nie wyciągam wniosków) zobaczę, czy zostaje na dłużej ;)

  • Like 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Tak. Co prawda wciąż nie mogę się przekonać do podpowiedzi nad klawiszami i wolę klasyczne trzy słowa na górze klawiatury, ale sama klawiatura jest bardzo fajna. I nie mam stracha wpisując hasła ;)

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...