Acid

MIUI 7.2.16

Recommended Posts

To jest właśnie jedyna rzecz, która mi się w MIUI nie podoba. Agresywne zarządzanie pamięcią...

X.

O, bug. Przy próbie dodania skrótu ustawień np. "Zainstalowane", albo "Bateria", albo cokolwiek innego, wywala jak na obrazku ;)

Screenshot_2017-02-19-18-39-14-773_com.teslacoilsw.launcher.thumb.png.5a0f5ba5874fc0666aff1ed1b6102831.png

Screenshot_2017-02-19-18-43-27-980_com_miui.bugreport.thumb.png.159476c38d74b87d27f2bd6a1a8e24f2.png

Edited by Xanth

Mam dziwny problem, przy próbie aktualizacji MI5 do wersji 7.2.16 Twrp mówi że uszkodzony plik zip. 3 razy próbowałem ściągać z linku i niby wszystko ok a zainstalować się nie chce. ktoś ma jakiś pomysł o co może chodzić?

Mam dziwny problem, przy próbie aktualizacji MI5 do wersji 7.2.16 Twrp mówi że uszkodzony plik zip. 3 razy próbowałem ściągać z linku i niby wszystko ok a zainstalować się nie chce. ktoś ma jakiś pomysł o co może chodzić?

Md5 sprawdziłeś czy się zgadza?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

@Xanth w jaki sposób dodajesz te skróty że masz ten błąd, może sprawdzę czy też uda mi się go wywołać ??

Nova Launcher (dowolny inny launcher oparty na Google) -> widgety -> ustawienia -> dodaj skrót. Na wbudowanym działa ok, ale launcher MIUI dla mnie zasysa, bo nie ma automatycznego alfabetycznego układania...

W ROMach na 6.0 nie było  z tym problemu, w Lineage OS nie ma z tym problemu. Tutaj jest.

X

Nova Launcher (dowolny inny launcher oparty na Google) -> widgety -> ustawienia -> dodaj skrót. Na wbudowanym działa ok, ale launcher MIUI dla mnie zasysa, bo nie ma automatycznego alfabetycznego układania...

W ROMach na 6.0 nie było  z tym problemu, w Lineage OS nie ma z tym problemu. Tutaj jest.

X

Jednak to samo

0a784b9a388f3a9c8dd103537b7bfe43.jpg

Wysłane z mojego Mi-4c

Miałem siatkę 5x6 na systemowym. Zmiana na 4x6, reset ustawień Nova, itp. nic nie dało. Być może pojawia się to tylko na Mi Max Pro i tylko na Nova.

X.

Dzień dobry, 

czy ktoś może sprawdzić dla mnie, czy działa xMIUI 0.1.6 odbieranie czujnikiem zbliżeniowym i zmiana siatki ikon na Redmi3S?

Pozdrawiam i dziękuję

20 godzin temu, Nezumi napisał:

Apka się wywala. Po prostu muzyka cichnie, tapam na spotify, a ten się uruchamia na nowo. Coś musieli skopać w opcjach optymalizacji baterii, bo wcześniej działało bez problemu.

Testuję dzisiaj i na Mi4 nie ma tego problemu. Już leci drugi album i ani razu nie wywaliło. Nie mam żadnych kłódek, nie dodawałem do autostartu, jedyne co mam to wyłączone ograniczenia i ubijanie apek w tle po iluś tam minutach.

Chciałbym się zapytać jak to jest na custom ROMach z płatnościami NFC? Czytałem że na zrootowanych urządzeniach lub z innym ROMem niż Global/China Stable nie można używać Android Pay, a jak to się ma z innymi aplikacjami typu PeoPay? Też jest blokada płatności?

Ja z góry przepraszam za pytanie, ale nie jestem na bieżąco z instalowaniem ROMów, zmianami itp. Mam na Mi4c zainstalowany MIUI 8 Polska 6.12.8 (rozwojowa), BL odblokowany nieoficjalnie. Chciałbym mieć możliwość automatycznych aktualizacji (OTA). Nie zależy mi na roocie i odblokowanym bootloaderze. Przyznam, że j. polski też mi potrzebny nie jest ;) Na MIUI Global piszą, że aktualizacje OTA są możliwe: http://en.miui.com/thread-508000-1-1.html

Czy jak zainstaluję tamten ROM i zrobię full wipe to wszystko będzie działać? Nic nie piszą o odblokowywaniu BL: http://en.miui.com/a-232.html

Wszędzie jest pełno informacji o tym jak zainstalować, odblokować BL itd. A ja chciałbym tylko Androida 7 i automatyczne aktualizacje. Nie bawię się różnymi ROMami, jestem zwykłym użytkownikiem :D smartfona.

@speedy9 MIUI8 dla MI4C tylko zmienił bazę androida z 5.1.1 na 7.0 nie dostaniesz funkcji jakie są dostępne w czystym androidzie.

Edited by slimdick

Ja z góry przepraszam za pytanie, ale nie jestem na bieżąco z instalowaniem ROMów, zmianami itp. Mam na Mi4c zainstalowany MIUI 8 Polska 6.12.8 (rozwojowa), BL odblokowany nieoficjalnie. Chciałbym mieć możliwość automatycznych aktualizacji (OTA). Nie zależy mi na roocie i odblokowanym bootloaderze. Przyznam, że j. polski też mi potrzebny nie jest  Na MIUI Global piszą, że aktualizacje OTA są możliwe: http://en.miui.com/thread-508000-1-1.html
Czy jak zainstaluję tamten ROM i zrobię full wipe to wszystko będzie działać? Nic nie piszą o odblokowywaniu BL: http://en.miui.com/a-232.html
Wszędzie jest pełno informacji o tym jak zainstalować, odblokować BL itd. A ja chciałbym tylko Androida 7 i automatyczne aktualizacje. Nie bawię się różnymi ROMami, jestem zwykłym użytkownikiem  smartfona.

Pozostaje tylko ROM china dev lub Stable. Język tylko china i english

====
Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

Po podłączeniu Mi4c do komputera system nie widzi żadnych plików. Oczywiście opcja MTP została wybrana. U was też tak jest? Jak to naprawić?

Po podłączeniu Mi4c do komputera system nie widzi żadnych plików. Oczywiście opcja MTP została wybrana. U was też tak jest? Jak to naprawić?

Jak podłączasz do komputera to masz odblokowany ekran?

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

38 minut temu, zielonyBB napisał:

Na Mi4C nie ma ROMu Global.

Teraz widzę w "Downloads", że jest napisane "Mi4C China". Jak kupiłem telefon to taki miałem i pomimo j. angielskiego były tu i ówdzie "krzaki".

@slimdisck Czyli nie ma specjalnie sensu aktualizować. Miałem powiem szczerze nadzieję na to, że np. zaczną mi działać powiadomienia z aplikacji olx.pl. Mam wszystko poustawiane jak należy a i tak się nie pojawiają.

Daruję więc sobie póki co aktualizację.

@speedy9 aktualizować zawsze można ale nie spodziewaj się jakiś wodotrysków jak co niektórzy, tylko zmiana bazy i tyle.

PS.

Jak już chcesz się trochę pobawić i mieć te ota to jest na RR ale wygląda to tak że pobierasz cały ROM OTA ;) 

https://forum.xda-developers.com/mi-4c/development/official-resurrection-remix-libra-aqua-t3507773

@Grellenort nie mam problemu z MTP ani na windows 10 i ubuntu. Jaki masz system zainstalowany, proponuje sprawdzić czy jest zainstalowany sterownik w menadżerze urządzeń. 

Przed chwilą sprawdziłem na drugim komputerze, na jednym laptopie działa, na drugim nie, system ten sam na obu i sterowniki też, dziwna sprawa. Z tego co widziałem na xiaomi.eu kilka osób też ma ten problem

Dobra, poradziłem sobie. W menedżerze urządzeń kliknąłem na aktualizuj sterownik i opcję, żeby pozwoliło wybrać mi manualnie z listy zainstalowanych sterowników w systemie, zaznaczyłem jedyną pozycję na liście, która się wyświetliła, Win 7 x64 zaktualizował sterownik do tej samej wersji co cały czas była używana, nazwa urządzenia też się nie zmieniła ale i tak zaczęło działać. Pewnie jakieś zmiany nastąpiły w MTP w andku 7, że system się pogubił i wymagał "odświeżenia" bo na 5.1.1 śmigało bez problemu.

Edited by Grellenort

52 minuty temu, slimdick napisał:

Jak już chcesz się trochę pobawić i mieć te ota to jest na RR ale wygląda to tak że pobierasz cały ROM OTA

Wygląda ciekawie. Problem w tym, że ja się właśnie bawić nie bardzo chcę :D Ale może będzie lepszy. Ciekawe jak ze wsparciem na dłuższa metę będzie.

Jeśli chodzi o MIUI, to pomimo, że go od roku używam, to się jakoś przekonać nie mogę. Jak dla mnie największymi minusami jest problem z powiadomieniami, bo zawsze trzeba się naustawiać, a i tak nie zawsze działa oraz zbyt agresywne zarządzanie pamięcią, które ubija aplikacje pomimo, że wolnego RAMu jest mnóstwo, np. >700MB.

Edited by speedy9

Chciałbym się zapytać jak to jest na custom ROMach z płatnościami NFC? Czytałem że na zrootowanych urządzeniach lub z innym ROMem niż Global/China Stable nie można używać Android Pay, a jak to się ma z innymi aplikacjami typu PeoPay? Też jest blokada płatności?

Żeby korzystać z płatności NFC w millenium musiałem użyć aplikacji rootcloak i płace bez problemu. Na lineage część użytkowników po flashu odpowiednich zipów twierdzi, że może korzystać z android pay bez problemu.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

2 godziny temu, gongi529 napisał:

Czy na Redmi Note 3 pro jest aktualizacja do MIUI 8.2?

Nie.

Ten ROM oparty jest na MIUI 8.3.

mam problem wgrałem Xiaomi.eu pobraną z tego portalu na telefon mi5 wersję 7.2.16-8-7.0 czyli ostatnią i nie działa mi bluetooth, telefon nowy więc zastanawiam się czy to nie problem sprzętowy a nie sprawdziłem na oryginalnym ROMIE który był w telefonie. Mogę parować swój telefon ale nie wysyła nie odbiera nic.

Edited by tutek

Cześć,

Próbował ktoś przechodzić z 6.12.15 na 7.2.16? Obędzie się bez problemów czy może lepiej z najpierw z 6.12.15 na 6.12.22 a potem 7.2.16? :) Z góry dzięki za podpowiedzi ;) 

Urządzenie: Xiaomi Mi5 Pro

Android: 7.0 NRD90M

Wersja: MIUI 8.2 by xiaomi.eu  6.12.15 (rozwojowa)

TWRP: 3.0.2-3

Edited by sequel23

Ja na moim mi4c przechodziłem z romu 6.12.22 na 7.2.16 i nie było problemów, myśleę że to dużego znaczenia nie ma i możesz puszczać bezposrednio z romu 6.12.15.

Znalazłem kolejny piękny błąd. Jeśli włączy się tryb Lite telefon zrestartuje się i... już więcej nie uruchomi, zawiśnie na animacji startowej (nie logo bootloadera, tylko na animacji startu systemu czyli tych 3 kropeczkach na dole). Jedyne co pozostaje to przywrócenie ustawień fabrycznych lub kopii, całe szczęście miałem kopię z przed 3 dni.

Szczerze mówiąc już mam powoli dosyć tego całego MIUI, jak będzie okazja chyba sprzedam ten telefon i kupię coś na czystym androidzie.

Przeszedłem z wersji 6.12.1 na najnowszą, i zauważyłem, że w trakcie pisania podkreśla mi czarną linią wszystkie wyrazy, dopiero przy spacji podkreślenie znika, przy następnym wyrazie znowu się pojawia itd. Wygląda to tak jak na starych telefonach niedotykowych pisało się z włączonym słownikiem T9. Używam Swiftkey, więc nie jestem do końca pewny czy to ficzer od Swiftkey czy MIUI coś dodało od siebie. Ani tu ani tu nie udało mi się znaleźć opcji wyłączającej to podkreślanie. Ktoś może wie jak się tego pozbyć?

Wbrew pozorom ułatwia to rozpoznanie. Miuipolska ma nowszą bazę od Stable 8.2, stąd zmiana numerka.

Wysłane z mojego MI 5

• Like 1

Guest
This topic is now closed to further replies.