Skocz do zawartości

Redmi 2A 2014502 LTE26007 - poszukiwane spolszczenie


Sniper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, ostatnio trafił do moich rąk Redmi 2A (tak, tak wiem, że jest on przeznaczony na rynek Chin i nie ma ROM`u w wersji GLOBAL), ale co za tym idzie mam kilka pytań w moich dążeniach do osiągnięcia j. polskiego:

1. Czy ten model ma możliwość odblokowania bootloadera?

2. Czy istnieje możliwość roota?

3. Czy istnieje możliwość instalacji spolszczenia?

Generalnie telefon ma służyć osobie starszej, kupując go na "alledrogo" otrzymałem ROM w wersji 6.3.3 z j. polskim, jednak był problem z kodami USSD, nie zważając na to, że może to być przyczyna chińskiego ROM`u zainstalowałem aktualizację, którą wyszukał przez OTA Updater, po tym zniknął j. polski i mam do dyspozycji dwie odmiany "krzaczków" oraz angielski, i właśnie nie mogę znaleźć sposobu na spolszczenie go męczę już temat 4 dzień szukając po forach internetowych itd., instalowałem aplikację MoreLangs, jednak nie spolszcza ona w pełni, a w zasadzie spolszczyła tylko menu wyłączające telefon, byłbym wdzięczny za odpowiedź, może ktoś z Was zetknął się już z tym modelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie kupiłem ;), dostałem. Szukam po necie dalej, i w sumie to CM... ok, tyle, że żeby zainstalować CM, muszę mieć jakiś custom recovery, a też nie mogę znaleźć nic na ten model.... szkoda, że krzaków nie znam, zapewne znalazłbym dużo plików na ten model :P. Bardzo Ci dziękuję za odpowiedzi i czekam na info czy udało Ci się coś znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Sniper napisał:

w sumie to CM... ok, tyle, że żeby zainstalować CM, muszę mieć jakiś custom recovery.

Tu masz wszystko łącznie z recovery CM13:  http://en.miui.com/thread-237593-1-1.html , a spolszczenie we własnym zakresie Miui raczej niemożliwe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ci dziękuję, ale widzę, że serwis pan.baidu wszedł do akcji, niestety nie jestem w stanie pobierać z tego serwisu, ale widzę po nazwach plików, że są to elementy dla modelu WT86047... niestety próbowałem już recovery spod tych znaków, bezskutecznie... jeszcze mam amatorskie pytanie, czy do instalacji CWM/TWRP konieczny jest root?

 

EDIT: 2017-02-14 14:54

Na dodatek, po wejściu w cmd do ścieżki adb i fastboot i podaniu komendy: fastboot oem device-info dostaję tylko w wierszu poleceń treść " . . ." i nic więcej czyli nawet nie mogę sprawdzić jaki status ma bootloader.

Edytowane przez Sniper
Dodanie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Sniper napisał:

czy do instalacji CWM/TWRP konieczny jest root?

Nie nie jest potrzebny, instalujesz w trybie fastboot komendami, a są też wersje instalowane MiFlashem. Wkleiłem ten link bo klient opisuje dokłednie model 2A dlatego ta wersja powinna zadziałać. Są inne romy CM-a nawet 7.0 tylko tam piszą ogólnie 2/2A/2Prime, czy to zadziała to sam musisz sprawdzić, bo chyba mało tych telefonów u nas.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Sniper napisał:

@FromWP niestety nawet nie mogę zflashować custom recovery (błąd "remote: 40001"), już zaczynam się znów zastanawiać czy rzeczywiście telefon ma odblokowany.

Nawet jak masz zablokowany (teoretycznie może tak być), to odblokowujesz komendą "fastboot oem unlock" (lub blokujesz "fastboot oem lock"). Problem popularny w tym modelu http://en.miui.com/thread-119124-1-1.html rozwiązania tam nie ma. Znalazłem że przy takim samym błędzie w jakimś HTC pomogło odblokowanie bl komendą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też natrafiłem na ten temat, niestety podając komendy związane z fastboot w tym urządzeniu otrzymuję w cmd tylko ". . ." i żadnej więcej reakcji, brak jakiejkolwiek odpowiedzi z telefonu, tak jakby miał zablokowany dostęp nawet do pobrania informacji o bootloaderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Sniper napisał:

Też natrafiłem na ten temat, niestety podając komendy związane z fastboot w tym urządzeniu otrzymuję w cmd tylko ". . ." 

Czyli po wpisaniu fastboot devices nie masz nr urządzenia? Jak tak to problem ze sterownikiem w windowsie. Jeszcze trzeba zezwolić w opcjach programistyczny na zdjęcie blokady oem? Bez tego  komenda fastboot oem unlock nie działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fastboot devices działa, ale już np. fastboot oem device-info daje rezultat w postaci " . . . " i nic się nie dzieje.

11 godzin temu, FromWP napisał:

Jeszcze trzeba zezwolić w opcjach programistyczny na zdjęcie blokady oem

Czyli rozumiem, że pomimo iż uruchamiam telefon w trybie fastboot, w którym sam system android (jego ustawienia) nie powinny już mieć "nic do gadania", to "pobiera" on jeszcze pewne parametry z ustawień programistycznych z normalnego trybu pracy - czytaj: z androida?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Sniper napisał:

Fastboot devices działa, ale już np. fastboot oem device-info daje rezultat w postaci " . . . " i nic się nie dzieje.

Czyli rozumiem, że pomimo iż uruchamiam telefon w trybie fastboot, w którym sam system android (jego ustawienia) nie powinny już mieć "nic do gadania", to "pobiera" on jeszcze pewne parametry z ustawień programistycznych z normalnego trybu pracy - czytaj: z androida?

Miui ma bardzo dziwne powiązania. Rom potrafi zablokować funkcje w fastboocie. Też mi się kiedyś wydawało że przy uruchomienie telefonu w fastboot które odbywa się poza romem, ustawienia romu nie powinny mieć znaczenia. Niestety tu mają. Sprawdź co masz ustawione w tych opcjach programistycznych co do zdjęcia blokady oem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Sniper napisał:

jeżeli ma on odblokowany bootloader to czysto teoretycznie powinien mi odpowiedzieć na komendę fastboot oem device-info... 

Powinien, niezależnie od stanu bl. Tylko w nowszych romach trzeba podobno innej komendy użyć bo ta nie zawsze działa. Jak znajdę to napiszę później jakiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Powracam z kolejnymi porażkami, nic nie udało mi się znaleźć na ten model ani żadnego CWM ani sposobu na root, zero. Swoją drogą ciekawe, że gdy ten telefon otrzymałem to był w pełni spolszczony, nie działały jedynie kody USSD co skłoniło mnie do flasha przez fastboot i niestety to był duży błąd, ciekawi mnie też, że komenda "fastboot oem-devices", oraz "fastboot getvar all" nie działają, jak pisałem wyżej w pierwszym przypadku mam ". . ." a w drugim "all:" i cmd przechodzi do nowej linii.

Edytowane przez Sniper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sniper napisał:

 ciekawi mnie też, że komenda "fastboot oem-devices", oraz "fastboot getvar all" nie działają, jak pisałem wyżej w pierwszym przypadku mam ". . ." a w drugim "all:" i cmd przechodzi do nowej linii.

Nic raczej nie zrobisz. To chyba model z własnym procesorem od Xiaomi i komendy dla Qualcomma nie działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się nawet nawiązać kontakt z osobą, która sprzedała ten telefon na allegro, zapytałem jakim cudem był w nim język PL, otrzymałem wiadomość, że z miuipolska, czy istniało kiedyś (czasy MIUI 5) uniwersalne spolszczenie, które można było instalować na różnych urządzeniach? Ja swoją przygodę z telefonami Xiaomi rozpocząłem dopiero od urządzeń z MIUI 6 (Redmi Note 3 Pro), wcześniej próbowałem tylko kilku portów. Nie daje mi to spokoju aczkolwiek chyba będę zmuszony się poddać i niestety dla starszej Pani zostanie uczyć się angielskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przypominam sobie byśmy kiedykolwiek zrobili rom dla Redmi 2A. Nawet nie jest jego nazwa zakodowana w naszym skrypcie, a kojarzę każdy model. Nie było uniwersalnych spolszczeń chyba, że ktoś się postarał podmienić aplikacje i samemu zrobić paczkę ze spolszczeniem. Byłoby to możliwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też przypuszczałem, byćmoże osoba ta chciała bardzo się pozbyć telefonu i udało się to zrobić natomiast twierdzi, że owych plików już nie ma u siebie, z resztą i tak bym już tego nie wrzucił na telefon ponieważ widzę, że ma wszystko zablokowane (bootloader, EDL, recovery). Trudno, muszę oswoić się z porażką :P. Dziękuję Wam za dyskusję, informację i pomoc w temacie. Myślę, że jest do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Zeork napisał:


Ten model nie ma blokowanego btl, fastboot także normalnie działa. Miałem ten model przez chwilę dla kolegi, bobtaki zakupił i chciał aby mu wgrać oficjalny china, bo miał jakiegoś syfiastego. Po także nic nie zablokowało, bo wgrałem stable ale coś tam krzaczyło i deva wrzuciłem.

Nie ma, ale nic to nie zmienia, bo romu z pl też dla niego nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...