Skocz do zawartości

Mi4 3/16 bez LTE, czy jest HSDPA+ ?


KANAR

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Posiadam pół roku Mi4 LTE 2/16 i sobie go chwalę, żona zechciała telefon, dałem jej ten a sam kupiłem wersję 3/16 bez LTE na którego czekam.

Czy może ktoś podzielić się doświadczeniami jakie to są prędkości neta w wersji bez LTE, czy on obsługuje HSDPA+ ?

Czy może lepiej go odesłać i wziąć 2/16 (choć zależy mi na 3GB)?

 

link do aukcji allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z okazji że doszedł do mnie Mi4 WCDMA, podzielę się spostrzeżeniami.

W Mi4 LTE którego zdecydowałem się oddać żonie nie działała funkcja przenoszenia danych do innego telefonu, po prostu  fc.

Zrobiłem więc backup TWRP 3.0.0.0 i przywróciłem go w nowym WCDMA, czyli zrobiłem telefony prawie bliźniaki. Oba zrestartowałem, pomachałem menu i katalogami, odczekałem ok 10 min, zacząłem porównywać działanie no i jak to się mówi "wyszło jajo z worka". Telefon z mnóstwem potrzebnych aplikacji (mój backup to 4,33GB) i 3GB RAM'u jest o wiele szybszy od 2GB i płynniejszy. W wersji 2GB mam zajęte 1GB RAM, a w wersji 3GB mam zajęte 1,7GB RAM. Programy w WCDMA otwierają się szybciej, nawigacja Waze działa płynniej, a najważniejsze, stwierdzam że LTE jest żartem a nie kartą przetargową. Po włożeniu karty sim do wersji LTE speedtest pokazał w centrum Radomia 32Mbps/5,10Mbps, natomiast wersja WCDMA zaskoczyła mnie bo pojawił się znaczek H+ czyli obsługuje HSPA+DC a prędkości to 24,78Mbps/4.20Mbps.

Moja konkluzja dla potomnych jest taka że Mi4 WCDMA to najlepszy telefon z ekranem do 5" na rynku w cenie do 600 pln, i jeszcze jedno, do ładowarki jest dodana przejściówka na polskie gniazdka Xiaomi Adaptor MDY-03-AF.

.

Edytowane przez KANAR
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
7 godzin temu, majdan12 napisał:

@RegimeOfTerror

O ile telefon faktyczne będzie bez wad, ciekaw jestem baterii w tym Mi 4 po takim czasie jaki minął od zakończenia produkcji.

(nagrywasz filmik wrzucasz do chmury, usuwasz z urzadzenia) powtorz 

O ile ktos nie ma biblioteki spotify, albo nie musi miec 100 albumow mp3 na telefonie, to nie widze problemu. Korzystalem z mi4 3/16 przez ostatni rok i nie bylem w stanie zapelnic tych 12gb dostepnych dla uzytkownika. Duzo zalezy kto i jak uzywa telefonu...

Co do baterii, nie powinno byc wielkich problemow z jej pojemnoscia, skoro telefon lezal bezczynnie. Pod warunkiem ze sa to faktycznie nowki, a nie grzebane zombiaki i inne wynalazki. Ale faktycznie po roku uzywania bateria w mi4 moim zdaniem stracila ~1/4 swojej zywotnosci. Przy moim uzytkowaniu i w sumie juz na androidzie 6, zaraz po kupnie bez problemu 48h od ladowania do okolo 15%. W lutym jak sprzedawalem mi4 to juz bylo blizej 36h, a tel nie byl jakos zbytnio katowany i drenowany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...