Skocz do zawartości

SMSy sporadycznie nie dochodzą


krzychlp

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku miesięcy jestem posiadaczem Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

Ogólnie rzecz biorąc jestem bardzo zadowolony aczkolwiek od samego początku posiadania telefonu borykam się z pewnym problemem. Początkowo go bagatelizowałem jednakże w ostatnim czasie przysporzył mi sporo problemów w życiu prywatnym... :)

Przechodząc jednak do sedna:
Mój Xiaomi sporadycznie nie odbiera wysłanych do mnie wiadomości SMS. Dzieje się to średnio z częstotliwością może jednego smsa na tydzień.

Nadawcy SMSów otrzymują raporty z informacją o doręczeniu wiadomości jednak ja nic nie dostaję. Wysłałem zgłoszenie do serwisu Play24 (bo korzystam z Play ;)) i otrzymałem informacje, że wszystkie z nadesłanych przeze mnie przykładów zostały prawidłowo odebrane przez moje urządzenie i oni radzą mi zainstalować aplikację Ghostly SMS. Wspomnianą aplikację zainstalowałem, ale od kilku tygodni nie wykryła żadnego zagubionego SMSa, choć wiem, że takie już się trafiły.

Z karty SIM korzystam już od kilku lat i nigdy nie miałem takich problemów. Zaczęły się one dopiero na Xiaomi Redmi Note 3 Pro. Próbowałem się przesiąść na inna aplikację do SMSów aniżeli ta systemowa, ale to niestety nie rozwiązało problemu...

Mam podejrzenie, że mamy tutaj do czynienia z czymś w rodzaju okresów kiedy SMSy nie są do mnie dostarczane. Kilka dni temu miałem przypadek, że jedna osoba wysłała do mnie 3 SMSy w ciągu 2 minut i nie otrzymałem żadnego z nich. Otrzymałem dopiero czwartego, który został wysłany 15 minut później z zapytaniem dlaczego nie odpowiedziałem na żadną z wiadomości.

Błagam o pomoc, mi już się skończyły pomysły! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam mam ten sam telefon i jak widzę taki sam problem. Wysyłam sporo smsów, dziennie nie dochodzi do mnie około 2 smsów. Wina sieci i karty sim odpada, tym bardziej, że jak widzę nie tylko ja mam taki problem. Jak myślicie jest jakaś szansa na aktualizację która naprawiła by ten problem? 

Chyba, że u Was już po problemie? Jeśli ktoś wie jak sobie z tym poradzić proszę o pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Problem nadal występuje na global dev 7.3.9. Zamiast łatać poważne problemy to zajmują się zupełnie niepotrzebnymi kwestiami w sofcie. Każde nowe wydanie miui to jakaś kpina.. zastanawiam się czy zdążą wydać poprawkę która to usunie zanim sprzedam telefon..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...