Acid

MIUI 7.2.16

Recommended Posts

However, devices with Android 4.4, Mi 4c and Mi Note Pro can get the update as usual. - Jak to mówią, Mi4C end of life :D 

• Like 1

Po co im betatesterzy, skoro nie potrafią wyłapać takich błędów?

A nie, sorry, to my jesteśmy betatesterami :) 

Edited by don_kamillo
  • Like 2

Co jak co, ale dopóki aktualizacji nie przetestuje sporo osób na różnych konfiguracjach i aplikacjach, to oni nie wiedzą czy są jakieś błędy... Nie wiem ilu mają testerów, ale np. 5 czy 20 osób to jest za mało i nie wyłapią błędów. 

Mimo wszystko 7.2.16 polecam na Mi4C bo bateria jest boska, wczoraj 7h SoT znowu, gdzie wcześniej miałem 6h, godzinka w gratisie. :D 

7 minut temu, RegimeOfTerror napisał:

Pewnie beta testerzy też jedyne co potrafią napisać to "thanks", "great update" ;)

Za notoryczne pisanie "thanks" jednemu userowi cofnęli zgodę na odblokowanie bootloadera, więc niech uważają ;)

3 minuty temu, galakty napisał:

Co jak co, ale dopóki aktualizacji nie przetestuje sporo osób na różnych konfiguracjach i aplikacjach, to oni nie wiedzą czy są jakieś błędy... Nie wiem ilu mają testerów, ale np. 5 czy 20 osób to jest za mało i nie wyłapią błędów. 

Mimo wszystko 7.2.16 polecam na Mi4C bo bateria jest boska, wczoraj 7h SoT znowu, gdzie wcześniej miałem 6h, godzinka w gratisie. :D 

Mnie też się wydaje, że bateria lepiej sobie radzi na androidzie 7 (ale ja mam 7.2.9). 

A u nas nadal wiszą wersje do pobrania... I nikt jeszcze nie narzeka, a przecież aktualizowali  ;) 

Przed chwilą, don_kamillo napisał:

Za notoryczne pisanie "thanks" jednemu userowi cofnęli zgodę na odblokowanie bootloadera, więc niech uważają ;)

Mnie też się wydaje, że bateria lepiej sobie radzi na androidzie 7 (ale ja mam 7.2.9). 

A u nas nadal wiszą wersje do pobrania... I nikt jeszcze nie narzeka, a przecież aktualizowali  ;) 

Póki co będę "testował" 7.2.16 bo nie mogę przebrnąć przez błąd 50% :D 

Czy jest jakiś sposób na poprawienie działania GPS w Mi4C bo po aktualizacji do tego romu coś szwankuje i długo łapie fixa a wcześniej działał bardzo sprawnie :-(

21 minut temu, Przemek napisał:

Czy jest jakiś sposób na poprawienie działania GPS w Mi4C bo po aktualizacji do tego romu coś szwankuje i długo łapie fixa a wcześniej działał bardzo sprawnie 

Wróć do poprzedniej wersji gdzie działało.

16 godzin temu, Przemek napisał:

dzięki za tą "złotą radę", ale może jakieś bardziej konstruktywne rozwiązanie?

Na większość obecnych "przypadłości" MIUI to jest właśnie jedyna złota rada. Aby zaoszczędzić sobie czasu i nerwów cały proces powinien wyglądać tak: przed aktualizacją do nowszej wersji robimy pełną kopię systemu w TWRP, następnie aktualizujemy, jeśli system działa tak jak trzeba, zostawiamy i cieszymy się nową wersją. Jeśli natomiast znajdzie się jakiś poważniejszy błąd, nie marudzimy na forum, że to albo to nie działa i jakie to MIUI jest "be", tylko przywracamy system z kopii i czekamy cierpliwie, aż devsi ogarną problem. Czasem trwa to tydzień, dwa, czasem miesiąc, a czasem... tak już pozostaje.

• Like 3

1 godzinę temu, mars28 napisał:

Na większość obecnych "przypadłości" MIUI to jest właśnie jedyna złota rada. Aby zaoszczędzić sobie czasu i nerwów cały proces powinien wyglądać tak: przed aktualizacją do nowszej wersji robimy pełną kopię systemu w TWRP, następnie aktualizujemy, jeśli system działa tak jak trzeba, zostawiamy i cieszymy się nową wersją. Jeśli natomiast znajdzie się jakiś poważniejszy błąd, nie marudzimy na forum, że to albo to nie działa i jakie to MIUI jest "be", tylko przywracamy system z kopii

Nie wziąłeś tu jednak pod uwagę problemów, jakie ludzie miewają z przywracaniem kopii  TWRP,. a raczej z działaniem systemu po odtworzeniu go z takiej kopii. Wbrew pozorom nie jest to zadanie banalne, a też bywa, że pomimo prawidłowej procedury coś działa źle, nie wiadomo dlaczego.

Ja bym raczej zalecał inaczej: jeśli po aktualizacji są problemy, ale takie, z którymi można żyć, to nic nie zmieniać, nie przywracać kopii, tylko poczekać na poprawkę.

38 minut temu, latet napisał:

Nie wziąłeś tu jednak pod uwagę problemów, jakie ludzie miewają z przywracaniem kopii  TWRP,. a raczej z działaniem systemu po odtworzeniu go z takiej kopii. Wbrew pozorom nie jest to zadanie banalne, a też bywa, że pomimo prawidłowej procedury coś działa źle, nie wiadomo dlaczego.

Ja bym raczej zalecał inaczej: jeśli po aktualizacji są problemy, ale takie, z którymi można żyć, to nic nie zmieniać, nie przywracać kopii, tylko poczekać na poprawkę.

No właśnie to miałem na myśli pisząc: "Jeśli natomiast znajdzie się jakiś poważniejszy błąd, [...] przywracamy system z kopii i czekamy cierpliwie, aż devsi ogarną problem." :)

5 godzin temu, latet napisał:

Ja wychodzę z podobnego założenia. Problem z GPS nie dyskwalifikuje przecież tej wersji systemu, ale chciałem się dowiedzieć czy istnieje może jakieś rozwiązanie np w postaci jakiegoś fixa lub przestawienia jakiejś opcji. Rada "wróć do systemu" to tak jakby komuś od razu doradzać format dysku bo coś nie tak zadziałało w komputerze :-\

21 godzin temu, mars28 napisał:

Jeśli natomiast znajdzie się jakiś poważniejszy błąd, nie marudzimy na forum, że to albo to nie działa (...)

Wręcz przeciwnie, należy opisywać swoje problemy by inni użytkownicy wiedzieli, że coś jest nie tak i mogli pominąć aktualną wersję lub poczekać na naprawę błędów. A naprawy błędów nie będzie jeśli dev nie zobaczy opinii innych ludzi (tutaj głównie chodzi mi o problemy z xiaomi.eu a nie czystą chińską wersję).

• Like 1

Dokładnie, im więcej osób opiszę problemy tym łatwiej je wychwycić czy występują na kolejnych wersjach.

wysłane z Redmi 4 Prime przez Tapatalk

Tylko, że to jest MIUI. To, że na jednym telefonie konkretna wersja działa poprawnie, nie znaczy, że na innym też tak będzie. Modeli telefonów Xiaomi narobiło się ostatnio jak stonki na ziemniakach, każdy pisze o innym telefonie, a często o innej wersji ROMu niż dotyczy dany wątek. Najlepszym testem jest aktualizacja własnego telefonu i sprawdzenie go w codziennym użytkowaniu.

• Like 1

Są przypadki, w których bugi występują tylko u niektórych użytkowników ale po zgłoszeniu o tym na forum mogą się dowiedzieć, że to tylko u nich, że ktoś ma podobny problem a czasami potencjalne rozwiązanie problemu.

4 godziny temu, mars28 napisał:

Tylko, że to jest MIUI.

Xiaomi.eu to custom rom, tutaj występują inne bugi niż na globalu czy china. Jeśli widzę, że na najnowszym romie masa osób skarży się na fc w aplikacji zegara, wyszukiwanie poprzez chińską stronę i inne błędy to coś jest nie tak i omijam aktualizację, nie będę się bawił w instalowanie 3 razy tej samej aktualizacji (bo tyle razy był reupload dla mojego modelu). Z takim podejściem by nie opisywać błędów na forum to w życiu normalnego custom romu byś nie zobaczył. No ale najlepiej lizać ludziom tyłki i dziękować, że w ogóle rom wyszedł. Tylko co po romie, który by był nieużywalny?

Poczytaj ostatnie tematy, to zobaczysz jak wygląda naprawa błędów w MIUI, i jakie najczęściej dostaje się porady. Wtedy zrozumiesz o czym piszę ;)

Guest
This topic is now closed to further replies.