Skocz do zawartości

Zepsuty slot karty SIM


cza1zip

Rekomendowane odpowiedzi

Mogę wysłać zdjęcia jakby co ,gniazdo jest tak dobrze spasowane że trzyma micro sim i nic się nie dzieje .Miedzy innymi dlatego jak wykonany jest Mi2.,spasowanie obudowy ,bateria która sama nie wypada itp.kupiłem Mi3 ,zachwalam w pracy ,wszyscy oglądając są zainteresowani telefonami jak i tym forum.

 

Lalo jak i inni skończcie już z tym ciągłym upominaniem i udowadnianiem jacy to jesteśmy durni bo nie umiemy umocować karty sim .Już wiem że jesteś mądrzejszy -czy to wystarczy.

Edytowane przez NovyMiui
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja postaram się to napisać z perspektywy Xiaomi i iBuyGou (jak mi się wydaje że wygląda to z ich strony)

 

Dla Xiaomi jest to pierwszy model w którym wystąpił taki problem. Prawdopodobnie przy następnych modelach wykorzystają złącze sim o innej konstrukcji wykluczającej zaczepienie styków o wsuwany i wysuwany pusty adapter lub dodadzą odpowiednią informację.

 

iBuyGou dostaje uszkodzone telefony z informacją o nie działającym czytniku kart SIM, nie wiedzą co jest prawdziwą przyczyną. Oni przekazują telefony dalej do Xiaomi Praktycznie żaden z użytkowników nie przyzna się że zepsuł go wsadzając pusty adapter bo dostał by z góry odmowę naprawy gwarancyjnej. 

 

Pracowałem w serwisie Sony-Ericssona i różne modele przychodziły z uszkodzonymi w ten sposób czytnikami, nawet takie bezszufladkowe a z otwartym czytnikiem.

 

Błąd z wsadzeniem samego adaptera mógł by się zdarzyć każdemu, jednak największym błędem jaki popełniacie jest wyciąganie go poźniej na siłę. Każda osoba która ma choć małe doświadczenie w naprawie telefonu była by w stanie wyjąć ten adapter bez potrzeby wymiany czytnika.

Warunkiem jest nie wyciąganie na siłę.

 

Takiej informacji jak tu http://www.nokia.com/pl-pl/pomoc/produkty/lumia920/userguidance/?action=singleTopic&topic=GUID-9C015083-830E-416F-8D11-251F67580C0C i tak nikt by nie przeczytał, tylko piktogram mógł by dać zauważalną poprawę sytuacji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się po prostu zdziwiłem, że masz wersję telefonu z microsim. Możliwe, że takie są, ale o nich nie słyszałem.

W erze wszędzie obecnych podróbek człowiek jest wyczulony na wszystkie odstępstwa od normy.

Sent from my MI 2S using Tapatalk

Edytowane przez actian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma MI2 z mikro sim. Pewnie koledze się pomyliło.

Mini SIM to te duże. Micro mniejsze, a nano SIM to te do iPhone 5.

 

Podoba mi się post @jordan87. Dobre podsumowanie.

Ja jeszcze dodam (mimo, że nie często bronię xiaomi), że oni sprzedają telefony od 3 lat dopiero.

3 lata. To nie Samsung czy Apple którzy zbierali doświadczenie w telefonach od lat 90-tych. Dajcie na luz z tymi adapterami.

Stało się. Trudno. Trzeba było pomyśleć i nic na siłe. Obyście zapłacili za naprawy jak najmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie zauważyłęm a Yoyo już parę dni temu mi odpisała. Ta ich roczna gwarancja nie pokrywa takich uszkodzeń, ale mogę wysłać do Bułgarii do ich oddziału i naprawa będzie wynosiła $40. Tak przynajmniej zrozumiałem.

 

"Since it is a man-made issue, the 1 year Xiaomi warranty can't apply on this phone.
How about send it to our Bulgaria maintenance site? It will fast and save the shipping fee for you.
 
Totally, you may need to bear the shipping fee and $40 repair fee to repair the phone.
Is it workble for you?"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz bezpośrednio na strony DHL,  UPS Itd bo jeśli nie masz podpisanej umowy/ działalności gospodarczej to zapłacisz jak za złoto. Szukaj pośredników typu Tani kurier,  szybka paczka itd np tu

http://www.szybkapaczka.eu/tanie-paczki-Bu%C5%82garia

po przeliczeniu wyszło Ups za około 80zł


Nie patrz bezpośrednio na strony DHL,  UPS Itd bo jeśli nie masz podpisanej umowy/ działalności gospodarczej to zapłacisz jak za złoto. Szukaj pośredników typu Tani kurier,  szybka paczka itd np tu

http://www.szybkapaczka.eu/tanie-paczki-Bu%C5%82garia

po przeliczeniu wyszło Ups za około 80zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się dowiedzieć jak jest z płatnością i Yoyo odpisała mi coś takiego, nadal nie wiem co z opłatą za powrót paczki.

The $40 is for repairing the SIM card reader and the shipping fee sending it back to you.

You can just pay$40 to our paypal account below,

Pls let me know the paypal transaction ID once it is done.Then we will provide you a repair service code.Only when the phone come with a repair service code will Bulgaria mantenance centre accept it.

Edytowane przez cza1zip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

The $40 is for repairing the SIM card reader and the shipping fee sending it back to you

Jeśli się nie mylę, to właśnie tu jest to napisane. 

40$ jest za naprawę i "shipping fee" czyli opłata za nadanie paczki z powrotem do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...