Skocz do zawartości

Klawiatura BlackBerry


rock'n'rolla

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chciałbym Wam przedstawić klawiaturę BlackBerry. Moim zdaniem jest to jedna z najlepszych o ile nie najlepsza klawiatura jaką można mieć w telefonie. Od lat byłem użytkownikiem Jeżyny i systemu BlackBerry OS. System miał kilka genialnych rozwiązań (HUB, brak przycisków - sterowanie wyłącznie gestami, integracja z aplikacjami) a klawiatura jest jednym z nich. To co mnie w niej urzekło to system podpowiedzi, który jest bardzo wygodny i sprawia, że pisze się bardzo szybko. Proponowane słowa pojawiają się nad literami i wystarczy przeciągnąć palcem w górę by wskoczyły do tekstu. Gest w dół zmienia podstawia nam znaki specjalne a gest w lewo kasuje ostatnie słowo. Dłuższe przytrzymanie kropki sprawia, że na górze pojawiają się emotki i ustawienia. 

blackberry-z10-keyboard-closup-450x316.jid558292_1.jpg 

 



Klawiaturę najlepiej zainstalować poprzez BlackBerry Manager do ściągnięcia TUTAJ, potem w samej aplikacji ściągamy i instalujemy klawiaturę. Polecam wyłączyć autokorektę spacją :)

Managerem można też pobrać inne aplikacje BB, które też są bardzo fajne. niestety HUB to już nie ten Hub co na BB OS :( Podzielcie się wrażeniami z użytkowania klawiatury

Edytowane przez rock'n'rolla
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu używałem BB Z10 i dobrze wspominam tą klawiaturę.

Nie pamiętam jak było w przypadku BB ale czy jest możliwość aby pisać gestami oraz żeby pojawiały się podpowiedzi nad klawiszami (nie u góry tylko nad konkretnymi literkami) ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Autokorekta spacją jest słaba dlatego zaleciłem wyłączenie bo inaczej działa to jak w iPhone, że Ci poprawia słowa, których nie chcesz poprawiać. Wyskakujące odpowiedzi to dużo lepsza kontrola korekty, więc nie ma tutaj mowy, że Ci klawiatura poprawi słowo wg swojego uznania. A jest duża różnica między robieniem komuś łaski a robieniem komuś laski ;) :D:D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Acid napisał:

Jak klawiatura radzi sobie z pisaniem w 2 językach jednocześnie? Trzeba wybrać język czy samo wykrywa jak w Switfkey czy gBoard?

Przytrzymujesz spację i wybierasz język w jakim chcesz pisać, ale zauważyłem, że i tak podpowiedzi w obu językach się pojawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zainstalowałem i nadal nic. Po prostu nie podpowiada. Tzn podpowiada ale to co wcześniej wpisałem. Nie ma swoich podpowiedzi jak np. Swiftkey, że po konfiguracji pierwsze co napiszesz to już wszystko z predykcją. Co ciekawe w opcjach zaznaczyłem pisanie gestami a tego też nie ma. 

Aaa ok pojawiło się powiadomienie z pobieraniem słownika. Pobrałem polski i coś już mam :) Ciekawe czy angielski mi pobierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma też u mnie wcale tych przewidywanych wyrazów w trakcie pisania na klawiaturze. Baa klawiatura nie wygląda tak jak na filmie i tak nie działa. Nie dziala też automatyczne wykrywanie języków. Powinno ale nie działa. Musiałem ręcznie przełączać języki gdzie swiftkey rozpoznaje język już po jednej-dwóch literkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Dnia 27.03.2017 o 15:47, Acid napisał:

Jak klawiatura radzi sobie z pisaniem w 2 językach jednocześnie? Trzeba wybrać język czy samo wykrywa jak w Switfkey czy gBoard?

Klawiaturę dla BlackBerry pisał SwiftKey właśnie :) Pisali też obsługę fizycznej klawiatury dla BB OS10. Automatycznie rozpoznaje język. Jak to SwiftKey. Nie podoba mi się brak znaków specjalnych w widoku głównym. Szybciej pisze mi się na SwiftKey lub GBoard, gdzie taki widok da się włączyć i nie muszę zgadywać, gdzie jest średnik, czy nawias.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem kolejne podejście do klawiatury BB. Nie na Xiaomi, ale klawiatura jest klawiatura ;) Wyłączyłem podpowiedzi nad klawiszami, mam takie standardowe nad klawiaturą. I działa świetnie. Co ciekawe - jak na fizycznej klawiaturze BB działa ctrl + zyxcv :) Świetnie się pisze i poprawia dzięki temu. W GMAIL można wcisnąć ctrl+b i mieć bold czcionkę na przykład. Po jakimś tygodniu (bo wcześniej nie wyciągam wniosków) zobaczę, czy zostaje na dłużej ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...