Skocz do zawartości

Aktualizacja MIUI 8.2


Rafał2016

Rekomendowane odpowiedzi

przyszła zabawka czyli RN3pro SE z proline.pl bo z chin coś przesyłka im przepadła (kasę zwrócili).

Na ładowarce przeleżał z 16 godzin, potem podpiąłem go pod wifi i wyskoczyło czy chce aktualizować miui - ok i teraz mam  MIUI GLOBAL 8.2 stabilna 8.2.3.0 (MHRMIDL)

Wersja Android 6.0.1 MMB29M, poziom poprawek zabezpieczeń androida 2017-02-01.

Czy warto coś grzebać/zmieniać itp? Bo czas przerzucić kontakty, przełożyć karty sim itp ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie potrzebuję, za czasów win98se czy xp jarał się człowiek każdą nowinką, a teraz potrzebuję dobrego i prostego telefonu który da się raz na kwartał uaktualnić.

No to bo to taki telefon ;-)
Tylko jak wyskoczy Ci jakaś aktualizacja to poczekaj z nią do jakiś info na forum bo np. Ostatnio był problem z wyczyszczenie pamięci

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kartę pamięci i tak wywalę bo będą dwie simki.

W sumie te parę zdjęć co zrobię i tak szybko przerzucam na kompa.

Dla potomnych - telefon obsługuje stare karty typu comp128v1 (jak to nic nie mówi to może simemu6,01 coś podpowie). W sumie to działają bo dzwonią, wysyłają smsy, nie wiem jak jeszcze reset karty/telefonu itp ale powinno być dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie download dla Redmi Note 3 Special Edition wisi 8.1.3.0. Natomiast na innej 8.2.3.0 czy to jest ta aktualizacja? Bo z poziomu telefonu nic nie wykrywa.

Tak obecnie jest 8.2.3.0 ale podaj jaki masz teraz system bo dziwne żeby Ci nie wykryło aktualizacji

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam 8.1.3.0, dzisiaj się aktualizował do tej wersji. Telefon mam od dzisiaj w wersji 3/32 z dystrybucji CK Mediator. Zastanawiam się czy pobierać ten 8.2.3.0 z linku i aktualizować z tego pliku, nie chciałbym nic popsuć. 

Edytowane przez pavco1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Rafał2016 napisał:

Może znowu wycofali aktualizacje, u mnie wszystko działa na 8.2.3.0

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

Pobrałem aktualizację ręcznie, po wrzuceniu do folderu downloaded_rom i wymuszeniu aktualizacji z pliku, co ciekawe pojawia się komunikat, że plik nie przeszedł weryfikacji.

Być może aktualizacja została wycofana

Edytowane przez pavco1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, DeTomek said:

Sposobów na roota jest wiele, ja polecam wgrać sobie to recovery i z jego poziomu zrobić roota. To chyba najprostsza opcja.

Dałeś linka do Kenzo, a poza tym co z tym:

"Redmi Note 3 SE aka. „kate” (Kaśka…;p) nie może być aktualnie odblokowany metodą oficjalną za pomocą Mi Unlock Toola. To jest w sumie główna przyczyna dlaczego nie ma naszego romu dla tego modelu. Sprawdzamy możliwości odblokowania co tydzień, ale póki co nie jest to możliwe (metodą oficjalną).

Na chwilę obecną istnieje metoda nieoficjalna na posiadanie xiaomi.eu na modelu kate. Jednak poniższe informację zamieszczam jedynie skrótowo, ponieważ mogą to zrobić jedynie zaawansowani użytkownicy.
Nie będę pomagał nikomu w instalacji romu MIUIPolska poniższą metodą. Po prostu jest to dosyć skomplikowane i łatwo coś uszkodzić jak nie ma się większego pojęcia o temacie."

Źródło: https://miuipolska.pl/miuipolska-dla-redmi-note-3-se-kate/

Edytowane przez maludroid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, maludroid napisał:

"Redmi Note 3 SE aka. „kate” (Kaśka…;p) nie może być aktualnie odblokowany metodą oficjalną za pomocą Mi Unlock Toola. To jest w sumie główna przyczyna dlaczego nie ma naszego romu dla tego modelu.

To chyba już nieaktualne, na tym stable 8.2.3 i dev-ach powinno się dać odblokować oficjalnie. Romów eu/pl nie było, teraz już są. Jak jest odblokowany bl i można uruchomić twrp (nie trzeba instalować), to i na globala można wgrać supersu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na androidhost pojawiła się wersja dla se Instalował ktoś to?

xiaomi.eu_multi_HMNote3SE_V8.2.3.0.MHRMIDL_v8-6.0.zip

 

Ja trzy razy

Pierwszy raz bez wipe- błędy przeglądarki i wszystkich aplikacji potem drugi raz i fullwipe i dalej błędy od przeglądarki po wszystkie apki systemowe jak kalendarz notatki itp.... moje pytanie--- ktoś już to wgrywał na rn3se ? Poszło bez problemów ?

Trzecia instalacja odbyla się tez na czysty telefon(format.,wipe-) po kasacji wszystkich danych i- do każdej instalacji osobno ściągałem plik z romem., więc też wykluczam błędy pobierania

Działa komuś ta wersja ?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maludroid napisał:

Dałeś linka do Kenzo, a poza tym co z tym:

"Redmi Note 3 SE aka. „kate” (Kaśka…;p) nie może być aktualnie odblokowany metodą oficjalną za pomocą Mi Unlock Toola. To jest w sumie główna przyczyna dlaczego nie ma naszego romu dla tego modelu. Sprawdzamy możliwości odblokowania co tydzień, ale póki co nie jest to możliwe (metodą oficjalną).

Na chwilę obecną istnieje metoda nieoficjalna na posiadanie xiaomi.eu na modelu kate. Jednak poniższe informację zamieszczam jedynie skrótowo, ponieważ mogą to zrobić jedynie zaawansowani użytkownicy.
Nie będę pomagał nikomu w instalacji romu MIUIPolska poniższą metodą. Po prostu jest to dosyć skomplikowane i łatwo coś uszkodzić jak nie ma się większego pojęcia o temacie."

Źródło: https://miuipolska.pl/miuipolska-dla-redmi-note-3-se-kate/

W temacie który podlinkowałem masz wersję zarówno dla Kenzo jak i dla Kate.

Natomiast co do informacji który cytujesz, są one nieaktualne. Kate można bez problemu odblokować metodą oficjalną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, FromWP said:

To chyba już nieaktualne, na tym stable 8.2.3 i dev-ach powinno się dać odblokować oficjalnie. Romów eu/pl nie było, teraz już są. Jak jest odblokowany bl i można uruchomić twrp (nie trzeba instalować), to i na globala można wgrać supersu.

 

1 hour ago, DeTomek said:

W temacie który podlinkowałem masz wersję zarówno dla Kenzo jak i dla Kate.

Natomiast co do informacji który cytujesz, są one nieaktualne. Kate można bez problemu odblokować metodą oficjalną.

Googlowałem trochę dzisiaj i nie ma jakichś jednoznacznych poradników. W najlepszym wypadku da się zrootować, ale piszą, że OTA potrafi ubić telefon :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pavco1 napisał:

Przy próbie aktualizacji z pliku, pojawia się takie <coś

 

Screenshot_2017-04-21-07-12-09-295_com.android.updater.png

Napisałem do Miui developer, okazało się że jest w testach. Na to wychodzi że nadal jest jakiś problem z tą wersją. Trzeba czekać

 

Edytowane przez pavco1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z LTE? 

Po ustawieniu preferowane 4G, mam tylko 3G, tak samo po ustawieniu 3G

Jak ustawie preferowane 2G, to mam 4G w górnej belce 

Jak sprawdzić czy to tylko błąd wyświetlania czy faktycznie jakiś bug

Oprogramowanie jak w temacie, telefon mam niecały miesiąc więc nie wiem jak było wcześniej, bo zaraz po zakupie zrobiłem aktualizacje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ze względu na problemy niektórych użytkowników m.in. problem z odblokowaniem urządzenia przez odcisk palca i pin, znikający dźwięk sms i inne błędy, aktualizacja została cofnięta. Pisałem do developerów 4 dni temu czy jest już ustalona data przywrócenia jej, w odpowiedzi dostałem informację, że jest w testach, a data jest jeszcze nie znana. Trzeba czekać :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie stwierdzono większych problemów 

Brakuje mi funkcjonalności, które ma note4- wybudzanie ekranu podwójnym kliknięciem i ustawienia siły głosu oddzielnie do dzwonka i powiadomien 

 

...ale chyba jednak nie działa mi LTE  i chyba tez Roaming (pomimo tego ze jest włączony) ;(

bede sprawdzac na innym telefonie i jak dam rade tez w innej sieci, wg t-mobile zasieg powinien byc, granica Katowic i Mysłowc

LTE już działa, okazało się że t-mobile nie włączył mi LTE w mojej usłudze, co uznawalem za oczywiste i standard :)

 

Edytowane przez Sid1969
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...