Acid

MIUI 7.2.16

Recommended Posts

Po aktualizacji nie działa poprawnie opcja pozorowania lokacji w aplikacjach (opisałem to w bugach). 

Proszę czy mógłby ktoś napisać (lub podać link) w jaki sposób można cofnąć ten update?

Ooo właśnie zainstalowalem ten soft na rn2 i ...czy mnie oczy nie mylą? Od kiedy jest skalowanie widgetów?

Mam zmodyfikowaną siatkę na 5x6 i wreszcie widget pogody jest na całej szerokości :)

Panowie, pierwszy raz od roku coś poszło nie tak przy instalacji roota na tym nowym romie i telefon nie może się załadować (stoi na tych 3 kropkach, które ładują się w nieskończoność). Zainstalowałem normalnie SuperSU przez TWRP, następnie zaktualizowałem aplikację z Google Play i przy aktualizacji plików binarnych wyskoczył błąd. Kliknąłem uruchom ponownie i od tego czasu wisi :/ Jak mogę to naprawić? Do TWRP mogę nadal wejść.

Panowie, pierwszy raz od roku coś poszło nie tak przy instalacji roota na tym nowym romie i telefon nie może się załadować (stoi na tych 3 kropkach, które ładują się w nieskończoność). Zainstalowałem normalnie SuperSU przez TWRP, następnie zaktualizowałem aplikację z Google Play i przy aktualizacji plików binarnych wyskoczył błąd. Kliknąłem uruchom ponownie i od tego czasu wisi :/ Jak mogę to naprawić? Do TWRP mogę nadal wejść.

Zainstaluj ponownie ROM w TWRP.

Wysłane z mojego Mi-4c

Apka do pozorowania lokalizacji (link) nie działa jak powinna. Ktoś coś wie na ten temat?? Problem pojawił się po aktualizacji a nigdzie nie mogę znaleźć info na ten temat. 
EDIT
Ewentualnie jeśli problem jest nie do rozwiązania to jest możliwość cofnięcia aktualizacji do wersji poprzedniej?

Edited by Pajmon

Jak dla mnie to jest o wiele lepiej niż poprzedni rom. GPS działa moralnie i już nie zrywa co chwilę i nie szuka sygnału. Shazam testowałem wczoraj i to w centrum handlowym i działa, także jak dla mnie rom na plus

Hmmm znów jest info na xiaomi.eu o kolejne poprawce , chyba to już 3 reupload

MI4C, MIMAX, MIMAXPro, MI5 reuploaded...

- Added Vietnamese language

- Fixed WhatsApp voice messages

EDIT.

Potwierdzam problem z Shazam,Track-id i Whastapp naprawiony.

3f2e1e22a5e7acb1f88734ca6dd9cb52.jpg9bc1aa65f4aa2cdaf4b824663e6ab83b.jpg

Wysłane z mojego Mi-4c

Edited by slimdick

Ok testy GPS na Mi5 robione Yanosikiem. Nadal u mnie łapie FIX'a po ok 1,5 min. Po kilku sek następuje przybliżoną lokalizację, ale dokładny sygnał łapie później. Z ciekawości zrobiłem nawet wipe cache po odinstalowaniu aplikacji, później instalacja nowego ROM-u, wyczyszczenie pamięci aplikacją systemową i nowa instalacja Yanosika, ale szybkiego łapania FIX'a nadal nie doświadczam. Pewnie mój telefon cierpi na pernamentny PMS :P

Pozdrawiam

PS. Chyba czas zrobić kolejny test. Instalacja china dev a później powrót na EU.

Ok testy GPS na Mi5 robione Yanosikiem. Nadal u mnie łapie FIX'a po ok 1,5 min. Po kilku sek następuje przybliżoną lokalizację, ale dokładny sygnał łapie później. Z ciekawości zrobiłem nawet wipe cache po odinstalowaniu aplikacji, później instalacja nowego ROM-u, wyczyszczenie pamięci aplikacją systemową i nowa instalacja Yanosika, ale szybkiego łapania FIX'a nadal nie doświadczam. Pewnie mój telefon cierpi na pernamentny PMS

Pozdrawiam

PS. Chyba czas zrobić kolejny test. Instalacja china dev a później powrót na EU.

Ja testuje GPS na Automapie i Mapy Google. Raz jest do przyjęcia ale szału nie ma a raz to już nawet robię restart bo żadna mapa nie chce załapać fixa.

GPS Test to juz nawet nie patrzę żeby się nie denerwować.

@hellhammer @slimdick Znowu zaczynacie? Jeden, drugiego wart... Nikt na tym forum tak się nie ściera w każdym możliwym temacie, co wy dwaj i albo się ogarniecie i zaczniecie rozmawiać z minimum kultury, albo zacznę sypać bez warnami, a to wam utrudni dostęp do forum i to na długi czas, bo nie będzie mi się chciało bawić w stawianie 30 ostrzeżeń, walne raz, na miesiąc, wy odpoczniecie, ja odpocznę, forum odpocznie, same +! Podsumowując, opanujcie się, bo to jest moje ostatnie ostrzeżenie.

Co do Mi5 i GPS, u mnie jakimś cudem mapy Google i Yanosik na tym romie działają poprawnie, tak samo GPSTest... Natomiast pojawił się ciekawy problem.. Spotify potrafi mi się po prostu wyłączyć w czasie używania/słuchania... Nigdy tego nie robił, błędu żadnego nie ma, wygląda to tak, jakby system po prostu zamykał Spotify, bo ma taką zachciankę... 

• Like 1

Witam,

Pozorowanie lokalizacji na Mi Max dalej nie działa.... wie ktoś o co z tym chodzi ? na wersji 7.2.9 działało normalnie....

9 minut temu, hellhammer napisał:

Poprostu ten uzytkownik duzo pisze, ale wiedzy zero. Co bylo widac w temacie jak@Acid umiescil info o blokowaniu edl w 8.1 tam pokazal swoja niewiedze, ale wszedzie go najwiecej. I chamski i ordynarny dla kazdego, np w tamtym temacie w stosunku do fromWP. A sam najwiecej szczeka wypowiadajac sie za kazdego, nawet za @Acida, ale innym wygarnia to samo... Jakoby on wiedzial co dla innych jest wazne... Dla mnie to parodia.

Zegnam, od samego poczatku przejzyj sobie@nezumi ze sie przywala do mnie pierwsze co zrobil to sie przywalanie do moich wypowiedzi hellhammer. Wiec sory. Ja ani razu nie napisalem chamskiego niczeo w stosunku do niego, on caly czas atakuje... Meczy mnie to juz. Biernosc administracji i jego chamskosc.

Chcesz pogadać ze mną? Zapraszam na PW, nie róbmy tutaj śmietnika. Bierność? Ludzie są, jacy są, lepiej niekiedy siedzieć cicho i zawijać w te sreberka (czyścić posty) niż się z wami wszystkimi użerać i czytać płacze na PW "Za co warn, przecież on zaczął". To nie przedszkole, a tak się zachowujecie często... Dlatego to było moje ostatnie ostrzeżenie, po prostu będę rzucać warnami na prawo i lewo i średnio będzie mnie obchodzić, czy macie z tym problem, czy nie. Ja się starałem być z wami OK, zamiast rzucać warnami, to się dogadać, ale widać, tak się nie da, powinienem od razu działać jak @mrosi, rzucić warna, bana na pisanie/logowanie i mieć wszystko gdzieś... Kończę OT. Jak ktoś chce popisać na ten temat, ma własne spostrzeżenia, pomysły, zapraszam na PW.

• Like 12

Natomiast pojawił się ciekawy problem.. Spotify potrafi mi się po prostu wyłączyć w czasie używania/słuchania... Nigdy tego nie robił, błędu żadnego nie ma, wygląda to tak, jakby system po prostu zamykał Spotify, bo ma taką zachciankę...

Heh, to samo mam z tidalem. Ale to chyba już wcześniej się pojawiło.

Wysłane z Mi5

Przed chwilą, tpawel napisał:

Kłodkę trzeba mu założyć i z głowy

Redmi PRO by TT

Jakbym tego nie zrobił, to bym o tym nie pisał :D. Kłódeczka jest, autostart jest, wcześniej nie było problemu, teraz jest :(.

No mi na mi4 kiedyś też z kłódką nieraz ubijało, ale to rzadko. A nie ma jakiegoś oszczędzania energii ze ubija transmisje dla tej apki?

Redmi PRO by TT

Przed chwilą, tpawel napisał:

No mi na mi4 kiedyś też z kłódką nieraz ubijało, ale to rzadko. A nie ma jakiegoś oszczędzania energii ze ubija transmisje dla tej apki?

Redmi PRO by TT

No właśnie nic nie zmieniałem, ciągle jest tak samo, jak przez ostatnie pół roku, nigdy nie wywalało, a w tym tygodniu, codziennie w drodze do/z pracy, piechotką, 20min, potrafi wywalić nawet 2/3x. Po prostu muzyka nagle cichnie, gdy odpalasz, nuta zaczyna się na nowo, zamiast od zakończonego momentu. Apka, jako apka żadnego aktu w tym czasie nie miała, więc nie wiem ocb....

@hellhammer Sam się o blokadę prosiłeś, nie mój problem, ja ostrzegałem, a ty dalej temat drążysz. Prowokacje, obraza, brak kultury, sorry, ale ja mam dość Twojego gadania i zwalania wszystkich walk forumowych na innych...

• Like 2

2 minuty temu, Sephriot napisał:

@slimdick Rozumiem, że messenger również prawidłowo nagrywa dźwięk po dzisiejszej poprawce? 

Jeśli działa na tej samej zasadzie co wiadomości w whatsapp to pewnie tak. Oczywiście chodzi Ci o aplikacje Facebook-Messenger ? 

36 minut temu, slimdick napisał:

Jeśli działa na tej samej zasadzie co wiadomości w whatsapp to pewnie tak. Oczywiście chodzi Ci o aplikacje Facebook-Messenger ? 

Tak 

@Sephriotto nie mam jak sprawdzić, ale jak pisałem wyżej pewnie działa na takiej samej zasadzie jak whatsapp to też powinno być naprawione.

Co Tidala i jego problemów z przerywaniem i wyłączeniem to u mnie nie wiem czemu w użyciu danych było odznaczone Włącz dane w tle. Po włączeniu gra muzyka.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Od jakiegoś czasu nie mogę wysyłać filmików na messenger. Po włączeniu kamery w aplikacji messenger i przytrzymaniu guzika nagrywania po ok 2s obraz się zawiesza. Tel mi5s plus. Pozdrawiam

Wysłane z mojego MI 5s Plus

1 godzinę temu, tpawel napisał:

@Nezumi ale przeładowuje apke czy poprostu zaczyna grać od nowa?

Redmi PRO by TT

Apka się wywala. Po prostu muzyka cichnie, tapam na spotify, a ten się uruchamia na nowo. Coś musieli skopać w opcjach optymalizacji baterii, bo wcześniej działało bez problemu.

Ja też mam problem z muzyką w spotify. Będą lecieć 2 piosenki, czasem 1 lub 3 i potem muzyka nie chce grać i muszę ponownie sam ją włączyć...

Ja też mam problem z muzyką w spotify. Będą lecieć 2 piosenki, czasem 1 lub 3 i potem muzyka nie chce grać i muszę ponownie sam ją włączyć...

W "oszczędzanie w aplikacjach" trzeba zmienić na bez ograniczeń

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

To jest właśnie jedyna rzecz, która mi się w MIUI nie podoba. Agresywne zarządzanie pamięcią...

X.

O, bug. Przy próbie dodania skrótu ustawień np. "Zainstalowane", albo "Bateria", albo cokolwiek innego, wywala jak na obrazku ;)

Screenshot_2017-02-19-18-39-14-773_com.teslacoilsw.launcher.thumb.png.5a0f5ba5874fc0666aff1ed1b6102831.png

Screenshot_2017-02-19-18-43-27-980_com_miui.bugreport.thumb.png.159476c38d74b87d27f2bd6a1a8e24f2.png

Edited by Xanth

Mam dziwny problem, przy próbie aktualizacji MI5 do wersji 7.2.16 Twrp mówi że uszkodzony plik zip. 3 razy próbowałem ściągać z linku i niby wszystko ok a zainstalować się nie chce. ktoś ma jakiś pomysł o co może chodzić?

Guest
This topic is now closed to further replies.