Skocz do zawartości

Zepsuty slot karty SIM


cza1zip

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj dostałem wiadomość od Yoyo Teng  :mrgreen: cytat z maila "Witam, telefon został naprawiony well.We może wysyłać zamówienia za pośrednictwem poczty lotniczej w wolne, ale to nie jest bezpieczne i szybkie, jak DHL.Dlatego Wolelibyśmy, aby wysłać go z powrotem do Ciebie za pośrednictwem DHL jak najszybciej i ponosi opłatę transportową z tobą.Czy pls właśnie zapłacić za 12USD wysyłki opłaty do naszego konta PayPal poniżej bezpośrednio,"

Cena telefonu wzrosła jeszcze o 12 USD coś w okolicach 46 zł ale telefon został naprawiony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to chyba nie najgorzej, podejrzewam że w Polsce wyszło by więcej ( i trzeba by kupić taki slot) Czym wysyłałeś do chin, ciekawe jak to by było w serwisie MICenter w Bułgarii ale tam pewnie policzyliby za naprawę więc niższy koszt wysyłki nic by nie dał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem EMS 160 zł wysyłka przy okienku Poczty Polskiej ,sprawdzałem różne firmy kurierskie ta opcja była najtańsza prócz pośredników wysyłkowych o których czytałem nieciekawe opinie .EMS telefon był w Chinach po trzech dniach przy czym trafiłem na święto (7 dni) telefon leżakował w sortowni 7 maja trafił do serwisu ,dzisiaj wiadomość o naprawie telefonu i o opcji wysyłki DHL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było wczesniej napisane Bułgaria 40 dolców plus wysłanie do nich.

Część kosztuje 20zł na aliexpress.

Naprawę w Polsce bym miał za 30zl. Ale ja się chyba zdecyduje na naprawę w lokalnym punkcie. Zawołał 20 funi, czyli około 100zł.

Ps przyszły dziś pistony z ibuygou. Super basik.

Wysłane z mojego MI 3W

Edytowane przez raf7705
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie MI3 ma bardzo fajny dźwięk na słuchawkach, nawet zwykłych.

Co do pośredników to korzystam w przypadku wysyłek krajowych, to są przecież te same duże firmy kurierskie, i to one odbierają towar od Ciebie, po prostu ty płacisz za przesyłkę pośrednikowi a on opłaca ją w Firmie kurierskiej ( jako że daje dużo zleceń to pewnie maja korzystne umowy i zarabiają na różnicy pomiędzy zapłatą za przesyłkę a rzeczywistym kosztem jaki oni ponoszą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość specyficzny typ usterki. Z tego co kojarzę, w to każdym innym smartphonie z szufladką na kartę sim taki problem nie występuje.

 

Ale do rzeczy - sama naprawa jest bezproblemowo możliwa w Polsce. Slot, który jest umieszczony wewnątrz MI3 jest jednym z najbardziej standardowych slotów do kupienia wszędzie za grosze. Wlutowanie takiego slotu wraz z rozkręceniem i dobraniem się do płyty głównej to około pół godziny pracy. A koszt? Około 60 złotych.

 

W Polsce jest mnóstwo dobrych serwisów GSM, wystarczy tylko poczytać na elektrodzie/lokalnych forach internetowych.

 

BTW też widziałem tutaj w temacie link jak naprawić to samemu (gdy blaszki dociskowe karty sim nie połamały się, tylko zagięły w dół uniemożliwiając kontakt z kartą SIM). Ale szczerze raczej odradzam tej metody - raz że nie każdy z Nas ma cierpliwość i precyzyjność w rękach do bezkolizyjnego rozkręcenia smartphone'a (a zawsze przez niewiedzę i brak doświadczenia można coś urwać), dwa nadgięte blaszki podczas próby nagięcia do właściwej pozycji mogą się złamać (zmęczenie materiału).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźcie pod uwagę ze wymiana w Polsce wiąże się z utrata dalszej gwarancji. Dodatkowo dochodzi możliwość uszkodzenia sąsiednich plastikowych elementów/konektorów które może nie być już tak łatwo dostać oraz przegrzania procesora jeśli jest blisko.

 

Ktoś kto wymienia to na co dzień (serwis ibuygou) ma większe doświadczenie z konkretnym modelem i lepiej wie na co uważać podczas wymiany.

 

 

Dość specyficzny typ usterki. Z tego co kojarzę, w to każdym innym smartphonie z szufladką na kartę sim taki problem nie występuje.

 

Jako były serwisant widziałem wiele takich uszkodzeń nawet w bez szufladkowych czytnikach SIM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No już pisałem, że mogli by jakiś piktogram walnąć.

Prosto tanio i czytelnie.

Jak ktoś nie siedzi non stop na forum i nie miał wcześniej styczności z takim rozwiązaniem wkładania karty sim, no i ma mikro sim, to ma duże szanse uwalić telefon, całkiem nieświadomie.

Edytowane przez raf7705
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak... ale popatrz realnie jak to wygląda w Xiaomi. To, że Ty, europejczyk masz ten telefon i miałeś micro to ich g... obchodzi. 

W Chinach wiele telefonów jak nie prawie wszystkie ma simy normalne. Przecież Chiny lecą na klonach MTK i Xiaomi, które mają mini sim. Owszem inni producenci też są. Ale Xiaomi liczyło, że dużo obecnych posiadaczy MI2 czy Redmi przejdzie na MI3. To logiczne z ich strony, że dotychczasowy posiadacz starszego telefonu przejdzie na MI3 bez zmiany SIM.

W sensie nie będzie miał micro więc i z adapteru nie będzie korzystał. 

 

Równie dobrze mogliby piktogram zrobić by nie upuszczać MI3 na podłogę bo w tym modelu łatwo odpryskują rogi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...