Jump to content

Rozklejanie się telefonu

ianquiet
 Share

Recommended Posts

Witam,

Chciałem zapytać czy ktoś z forumowiczów również doświadczył takiego problemu, mianowicie obudowa z prawej strony mojego RN3 (strona przycisków głośności i blokady) zaczęła się po prostu ODKLEJAĆ. Nie jest to na dużą skalę i mam wrażenie, że może na tym poprzestanie, jednak bądź co bądź troszkę dziwnie to wygląda. Czy miał ktoś podobny kłopot i jeśli tak - jak sobie z nim poradził?

Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

// edit by luki! - jeden temat wystarczy

• 2 weeks later...

Witam, od samego początku noszę tel w etui, na początku zwykły silicon a później ipaky. Dziś po zdjęciu etui zauważyłem dwa wybrzuszenia po obu stronach tel, jedno przy przycisku głośności a drugie przy kieszeni na sim.

dc23e68e22399fcc3667feb833839322.jpg tu słabo widać ale na powiększeniu widać

aa9a34f3461a9d30eb2aea43abd3d2f0.jpg tu przy sim dość mocno widać

Nawet niewielkie, krótkotrwałe wygięcie telefonu (tak jak wyginał się iPhone 6) może spowodować takie odkształcenia na bokach. 

Wystarczy zdjąć tylny panel, wyprostować w palcach i założyć ponownie. 

Edited by Zexon72

Witam, koledzy dziś zauważyłem  że mój RN3P przy slocie karty ma wybrzuszenie na obudowie którego nie było. Telefon działa normalnie, tylko wizualnie narazie to przeszkadza. Nie spadł mi więc albo coś się rozkleja albo może grzeje a ja tego nie zauważyłem i przez to wybrzuszyło. Ma ktoś u siebie taki problem? nie wiem czy to olać czy  reklamować

P1018341.JPG

P1018338.JPG

P1018335.JPG

P1018336.JPG

1 godzinę temu, niedzwiedz1981 napisał:

Witam, koledzy dziś zauważyłem  że mój RN3P przy slocie karty ma wybrzuszenie na obudowie którego nie było. Telefon działa normalnie, tylko wizualnie narazie to przeszkadza. Nie spadł mi więc albo coś się rozkleja albo może grzeje a ja tego nie zauważyłem i przez to wybrzuszyło. Ma ktoś u siebie taki problem? nie wiem czy to olać czy  reklamować

P1018341.JPG

P1018338.JPG

P1018335.JPG

P1018336.JPG

Walnij raz młotkiem to się naprostuje

2 godziny temu, Helio napisał:

Walnij raz młotkiem to się naprostuje

młotkiem to ty się walnij...nie chcesz pomóc to się nie odzywaj

po poście kolegi ianquiet widzę że mój przypadek nie jest odosobniony...kupowałem u goldiego, pytanie czy reklamować czy próbować kleić.

Zexon72 o co chodzi z tym "wycięciem" telefonu?

2 minuty temu, niedzwiedz1981 napisał:

młotkiem to ty się walnij...nie chcesz pomóc to się nie odzywaj

po poście kolegi ianquiet widzę że mój przypadek nie jest odosobniony...kupowałem u goldiego, pytanie czy reklamować czy próbować kleić.

Zexon72 o co chodzi z tym "wycięciem" telefonu?

Co ty chcesz tu kleić? Obudowa nie jest klejona, jak ci to tak bardzo przeszkadza zdejmij sobie pokrywę i ją naprostuj w palcach. Jest na zatrzaskach

Czymś cienkim podważasz np. paznokciem albo czymś jeszcze cieńszym. Na yt możesz sobie zobaczyć jak sie ją zdejmuje, dosyć łatwo. Od przegrzania to się raczej nie powinna wygiąć, bardziej bym obstawiał złe wykonanie (za długa). Na sztywno jest spasowana, a miejsce wygięcia jest bardzo cienkie i podatne

Edited by Helio

Nie wiedziałem, że mój problem jest na tyle powszechny... Cóż, swój telefon otworzyłem, naprostowanie niewiele pomogło, niestety. Pewnego rodzaju ukojenia doznałem po zakupie mocnego, zbrojonego (?) etui na eBayu, aczkolwiek pewnie takie można znaleźć również i na polskich aukcjach c5a00decfd1782619305387d97dad150.jpg Mój problem był (jest) w zasadzie czysto kosmetyczny, więc takie rozwiązanie mnie, jak na razie, usatysfakcjonowało. Tak czy tak, pod kątem wykonania można znaleźć na pewno bardziej solidne telefony, jednak poza tym problemem w ogóle na niego nie narzekam, no może poza drenażem baterii ale to temat na inny wątek

• 4 weeks later...

Minęło trochę czasu od napisania tego tematu, ale tym lepiej, ponieważ chciałbym się dowiedzieć czy to wygięcie nie postępuje? Mam to samo, w tym samym miejscu - przy szufladce na SIM. Dziś zauważyłem i mnie to zastanowiło, ponieważ o telefon względnie dbam. Nie upadł ani razu, nie jest narażony na wygięcia (noszę w wewnętrznej kieszeni kurtki). 

Zastanawiam się, czy to faktycznie nie jest wina temperatury. Użytkuje fona (od paru miesięcy) intensywnie tj ok 8-9 godzin YT (taka praca, że mogę i lubię posłuchać), w tle oczywiście Bluetooth, gps, Gmail, FB, Twitter itp. Jeszcze wczoraj było ok, ale jak wyjąłem z kieszeni kurtki to był mocno ciepły. Po ok 2-3 minutach na powietrzu nadal pokazywał 44 stopnie, więc ustawiłem alarm na 42. Wygięcia nie było, dopiero dziś się ujawniło. 

Zaznaczę, że korzystam z silikonowego etui na plecki, więc jakiś wpływ na odprowadzanie ciepła pewnie też ma?

Miejsce nie jest widać przypadkowe, więc warto by ustalić przyczynę. Moim zdaniem jednak temperatura :/

Mam podobny problem. Jakieś może dwa miesiące temu zaczął się oklejać od ramki. Myślałem że się lekko wygiął od siedzenia na nim. Też miałem takie wygięcie metalu w okolicy slotu kart sim. Ale problem ostatnio nasilił się bardzo. Otworzyłem go i zauważyłem, że winna jest mocno napuchnięta bateria. 

U mnie nad przyciskami głośności też jest lekko wygięty. Trzeba się mocno wypatrzeć albo przejechać palcem. Zrobiło mi się to kilka tygodni po kupieniu telefonu, ale nie zauważyłem dokładnie kiedy się to zrobiło bo szczerze mówiąc jest to tak małe uchybienia że mogłem tego nie widzieć przez dłuższy czas. Teraz gdy o nim wiem to zwracam na to uwagę, ale i tak mi to nie przeszkadza. Zdaje mi się że to bolączka tego modelu i nie ma się co tym przejmować bo to różnicy w działaniu nie robi. Klapka od karty też jest umiejscowiona głębiej niż obudowa, ale jakoś mi to nie przeszkadza. To już trochę widać że nie jest to równe i gdy trzymam telefon lewą ręką to to czuję. Dziwne uczucie, ale już się do tego przezwyczailem

• mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...