Skocz do zawartości

[ROM][7.1.2][OFICJALNY]ResurrectionRemix N 5.8.3


paveu

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj prowadzimy dyskusję na temat RessurectionRemix N dla Redmi 3/Pro.

 

Instrukcja instalacji:

- pobierz archiwum z ROMem i GApps (opcjonalnie)

- przenieś pobrane pliki do pamięci wewnętrznej lub karty pamięci

- zrestartuj telefon do recovery

- wykonaj kopię zapasową systemu (zalecane)

- przywróć ustawienia fabryczne (wipe)

- zainstaluj ROM oraz GAppsy (opcjonalnie)

- zrestartuj telefon

 

Pobieranie:

https://sourceforge.net/projects/resurrectionremix/files/ido/

http://opengapps.org/ dla Redmi 3/Pro wybieramy ARM64/7.1

Aby zaktualizować telefon poprzez OTA wejdź w Ustawienia - Konfiguracja - Różne - Aktualizacje - Sprawdź dostępność aktualizacji.

 

Błędy:

- problem z ekspozycją przedniej kamery w aplikacjach firm trzecich

 

Kod źródłowy:

https://github.com/winkarbik

https://github.com/kmahyyg

https://github.com/resurrectionremix

 

źródło: https://forum.xda-developers.com/redmi-3/development/resurrectionremix-t3556425

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

@cukru

Powiem Ci, że system wymiata. Bateria działa mi tak samo jak na MIUI, do tej pory zauważyłem jeszcze jeden bug: zdjęcia robią się podwójnie, są 2x w galerii.

Do pełni szczęścia brakuje mi tylko jakiegoś jasnego motywu do substratum. Znasz coś może?

@paveu Niestety nie znam, bo domyślny ciemny motyw bardzo mi odpowiadał. Dzisiaj postaram się zainstalować RR i pobawić, może kiedyś zdam relację z dłuższego użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc co do Resurrection, nie mogę wejść na kartę SD w menadżerze plików, nawet po przyznaniu dostępu do roota, ale przez ES eksplorator mogę wejść normalnie.

Dnia 11.02.2017 o 13:57, paveu napisał:

do tej pory zauważyłem jeszcze jeden bug: zdjęcia robią się podwójnie

U mnie zdjęcie robi się tylko jedno.

Edit:

Po zainstalowaniu wszystkich aplikacji których używam, RAM nie wygląda za ciekawie. Maksymalnie wolnej pamięci RAM mam w granicach 300MB i telefon potrafi złapać zwiechy i ładować pulpit od nowa po wyjściu z jakiejść aplikacji.

Edytowane przez Pepso94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pepso94

U mnie normalnie wchodzi w kartę SD, z ramem nie mam problemu, wszystko jest okej. Open Camera zdjęcia też robi pojedyncze.

Mam za to problem z Messengerem. Czasami nie słychać powiadomienia, nie ma też wibracji. No i często wywala błąd połączenia, mimo, że internet jest. Macie też tak?

@cukru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cukru @paveu Po wyłączeniu rozruchu aplikacji na starcie, działania w tle i nie usypiania teraz RAM sprawuje się lepiej, 500-700MB wolne i telefon działa rzeczywiście bardzo szybko. Zdarzyło się, że gdy chciałem odblokować ekran musiałem trochę poczekać aż załapie o co chodzi nawet po tych zmianach, ale potem śmiga. Zauważyłem problem z wymuszaniem zatrzymywania aplikacji, otóż raz działa, a raz nie. Menadżer zadań zarówno jak ten włączony w konfiguracji jak i te pobrane ze sklepu Play nie wykrywają żadnych procesów i nie można ich zamknąć, jedynie mogę zamknąć aplikacje w ostatnio otwartych aplikacjach. Substratum sobie darowałem bo telefon potrafił przymulić. Zadziwiająco dobrze działa multi window czy jak to się tam nazywa. Działa u mnie ze wszystkimi aplikacjami nawet gdy pojawia się komunikat, że ta aplikacja nie może działać przy podzielonym ekranie i działa to bardzo płynnie. Wi-Fi działa, LTE działa, bluetooth działa, GPS jeszcze nie sprawdzałem. ROM póki co sprawdza się do codziennego użytku, a do pełni szczęścia przydałoby się jeszcze OTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pepso94

Ja używam Messengera v89, spróbuję v85.

Co do mulenia: polecam zmianę zarządcy procesora na ondemand i włączenie automatycznej optymalizacji baterii w ustawieniach, telefon nie łapie po tym zadyszki.

Sprawdziłem też innych zarządców pamięci ram. Po ustawieniu na lekki w kernel adiutorze bez żadnej aplikacji jest dostępne około 1900 mb wolnego ramu.

OTA powinno być, jest w odpowiednim miejscu, aktualizacje są sprawdzane, jednak jeszcze żadnej nie było, nie wiadomo czy działa.

Jutro sprawdzę jak z gpsem.

No i przed chwilą miałem pierwszy samoczynny restart, podczas przeglądania internetu.

Ogólnie rom rakieta, polecam do codziennego używania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GPSa też zapomniałem sprawdzić, ale FIXa przy dobrych warunkach przy oknie (sprawdzane w południe) łapie dość szybko, a teraz wieczorem FIXa niestety nie mógł złapać, satelity się pochowały, ale podejrzewam że problemów nie powinno być. @paveu Samoczynnych restartów nie doświadczyłem, co do przeglądarki korzystam z Chrome 55.0.2883.91. Natomiast dzisiaj znowu doświadczyłem zamulenia, że nic praktycznie nie mogłem zrobić i musiałem restartować telefon. Zmieniłem zarządce procesora na ondemand i mam nadzieję, że to pomoże, jak na razie działa bez zarzutów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja póki co jestem na Lineage, ale nie poraża swoim działaniem jakoś szczególnie.

Myślicie że ten będzie stabilniejszy?

 

W redmi kernel wrzuca się jak rom i gappsy? Bo na Xperii zawsze instalowałem przez flashtoola.

Edytowane przez michaelwaut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do GPSa - działa tak jak powinien, nie zrywa mi sygnału, poprowadził mnie dzisiaj w centrum miasta.

Restartów już nie miałem. Żadna aplikacja mi się nie wysypuje, większych problemów nie ma (prócz Mesengera), nic nie muli.

@michaelwaut

LOSa testowałem pierwszą wersję, więc tylko do niej mam porównanie: RR jest o wiele lepszy, stabilniejszy, system lepiej radzi sobie z baterią. Kernel instalujesz dokładnie tak jak każdą inną paczkę do recovery, po czym robisz wipe dalvik/cache.

@Pepso94

Zainstalowałem ten nowy kernel, testuję zarządcę elementalx. System działa mi jeszcze lepiej niż na ondemand, także spróbuj tego. Bateria też jest okej, od 8 rano mam teraz 80% przy 1.5h SOT, z czego jakieś 2.5h byłem w budynku bez zasięgu, więc bateria leciała szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kernela jeszcze nie instalowałem, ale i bez tego są już dobre wyniki. Zarządce ustawiłem na conservative i nie zauważyłem, żeby telefon stracił na wydajności, profil RAMu bardzo lekki. Lagów żadnych już nie ma, zainstalowałem Greenify co pomogło przy upierdliwym uruchamianiu się aplikacji pomimo wyłączenia rozruchu w ustawieniach, do tego jeszcze All-In-One Toolbox do wyłączenia aplikacji z autostartu. Telefon działał od ostatniego naładowania 1 dzień i 12 godzin, a teraz przy 18% baterii jest 7 godzin włączonego ekranu (częste Wi-Fi, sieć cały czas LTE, YouTube, trochę rozmów, dużo SMS). Na jedną noc miałem też podłączonego MiBanda 2 i nie było jakiegoś drastycznego spadku baterii, za to przy każdym odłączeniu od ładowania jest prawie natychmiastowy spadek ze 100% do 98%, a raz miałem nawet do 96%.

Edytowane przez Pepso94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pepso94 napisał:

Telefon działał od ostatniego naładowania 1 dzień i 12 godzin, a teraz przy 18% baterii jest 7 godzin włączonego ekranu (częste Wi-Fi, sieć cały czas LTE, YouTube, trochę rozmów, dużo SMS).

Doinstaluj sobie ze Sklepu Naptime - ten czas powinien się jeszcze wydłużyć :)

2 godziny temu, Pepso94 napisał:

przy każdym odłączeniu od ładowania jest prawie natychmiastowy spadek ze 100% do 98%, a raz miałem nawet do 96%.

To ciekawe... Z tego co się orientuję, to tego błędu nie powinno być w RR, nawet w LOS został naprawiony (w ostatniej aktualizacji). Bardzo mnie to dziwi.

2 godziny temu, Pepso94 napisał:

Zarządce ustawiłem na conservative

Nie, nie, nie! To nie jest dobry zarządca stockowo, wymaga dostosowania. Bawię się w takie rzeczy prawie 5 lat, a nie podjąłbym się takiego dostosowania. O wiele lepszy będzie ondemand, ewentualnie elementalx lub impulse z kernela crDroid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd ze spadkiem poziomu naładowania baterii od razu po odłączeniu u mnie nie występuje, był w CM14.1 i pierwszych wersjach LOS. W pierwszym poście do bugów dodałem wariującą ekspozycję w zewnętrznych aplikacjach, byłbym wdzięczny gdybyście potwierdzili jego występowanie. Łatwo sprawdzić w Snapchacie bądź Messengerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cukru Również potwierdzam, czasami wariuje.

8 godzin temu, paveu napisał:

Nie, nie, nie!

Dobrze, przepraszam, nie krzycz :P wróciłem na ondemand i dalej śmiga aż miło. Jeżeli macie zainstalowane substratum i ustawiony jakiś motyw to u was też tak jest, że ilość wolnej pamięci RAM nagle drastycznie spada? Miałem średnio wolnego RAMu bez substratum 700MB, a z substratum to niecałe 300MB... Do tego czy ktoś wie o co chodzi z task killerami, że żaden, nawet wbudowany, nie wykrywa jakiegokolwiek działającego procesu? A jak już wykryje to używaną pamięć pokazuje 0B?

Edytowane przez Pepso94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Pepso94 napisał:

wolnego RAMu bez substratum 700MB, a z substratum to niecałe 300MB

Jak używałem to nic takiego nie zauważyłem.

22 godziny temu, Pepso94 napisał:

Do tego czy ktoś wie o co chodzi z task killerami, że żaden, nawet wbudowany, nie wykrywa jakiegokolwiek działającego procesu?

A po co Ty chcesz używać taskkillera?

 

Rzucił mi się w oczy kolejny bug. Po odblokowaniu ekranu czytnikiem palca jasność ekranu na sekundę szybuje do 100%. Ktoś może potwierdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.02.2017 o 19:15, paveu napisał:

A po co Ty chcesz używać taskkillera?

Żeby ubić zbędne procesy pracujące w tle.

17 minut temu, paveu napisał:

powiedz mi, jakiego motywu do substratum używasz?

Wcześniej używałem BlueWhiteAFRedWhiteAF, są darmowe. Teraz używam Oxygen, są 3 warianty ciemnych motywów i 2 jasnych, tylko że jest płatny, 6zł z groszami.

Edytowane przez Pepso94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, paveu napisał:

Po co? Żeby bateria szybciej uciekała?

Może i racja, kij już z tym.

 

2 godziny temu, paveu napisał:

I wszystko było z nimi okej? Bo u mnie nic nie widać w panelu przełączników, mam idealnie niebieskie pole.

Wszystko było okej, panel był biały, a przełączniki niebieskie/czerwone. Teraz jeszcze sprawdziłem i działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Pepso94 napisał:

kij już z tym

I to jest najlepsze podejście do wszelkich taskkillerów :D System sam poradzi sobie z ubijaniem aplikacji, ale dopiero wtedy, kiedy będzie tego potrzebował. Na co dzień wystarczy czyszczenie aplikacji w ostatnich aplikacjach.

28 minut temu, Pepso94 napisał:

działa

A zmieniałeś DPI ekranu? Mógłbyś sprawdzić na czymś mniejszym niż domyślne? U mnie wygląda to tak, jak w załączniku...

Screenshot_20170220-195121.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, paveu napisał:

Mógłbyś sprawdzić na czymś mniejszym niż domyślne?

Taką sytuację miałem przy domyślnym DPI na jednym z jasnych motywów Oxygen. Teraz zmieniłem DPI na 320 i również działało, ale jak z powrotem zmieniłem na domyślne to mam już niebieskie tak jak na zdjęciu które wrzuciłeś.

Edit:

Pojawił się problem. Otóż po podłączeniu telefonu do komputera, jest on tylko ładowany. Gdy przełączam tryb podłączenia na przesył plików słychać tylko dźwięk rozłączenia w Windowsie i telefon dalej się tylko ładuje. Sprawdzałem różne kable, różne porty USB i nic. @cukru @paveu U was to działa czy też są problemy?

Edytowane przez Pepso94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.02.2017 o 17:01, cukru napisał:

@Pepso94 U mnie normalnie działa na oryginalnym kablu, nawet lepiej niż w MIUI, bo tam czasami nie było widać plików po pierwszym podłączeniu.

To chyba znowu mi się burdel ze sterownikami zrobił, popróbuję i może zaskoczy.

 

Dnia 21.02.2017 o 18:10, paveu napisał:

Zostaje mi stockowy motyw, który jest ohydny... :/

Znalazłem stronkę gdzie są płatne i darmowe motywy do pobrania od razu jako .apk. Ściągnąłem jeden z tej strony, który jest płatny w Google Play i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...