Jump to content

MIUI 7.2.16

Recommended Posts

• Replies 335
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Chcesz pogadać ze mną? Zapraszam na PW, nie róbmy tutaj śmietnika. Bierność? Ludzie są, jacy są, lepiej niekiedy siedzieć cicho i zawijać w te sreberka (czyścić posty) niż się z wami wszystkimi użerać

Za tydzień damy do 3S 200 MB dzwonków i tapet. Będziesz miał grubiej. Wysłane z mojego MI 5

Posted Images

5 minut temu, miklo napisał:

A jakie jest zagrożenie? Puściłem dzisiaj update u żony z 6.12.9 (chyba) i wsio ok. Na razie nieco się tnie przy przewijaniu pulpitów, ale poza tym zero problemów.

O tym przycinaniu pisałem przy pierwszym romie na androidzie 7 dla Mi4c, ale nikt nie potwierdził. Teraz wiem ze nie jestem sam. U mnie dalej przycina i to nie tylko na pulpitach. 

Wam też nie działają powiadomienia sms? Tzn z natywnej apki przychodzą, tylko z chompSMS nie; niestety po aktualizacji do tej wersji (a nawet i do wersji sprzed tygodnia) mam brak powiadomien w apce, mimo ze smsy dochodza (widac nowe jak juz wejde do apki). Podobny problem mialem na poprzednich wersjach MIUI, ale wtedy wystarczylo oszczedzanie MIUI wykluczyc dla chompSMS i wszystko banglalo. Co ciekawe google nt mojego problemu za wiele mi nie powiedzial, nie chce mi sie jednak wierzyc, ze ten problem spotyka tylko mnie.
Probowalem chyba wszystkiego, instalacji na nowo, czyszczenia dalvika, updateow i downgradeow, bawienia sie opcjami dot oszczedzania energii itp.

Moze cos zmienili w tym "oszczedzaniu MIUI", ze teraz jest jeszcze bardziej agresywny?

Cala niedziele (doslownie) stracilem na probe naprawy tego, ostatecznie chyba sie poddaje, wracam do ktorejs z poprzednich wersji...

24 minuty temu, galakty napisał:

Mam na 3 pulpitach mnóstwo ikon i nic nie przycina :F

Ja już bym chyba wolał lekkie przycinki pulpitu niż to co mam na Mi5... taki śmieszny, ale wkurzający problem, że prawie do drugi raz, jak stuknę w jakąś ikonkę (jakąkolwiek) na pulpicie, to zamiast otwarcia danej apki, następuje przejście (zawsze w prawo) na następny pulpit. Ktoś już kiedyś tu opisał podobny problem na Mi5, więc wiem, że nie jestem z tym sam, ale marne to pocieszenie. Problem niby żaden, ale w praktyce (zależnie od aktualnego statu psych. użytkownika) bywa skrajnie denerwujący. A, nie jest to wina MIUI EU, tak samo miałem na China Stable/dev. To raczej wina sprzętu – interpretuje czasem dotyk, jak dotyk z przesunięciem.

1 minutę temu, latet napisał:

Ja już bym chyba wolał lekkie przycinki pulpitu niż to co mam na Mi5... taki śmieszny, ale wkurzający problem, że prawie do drugi raz, jak stuknę w jakąś ikonkę (jakąkolwiek) na pulpicie, to zamiast otwarcia danej apki, następuje przejście (zawsze w prawo) na następny pulpit. Ktoś już kiedyś tu opisał podobny problem na Mi5, więc wiem, że nie jestem z tym sam, ale marne to pocieszenie. Problem niby żaden, ale w praktyce (zależnie od aktualnego statu psych. użytkownika) bywa skrajnie denerwujący. A, nie jest to wina MIUI EU, tak samo miałem na China Stable/dev. To raczej wina sprzętu – interpretuje czasem dotyk, jak dotyk z przesunięciem.

Kup Mi5S :D

1 godzinę temu, mars28 napisał:

Przeszedłem z wersji 6.12.1 na najnowszą, i zauważyłem, że w trakcie pisania podkreśla mi czarną linią wszystkie wyrazy, dopiero przy spacji podkreślenie znika, przy następnym wyrazie znowu się pojawia itd. Wygląda to tak jak na starych telefonach niedotykowych pisało się z włączonym słownikiem T9. Używam Swiftkey, więc nie jestem do końca pewny czy to ficzer od Swiftkey czy MIUI coś dodało od siebie. Ani tu ani tu nie udało mi się znaleźć opcji wyłączającej to podkreślanie. Ktoś może wie jak się tego pozbyć?

Zauważyłem to jak napisałeś. W sumie mi to nie przeszkadza. U mnie pokazuje się to w Notatkach jak coś piszę. W przeglądarce i WPS Office tego nie ma. W apce Gmail pokazuje się czasami i momentalnie znika. Właśnie przed chwilą w przeglądarce też mi podkreśliło "momentalnie" i zniknęło. Też używam SwiftKey. 

Znalazłem kolejny piękny błąd. Jeśli włączy się tryb Lite telefon zrestartuje się i... już więcej nie uruchomi, zawiśnie na animacji startowej (nie logo bootloadera, tylko na animacji startu systemu czyli tych 3 kropeczkach na dole). Jedyne co pozostaje to przywrócenie ustawień fabrycznych lub kopii, całe szczęście miałem kopię z przed 3 dni.
Szczerze mówiąc już mam powoli dosyć tego całego MIUI, jak będzie okazja chyba sprzedam ten telefon i kupię coś na czystym androidzie.

Też mam dosyć, dlatego używam Resurrection Remix. Spoko jest. Spróbuj.

Również siedziałem jakiś czas na RR ale wróciłem do miui, jak mi nie podchodziło kiedyś miui tak się do niego przyzwyczaiłem po zakupie mi5 że po miesiącu używania innego romu wróciłem do miui. :D Widziałem problemy z gps na na 7.0 później tematu nie śledziłem. Zainstalowałem od razu najnowsze wydanie i gps działa prawidłowo. Pierwszy fix 15 sec na dworze, każdy kolejny czy to w domu czy na zewnątrz od razu.

Screenshot_2017-02-21-12-01-36-252_com_miui_cit.thumb.png.c87b801df19b1e3baae325be6dd44f57.png

Ja mam patologiczną sytuację na kartcie rbm telefon się uparł (na 4g połączenia nie dochodzą, na 3g przerywają ) a na karcie Play (formuła) działa dobrze plusa też

Wróciłem ostatnio na te aktualizacje 7.2.16 ale dalej to samo nie da się karty rbm do odbierania połączeń używać Internet działa.

A na lineage os z podmianą modemu z 7.1.19 działa karta rbm nie ma problemu z odbieraniem więc muszę na emigracji siedzieć

Już wszystkie akrobacje możliwe zrobiłem na miui nie zgodzi się i tyle z tą kartą SIM jakiś pech ale 3 sztuki trafić rn3 pro se to już przesada wadliwa partia czy jaki h.j

12 minut temu, Snajper napisał:

Ja mam patologiczną sytuację na kartcie rbm telefon się uparł (na 4g połączenia nie dochodzą, na 3g przerywają ) a na karcie Play (formuła) działa dobrze plusa też

Nie wiem jak w innych sieciach ale w plusie nie ma możliwości prowadzenia połączeń przy trybie 4G. Zresztą w większości chyba tak jest... 

• Like 1

Ja wiem że nie ma volte unas na xiaomi

Ale telefon jak jest na 4g to nie wyskakuje na 3g i się dodzwonić nie można bardzo rzadko da się dodzwonić na miui 1- na 5połączenia

A na olny 3g rozmowę większości przypadków przerywa

Ręcznie nie wybija na roming no T-Mobile

To nie wina operatora

Kartę SIM 3X wymieniałem z rbm i posiadam 2

Na 2g używać nie będę bo po co by mi było smartfon muszę mieć chociaż h+ Internet 

Plus,Play(formuła) działa a na kartę rbm się uparł taki rzeczy nawet programistą się nie śniły:-D

Na lineage os dobrałem modem z 7.1.19 zero problemu bo nowsze wersje modemu jest to samo co na miui.

3 godziny temu, @[email protected] napisał:

Ta, pod Redmi Pro na Mediateku, pod to nawet CM nie potrafią zrobić, mimo że przykładowo pod takiego Vernee na tym samym procku zrobili już stabilną wersję Nugata.

Aj. To klops.

3 godziny temu, slimdick napisał:

@miklo nie masz problemów na RR jakie były na xiaomi.eu przy zmianie na 7.0 ?

Nie. Wsio ok. Prócz HDR w zero shutter lag na off :D:D:D

U mnie w Redmi 4A podczas instalacji ERROR i telefon stoi.
Instalowałem jeszcze raz przez TWRP i błąd "nieprawidłowa sygnatura pliku..."
Plik ściągnięty prawidłowo, przegrany również.
Postaram się powrócić do poprzedniej wersji.

taki problem się pojawił, chce przenieść kontakty z telefonu na kartę sim , zaznacza, żeby przeniosło wszystkie a przenosi część, pomimo wolnych miejsc na karcie

macie jakiś pomysł dlaczego tak się dzieje?

Od kilku dni mam "problem", że losowo w ciągu dnia wyskakuje mi prośbą o pozwolenie na dostęp do konta przez aplikację Mi Pilot. Tyle, że ja nigdy nie korzystałem z tej aplikacji, nigdy nic nie ustawiałem etc. Za każdym razem odmawiam, ale za jakiś czas znowu wyskakuje prośba. Ktoś coś wie?

Z tego co zauważyłem po przejściu na wersję 7.2.16 w Redmi 3 Pro nie działa prawidłowo grupowanie wiadomości od operatora lub od banku, wszystkie są wątki są porozrzucane w skrzynce. Próbowałem zaznaczać i odznaczać ale bez rezultatów. Ktoś zauważył coś podobnego?

1 godzinę temu, Sebastiankkk napisał:

Z tego co zauważyłem po przejściu na wersję 7.2.16 w Redmi 3 Pro nie działa prawidłowo grupowanie wiadomości od operatora lub od banku, wszystkie są wątki są porozrzucane w skrzynce. Próbowałem zaznaczać i odznaczać ale bez rezultatów. Ktoś zauważył coś podobnego?

U mnie jest wszystko ok.

Najnowsza wersja 7.2.23 ma naprawić nieszczęsny kalkulator:

Cytat

MIUI 8 China Developer ROM 7.2.23 Changelog Preview: Calculator, Music and More

Calculator - Calculating Discounts
The calculator app is now supporting combined numerical calculations and percentage calculations. For instance, you are about to calculate how much you need to pay for an item priced at 800 with a 15% discount. Simply to input '800', '-', '15', '%', '='. That will give you a calculation of 800 - 800 x 15% =  680

32 minuty temu, galakty napisał:

Teraz ludzie nie znający matematyki będą mieli spokój :P 

Tak, a Ty co będziesz miał? Większość producentów prostych kalkulatorów ma ujednolicony sposób liczenia. Tu był problem, ale głównie z tymi "znającymi matematykę", bo nie dawali się przekonać do uproszczenia pewnych rzeczy. Lepiej wylać wiadro pomyj na tych drugich, zarzucić nieznajomość matematyki. 

Obłęd. 

• Like 1
58 minut temu, galakty napisał:

Teraz ludzie nie znający matematyki będą mieli spokój :P 

Ja ten temat na en.miui.com widziałem rano. Pierwsze co mi przeszło przez myśl, to "dyskusja" użytkowników na forum :) I się zaczyna znowu. Widoczni Chińczycy zostali zalani falą wiadomości o "nieprawidłowym" działaniu kalkulatora. Więc wyszli z zasady: "Nigdy nie walcz z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem!". Więc dla świętego spokoju wprowadzili to (co bardzo mnie dziwi, no ale . . .)

18 minut temu, Myomi napisał:

Tak, a Ty co będziesz miał? Większość producentów prostych kalkulatorów ma ujednolicony sposób liczenia. Tu był problem, ale głównie z tymi "znającymi matematykę", bo nie dawali się przekonać do uproszczenia pewnych rzeczy. Lepiej wylać wiadro pomyj na tych drugich, zarzucić nieznajomość matematyki. 

Obłęd. 

Kalkulator nie jest narzędziem, które ma korzystać z uproszczeń. On ma wykonywać obliczenia matematyczne (odsyłam do wiki w kwestii procentów: https://pl.wikipedia.org/wiki/Procent ).

A tak ogólnie to po ostatnich poprawkach (tych na weekendzie) ROM śmiga aż miło :) Szkoda, że w nowej wersji nie podają obecnie informacji na temat poprawek, no ale może się miło zaskoczę w piątek :)

@galakty, nie wdawaj się w te dyskusje z kalkulatorem (ja sam miałem nie pisać tego postu, ale nie wytrzymałem). Pamiętaj: "Nigdy nie walcz z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem!"

• Like 2
Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...