krzychlp

SMSy sporadycznie nie dochodzą

Recommended Posts

Od kilku miesięcy jestem posiadaczem Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

Ogólnie rzecz biorąc jestem bardzo zadowolony aczkolwiek od samego początku posiadania telefonu borykam się z pewnym problemem. Początkowo go bagatelizowałem jednakże w ostatnim czasie przysporzył mi sporo problemów w życiu prywatnym... :)

Przechodząc jednak do sedna:
Mój Xiaomi sporadycznie nie odbiera wysłanych do mnie wiadomości SMS. Dzieje się to średnio z częstotliwością może jednego smsa na tydzień.

Nadawcy SMSów otrzymują raporty z informacją o doręczeniu wiadomości jednak ja nic nie dostaję. Wysłałem zgłoszenie do serwisu Play24 (bo korzystam z Play ;)) i otrzymałem informacje, że wszystkie z nadesłanych przeze mnie przykładów zostały prawidłowo odebrane przez moje urządzenie i oni radzą mi zainstalować aplikację Ghostly SMS. Wspomnianą aplikację zainstalowałem, ale od kilku tygodni nie wykryła żadnego zagubionego SMSa, choć wiem, że takie już się trafiły.

Z karty SIM korzystam już od kilku lat i nigdy nie miałem takich problemów. Zaczęły się one dopiero na Xiaomi Redmi Note 3 Pro. Próbowałem się przesiąść na inna aplikację do SMSów aniżeli ta systemowa, ale to niestety nie rozwiązało problemu...

Mam podejrzenie, że mamy tutaj do czynienia z czymś w rodzaju okresów kiedy SMSy nie są do mnie dostarczane. Kilka dni temu miałem przypadek, że jedna osoba wysłała do mnie 3 SMSy w ciągu 2 minut i nie otrzymałem żadnego z nich. Otrzymałem dopiero czwartego, który został wysłany 15 minut później z zapytaniem dlaczego nie odpowiedziałem na żadną z wiadomości.

Błagam o pomoc, mi już się skończyły pomysły! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ehh ja mam podobny problem z tym, że jak wysyłam większego smsa to on nie dochodzi do odbiorcy. Po zainstalowaniu zewnętrznej aplikacji nic się nie zmieniło. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam mam ten sam telefon i jak widzę taki sam problem. Wysyłam sporo smsów, dziennie nie dochodzi do mnie około 2 smsów. Wina sieci i karty sim odpada, tym bardziej, że jak widzę nie tylko ja mam taki problem. Jak myślicie jest jakaś szansa na aktualizację która naprawiła by ten problem? 

Chyba, że u Was już po problemie? Jeśli ktoś wie jak sobie z tym poradzić proszę o pomoc ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem nadal występuje na global dev 7.3.9. Zamiast łatać poważne problemy to zajmują się zupełnie niepotrzebnymi kwestiami w sofcie. Każde nowe wydanie miui to jakaś kpina.. zastanawiam się czy zdążą wydać poprawkę która to usunie zanim sprzedam telefon..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.