Skocz do zawartości

Zepsuty slot karty SIM


cza1zip

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj musiałem przełożyć ( i to dość szybko w samochodzie ) kartę sim do innego telefonu. Wyjąłem sim z Mi3 , wyciągnąłem z adaptera sim kartę micro sim i włożyłem do drugiego telefonu, a pozostały adapter karty nie chcąc ,żeby się zgubił włożyłem z powrotem do Mi3 :/ (zupełnie nie pomyślałem) no i stało się, wyciągając później adapter z Mi3 ułamałem jakiś styk i teraz nie czyta mi karty sim. Jest jakaś możliwość naprawy tego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cholera jasna ,dzisiaj zrobiłem tą samą głupotę-- jasna cholera--, adapter bez karty sim włożyłem z powrotem do Mi3 , wyciągając uszkodziłem slot  , telefon mam 3 dni czy jest sen wysyłania telefonu na gwarancji do Chin ,czy szukać w naszym Kraju kogoś kto  naprawi telefon ? .

Edytowane przez NovyMiui
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście bym wysyłał telefon na gwarancje. Powinni to naprawić.

Kiedyś było kilka postów z informacją że jeśli coś nie działa i telefon z zewnątrz nie jest uszkodzony to od ręki wymieniają na sprawny.

 

Gdy pracowałem swego czasu w Sony-Ericssonie takie uszkodzenia naprawialiśmy na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do opiekunki naszego regionu (kraju) wczoraj ,dzisiaj dostałem odpowiedź cytując "Pls Return only the phone (no any other accessories)to us for checking and repairing.Here is our address:ATTN: Chan Lau/Kevin Chan

Address: 3A16~18,HaoYe Nga Court,Xinhu Road,Xixiang,Bao'an,shenzhen, China 518000 
Usually we suggest you select the registered airmail around 20USD (mark it as a MP3 player or a gift) when you return, and the declared value should be 20USD.
leave a message of your order number and the problem on the package when you return it, thanks
Tell me when you send it back to us, thanks".  Zaryzykuje i wyśle telefon ,pół nocy nie spałem myśląc o swojej głupocie i o tym jak fajny jest ten telefon .Mając Mi-2 wydaje się duży ale przy SG3 już nie ,zresztą Żonie dziwnie oczy się świecą gdy go ogląda i obawiam się co będzie jak wróci z naprawy. :cool:
Czy Ktoś wie który z kurierów będzie najtańszy w tym wypadku i warunkami wysyłki opisanymi wyżej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do brygady sprytnych inaczej.

Też chciałem sobie zostawić adapter w szufladce i ch*j bombki szczelił. Styki pogięte.

Powinni ostrzegać na pudełku albo w szybkiej instrukcji obsługi.

Telefon jest świetny.

Zrobiłem tą głupotę w pierwszym dniu posiadania.

A kuźwa zacząłem czytać ten temat zanim miałem telefon ale coś mi przerwało i nie przeczytałem nawet pierwszego posta do końca.

Jak by to zrobił, to bym wiedział czego unikać.

Napisałem dziś maila.

Chyba będę wysyłał do naprawy.

Wysłane z mojego GT-I9300

Edytowane przez raf7705
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do tej całej opiekunki Yoyo, po paru mailach dopiero zrozumiała co mam na myśli i ma się teraz spytać techników czy mogę wysłać telefon i czy do Chin, czy do nowo otwartego punktu w Bułgarii. Ja czekam na razie na ten czytnik z pinam z aliexpress i będę myślał. Mam tu w Gdańsku jeden serwis na oku do którego najpier pójdę i się spytam czy są w stanie to zrobić. Z takimi instrukcjami wydaje mi się, że nie powinno to być problemu, ale zobaczymy. Dawajcie znać jak Wam przebiega rozwiązywanie tego problemu, może ktoś znajdzie jakiś serwis w Polsce co się podejmie zadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jej napisałem że mi nie działa karta sim.

Nie opisywałem szczegółów.

Na razie nie mam odpowiedzi.

Nawet jak nie uznają gwarancji, to zapłacę aby naprawili.

Ale mam dziś doła przez tą sytuację.

Wiem że mają ludzie poważniejsze problemy ale zepsuć telefon w pierwszy dzień....ehhhh

Wysłane z mojego GT-I9300

Edytowane przez raf7705
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dotarł do Chin ,ale u nich święto i nikt nie pracuje telefon leżakuje .Swoją drogą jest to pewna wada w konstrukcji tej szufladki do karty, wytwórca powinien zadbać o to aby taka sytuacja jak blokada pustego adaptera w stykach nie mogła mieć miejsca ,albo jakieś ostrzeżenie w formie piktogramu nakleić na ta telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Popieram.

Jest to duże niedopatrzenie.

Kolega mówił mi że kiedyś tak zrobił na jakimś starym sonyerikson. Ale w pełni świadomie, bo był obrazek z przekreślonym na czerwono adapterem ramką.

A zapytam, jak pisałeś z yoyo, to opisałeś co się stało czy po prostu, że nie działa?

Wysłane z mojego GT-I9300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc do nich ,nic nie wspominałem o tym adapterze bez karty,tylko że nie działa telefon pokazuje brak karty sim poprosiłem o radę .Dostałem odpowiedź że proszą o odesłanie telefonu celem sprawdzenia i ewentualnej naprawy.Trochę mnie pociesza że tego nie widać na zewnątrz ,czyli bez uszkodzeń mechanicznych "widocznych".Co będzie to się wyjaśni na pewno po zakończeniu święta w Chinach,na razie ten "eksperyment"kosztował mnie 163 zł wysyłka EMS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon w sumie jak ze złota będzie za jakis czas. Oby VAT was ominął.

MIUI_V5/N5

 Zamiast złośliwości może warto było by ostrzec potencjalnych kupców przed takim problemem ,przeglądam różne fora w poszukiwaniu ciekawostek o Mi-3 i MI-2 i ten problem nie dotyczy tylko nielicznej grupy (sprawnych technicznie inaczej) z tego forum .Wszystko to dzieje się zazwyczaj w czasie pierwszych uruchomień i prób konfiguracji telefonu.Ja wyjąłem kartę z MI3 do Mi-2 w celu skopiowania kontaktów odruchowo zamknąłem szufladkę z adapterem (jakie to proste).Dlaczego producent nie daje pustych adapterów w zestawie?lub szufladki na karty micro i mini -można tylko się domyślać .

Trochę droga ta przesyłka. Skoro skasowali 70 zł dhl z Chin to myślałem, że będzie 70 zł do Chin.

Wysłane z mojego GT-I9300

 Wysyłka lotnicza obojętnie którym kurierem jest droga ,EMS był w porównaniu do DHL o 100 zł tańszy ,Chińczycy pewno mają podpisaną umowę ,dużo wysyłają taniej wychodzi.Poczta Polska za priorytet do Chin bierze 53 zł ale termin dostawy jest mało priorytetowy i nie jest to wina naszej Poczty.

Edytowane przez NovyMiui
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moja w tym kwestia, a sprzedawców. Xiaomi nie daje adapterow, poniewaz telefon jest na karte SIM, nie micro sim. Podejrzewam ze nie daje pustych adapterow, zeby nikt pustego adaptera bez karty nie wlozyl i nie wyjal urywając styki zlacza sim. Jakbym handlowal telefonami, badz przekonany ze kazda szt Mi3 miala by wydrukowana naklejke z informacja i przyklejona do pudelka telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moja w tym kwestia, a sprzedawców. Xiaomi nie daje adapterow, poniewaz telefon jest na karte SIM, nie micro sim. Podejrzewam ze nie daje pustych adapterow, zeby nikt pustego adaptera bez karty nie wlozyl i nie wyjal urywając styki zlacza sim. Jakbym handlowal telefonami, badz przekonany ze kazda szt Mi3 miala by wydrukowana naklejke z informacja i przyklejona do pudelka telefonu.

Wiem o tym ,to kwestia nikogo z tego forum po prostu luźno rzucona myśl .Skoro wiedzą o tym to dlaczego ............ -to pytanie bez odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bez odpowiedzi... Jak nie wiesz o co chodzi to chodzi o $$$. Jeśli laik kupuje telefon z szufladka na kartę SIM, nie pomyśli i włoży sam adapter (szufladka jest przystosowana do wkładania bez lub z karta SIM) wyłamuje styki, kupuje następny telefon lub wysyła na gwarancje/naprawę.

MIUI_V5/N5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ich adapter jest całkiem inny.

Tzn. Jest to zmodyfikowana szufladka. Szczerze, to mogli by dawać w komplecie nawet za parę złotych więcej przy zakupie.

Ale to kwestia umowna.

A co powinni zrobić bez gadania, to zamieszczać w widocznym miejscu ostrzeżenie.

Wysłane z mojego GT-I9300

Edytowane przez raf7705
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym stawiał raczej na błąd ( jak to inaczej to nazwać) którego wytwórca nie przewidział i teraz udaje greka ( Chińczyk -Greka dobre),wpiszcie w wyszukiwarkę wyłamane styki w Mi3 a ukaże wam się skala problemu.Ostatnio czytałem na jakimś forum wołanie o pomoc hindusa który załatwił styki w 30 min po uruchomieniu.Mam nadzieję że w nowym modelu Mi-3S załatwią to jakoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...