Skocz do zawartości

Note 4x Polski Soft


flakers

Rekomendowane odpowiedzi

Na allegro jest aukcja 

XIAOMI REDMI NOTE 4X 32GB

z dopiskiem  Jako jedyni posiadamy najnowsze Redmi Note 4X bez blokady trybu EDL.

Ale cena jest dziwnie niska bo telefon kosztuje tylko 780zł

Natomiast jest aukcja na aliexpress u goldwaya ale tam telefon kosztuje 201 dollarów czyli jakies 800-850 zł 

Wniosek jest jeden - aukcja z allegro jest trochę podejrzana.

Będę chyba kupował telefon od goldwaya ale co jeżeli będę miał tą blokadę EDL to dalej będę mógł wgrać MIUI polska?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz temat 

Jak odblokujesz bootloader to wygrasz miuipolska bez problemu.

Gorzej będzie jak syfmiui  i coś namieszają głębiej w sofcie bo bez edl ciężko będzie ale to tyczy się tylko  nieznanych źródeł pochodzenia telefonu więc poprostu trzeba kupować z pewnych źródeł i będzie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale z tego co wyczytałem w wątku o edl nie ma sensu kupować u goldwaya allegro i innych niezaufanych zrodel bo nie dość że będzie zablokowany edl to jeszcze syf mui blokuje odblokowanie bootloadera.

 

Jedyną alternatywą wydaje się ibugyou. Orientujecie się jak tam wygląda sytuacja? Ibugyou daje zawsze czyste Romy ja których idzie wgrać xiaomi.eu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, arekss16 napisał:

No dobra ale z tego co wyczytałem w wątku o edl nie ma sensu kupować u goldwaya allegro i innych niezaufanych zrodel bo nie dość że będzie zablokowany edl to jeszcze syf mui blokuje odblokowanie bootloadera.

 

Jedyną alternatywą wydaje się ibugyou. Orientujecie się jak tam wygląda sytuacja? Ibugyou daje zawsze czyste Romy ja których idzie wgrać xiaomi.eu?

 

Mi od goldiego przyszły juz 2 telefony na oficjalnym globalu więc nie wiem czemu taki hejt...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, arekss16 napisał:

No dobra ale z tego co wyczytałem w wątku o edl nie ma sensu kupować u goldwaya allegro i innych niezaufanych zrodel bo nie dość że będzie zablokowany edl to jeszcze syf mui blokuje odblokowanie bootloadera.

 

Jedyną alternatywą wydaje się ibugyou. Orientujecie się jak tam wygląda sytuacja? Ibugyou daje zawsze czyste Romy ja których idzie wgrać xiaomi.eu?

 

Wiesz to bardziej chodziło o chińskich Januszy biznesu a także niektórych naszych

Takie sklepy jak goldwaya.itd to masz kontakt możesz zapytać co jest wgrane i możesz się zapytać czy da się zmienić

8 minut temu, Helio napisał:

Mi od goldiego przyszły juz 2 telefony na oficjalnym globalu więc nie wiem czemu taki hejt...

Bo kiedyś sprzedawali z syfmiui teraz rzadko się zdarza

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o Ja wychodzę z założenie że lepiej dopłacić te x dollarów kupić pewniak telefony w który na 100% będę mógł zmienić rom na xiaomi.eu niż zapłacić taniej i ryzykować dostanie telefonu z syfmui.

Sprawa z tym EDL jest moim zdaniem poważna skoro nawet Acid niektórych telefonów nie potrafi uratować to jaki sens ryzykować kupno telefonu z jakimś syfem?

Podsumowując ibugyou sprzedaje zawsze "czyste" telefony? Czy na czystym telefonie zawsze można wgrać ROM muiu?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, flakers napisał:

witam, zakupilem xiaomi note 4x i mam tylko jakies chinskie znaczki i angielsko-chiski bo na angielskim dalej sa krzaczki. Jest jis stabilny soft na Xiaomi note 4x na miui8.1?

A, z ciekawości, gdzie (od kogo) kupowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupowalem na ibuygou.com odblokowalem bootloadera, a i tak jak wgrywam ROM z tej strony na xiaomi note 4x nie dziala zawiesza sie przy starcie z komunikatem unfotunately, the process com.android... i mozna wyslac raport albo anulowac i wyskakuje znowu i nic nie da sie zrobic... macie jakies pomysly albo moze to wina tego softu z tej strony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, flakers napisał:

tak robilem, przez podpiecie tel. w trybie fastboot, i oknie poleceń przez minimal ADB and  Fastboot wpisalem to polecenie

 

tak robilem, przez podpiecie tel. w trybie fastboot, i oknie poleceń przez minimal ADB and  Fastboot wpisalem to polecenie

robilem wedlug tutorialu majstera pirzu na yt, tylko pominalem krok z wgrywaniem softu chinskiego przez MiFlash odblokowalem bootloadera pomijajac ten krok. ma to jakies znaczenie? i jak to naprawic jesli tym zle zrobilem bo w twrp usunalem system wipem jak bylo w instrukcji i mam tylko ten rom co nie odpala :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc to nasze praktycznie pierwsze wydanie romu dla Note 4X Snapdragon. Nikt z nas nie ma tego telefonu więc nie było jak sprawdzić romu. Gdyby się dało to chętnie tym wziął ten telefon na instalację softu do micenter. Wtedy sam bym to sprawdził co jest grane, wynotował błędy i poprawił w romie. Jak coś to możemy się umówić, że robię to za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za zaproponowana pomoc jak podejzewalem trzebabylo nie pomijac tego bledu zrobilem calkowity format wszystkiego i przez Twoja instrukcje z miflash wgralem globala na nowo i mysle ze teraz spokojnie mozna instalowac rom eu

ogl telefonik smiga az milo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy co będziesz miał tam wgrane, jak będziesz miał jakiś czysty rom albo jakiś syfmui ale taki który mało namieszał to powinno Ci pójść bez problemu. Jak będziesz miał jakiś syf totalny + zablokowany edl to będzie Ci ciężko odblokować edl.

 

Na tej aukcji pisze że niby telefon ma odblokowany edl więc jeżeli nie kłamią to raczej nie powinieneś mieć problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pytanie o odblokowany tryb EDL i ROM sprzedający odpowiedział że będzie można bez problemu wgrać MIUIPolska. Wymagana jest tylko wiedza jak to zrobić a instrukcja znajduje się tutaj na stronie społeczności. Domyślam się więc że to ta instrukcja, którą podlinkowałem w poprzednim poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę miał sprzęt w rękach więc małe pytanko do juz mających ten sprzęt
Czy fastboot format user data musi być wykonany? No i czy konieczne jest (tak jak miałem to kiedyś w redmi pro) w twrp zrobić format user data? Czy to są dokładnie takie same czynności?

Tapatalk by Oneplus2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.02.2017 o 15:44, flakers napisał:

kupowalem na ibuygou.com odblokowalem bootloadera, a i tak jak wgrywam ROM z tej strony na xiaomi note 4x nie dziala zawiesza sie przy starcie z komunikatem unfotunately, the process com.android... i mozna wyslac raport albo anulowac i wyskakuje znowu i nic nie da sie zrobic... macie jakies pomysly albo moze to wina tego softu z tej strony?

 

Mam dokładnie ten sam problem. Czy ktoś ma jakiś pomysł co z tym fantem zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
5 godzin temu, Tolek napisał:

Czy udało się zrobić jakieś postępy w wgraniu polskiego softu ? Kupiłem też telefon od tego sprzedawcy, ale po sprawdzeniu okazuje się że mam zablokowany bootloader.

Co masz dokładnie na pokładzie? China, czy syfmiui? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...