Skocz do zawartości
  • 0

Procek: Snapdragon 650 czy 652?


pawwaap

Pytanie

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
30 minut temu, Xanth napisał:

Pod kątem modowania to 650. Dla Mi Max Pro nie ma prawie żadnych romów. Różnice wydajnościowe są niezauważalne ;)

X.

Różnica to jest między Snapdragon 650 a 820.

Jeśli ktoś nie jest graczem który zapełni więcej niż 25 GB ROM grami to najlepszą propozycją będzie Mi Max - 3 GB RAM - 32 GB ROM - Hydrogen - ilość modyfikacji jest duża.

Nawet jak ktoś potrzebuje dużo miejsca na dane i dwie karty SIM to nie jest problemem bo wystarczy lekko zmodyfikować kartę SIM i można mieć Dual SIM i kartę pamięci.

Xiaomi może zapomnieć o Mi Max i co wtedy? a mając Hydrogen,nasz telefon będzie miał jeszcze bardzo długi żywot a nie to co może być z Helium.

Nawet teraz MIUI dla wielu osób jest słabym systemem.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, majdan12 napisał:

Różnica to jest między Snapdragon 650 a 820.

Jeśli ktoś nie jest graczem który zapełni więcej niż 25 GB ROM grami to najlepszą propozycją będzie Mi Max - 3 GB RAM - 32 GB ROM - Hydrogen - ilość modyfikacji jest duża.

Nawet jak ktoś potrzebuje dużo miejsca na dane i dwie karty SIM to nie jest problemem bo wystarczy lekko zmodyfikować kartę SIM i można mieć Dual SIM i kartę pamięci.

Xiaomi może zapomnieć o Mi Max i co wtedy? a mając Hydrogen,nasz telefon będzie miał jeszcze bardzo długi żywot a nie to co może być z Helium.

Nawet teraz MIUI dla wielu osób jest słabym systemem.

Zanim Xiaomi o nim zapomni to się rozleci :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, pawwaap napisał:

Ale ja chcę aktualizacji od społeczności xda-developers raczej niż producenta, w takim razie lepszy jest 650, i mówisz że można upchnąć jakoś i dwie karty SIM i jeszcze SD?

 

 

 

Kup wersje 3 GB RAM - 32 GB ROM.

Na YouTube masz ogromną ilość filmików gdzie jest pokazane jak mieć Dual SIM i kartę MicroSD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wiem jak jest z ROMami dla obydwu modeli, ale różnica techniczna pomiędzy 650, a 652 jest taka, że ten pierwszy ma 6 rdzeni (2x A72 + 4x A53), a drugi ma 8 rdzeni (4x A72 + 4x A53) i słabsze rdzenie są o 200 MHz wyżej taktowane. Poza tym grafika i reszta bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale Android to wielozadaniowy jednak system, szczególnie kiedy jest więcej RAMu to może kilka apek chodzić w tle i zrobić coś pożytecznego?

 

Poza tym załóżmy jakby wystarczyło by żeby znaleźć jeden a dobry, stabilny ROM żeby ew samodzielnie nieco zmoddować, znalazłoby się coś takiego na Snapdragon 652?

 

 Ale kernele są te same dla helium i hydrogen, prawda?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
17 godzin temu, pawwaap napisał:

Jak piszą

w artykule na Manila's hacker:

 

Antutu:

SD650 – 68,000

SD6522 – 71,000

 

Pytanie, czy taką różnicę można zauważyć?

 

 

 

 

Chyba ktoś im kazał podać fałszywe wyniki bo ja luzem mam 85 tysięcy na Mi Max Snapdragon 650.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jasne, ale co jak wielozadaniowość systemu zaczyna się przejawiać, kilka aplikacji działa naraz?

 

Poza tym piszecie jak to HYDROGEN ma przewagę nad HELIUM we wsparciu, w sensie ilości custom ROMów, ale mnie potrzebny jeden stabilny szybki ROM, który potem ew samodzielnie dostroję ażeby osiągnąć ideał

 

A na i HYDROGEN i HELIUM jest klika dobrych ROMów, przykładowo Lineage, jak oceniacie czy dobrze myślę, czy coś przeoczam?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...