Jump to content

Klawiatura BlackBerry

rock'n'rolla
 Share

Recommended Posts

Cześć,

Chciałbym Wam przedstawić klawiaturę BlackBerry. Moim zdaniem jest to jedna z najlepszych o ile nie najlepsza klawiatura jaką można mieć w telefonie. Od lat byłem użytkownikiem Jeżyny i systemu BlackBerry OS. System miał kilka genialnych rozwiązań (HUB, brak przycisków - sterowanie wyłącznie gestami, integracja z aplikacjami) a klawiatura jest jednym z nich. To co mnie w niej urzekło to system podpowiedzi, który jest bardzo wygodny i sprawia, że pisze się bardzo szybko. Proponowane słowa pojawiają się nad literami i wystarczy przeciągnąć palcem w górę by wskoczyły do tekstu. Gest w dół zmienia podstawia nam znaki specjalne a gest w lewo kasuje ostatnie słowo. Dłuższe przytrzymanie kropki sprawia, że na górze pojawiają się emotki i ustawienia. 

blackberry-z10-keyboard-closup-450x316.jid558292_1.jpg 

Klawiaturę najlepiej zainstalować poprzez BlackBerry Manager do ściągnięcia TUTAJ, potem w samej aplikacji ściągamy i instalujemy klawiaturę. Polecam wyłączyć autokorektę spacją :)

Managerem można też pobrać inne aplikacje BB, które też są bardzo fajne. niestety HUB to już nie ten Hub co na BB OS :( Podzielcie się wrażeniami z użytkowania klawiatury

Edited by rock'n'rolla
  • Like 1

• 1 month later...

Autokorekta spacją jest słaba dlatego zaleciłem wyłączenie bo inaczej działa to jak w iPhone, że Ci poprawia słowa, których nie chcesz poprawiać. Wyskakujące odpowiedzi to dużo lepsza kontrola korekty, więc nie ma tutaj mowy, że Ci klawiatura poprawi słowo wg swojego uznania. A jest duża różnica między robieniem komuś łaski a robieniem komuś laski ;) :D:D 

• Like 1

2 godziny temu, Acid napisał:

Jak klawiatura radzi sobie z pisaniem w 2 językach jednocześnie? Trzeba wybrać język czy samo wykrywa jak w Switfkey czy gBoard?

Przytrzymujesz spację i wybierasz język w jakim chcesz pisać, ale zauważyłem, że i tak podpowiedzi w obu językach się pojawiają.

• 4 weeks later...

Zainstalowałem i nadal nic. Po prostu nie podpowiada. Tzn podpowiada ale to co wcześniej wpisałem. Nie ma swoich podpowiedzi jak np. Swiftkey, że po konfiguracji pierwsze co napiszesz to już wszystko z predykcją. Co ciekawe w opcjach zaznaczyłem pisanie gestami a tego też nie ma. 

Aaa ok pojawiło się powiadomienie z pobieraniem słownika. Pobrałem polski i coś już mam :) Ciekawe czy angielski mi pobierze.

Nie ma też u mnie wcale tych przewidywanych wyrazów w trakcie pisania na klawiaturze. Baa klawiatura nie wygląda tak jak na filmie i tak nie działa. Nie dziala też automatyczne wykrywanie języków. Powinno ale nie działa. Musiałem ręcznie przełączać języki gdzie swiftkey rozpoznaje język już po jednej-dwóch literkach.

• 5 weeks later...
Dnia 27.03.2017 o 15:47, Acid napisał:

Jak klawiatura radzi sobie z pisaniem w 2 językach jednocześnie? Trzeba wybrać język czy samo wykrywa jak w Switfkey czy gBoard?

Klawiaturę dla BlackBerry pisał SwiftKey właśnie :) Pisali też obsługę fizycznej klawiatury dla BB OS10. Automatycznie rozpoznaje język. Jak to SwiftKey. Nie podoba mi się brak znaków specjalnych w widoku głównym. Szybciej pisze mi się na SwiftKey lub GBoard, gdzie taki widok da się włączyć i nie muszę zgadywać, gdzie jest średnik, czy nawias.

Zrobiłem kolejne podejście do klawiatury BB. Nie na Xiaomi, ale klawiatura jest klawiatura ;) Wyłączyłem podpowiedzi nad klawiszami, mam takie standardowe nad klawiaturą. I działa świetnie. Co ciekawe - jak na fizycznej klawiaturze BB działa ctrl + zyxcv :) Świetnie się pisze i poprawia dzięki temu. W GMAIL można wcisnąć ctrl+b i mieć bold czcionkę na przykład. Po jakimś tygodniu (bo wcześniej nie wyciągam wniosków) zobaczę, czy zostaje na dłużej ;)

• Like 1

• 2 weeks later...