Skocz do zawartości
  • 0

Co kupić do 1000zł


Cthulhu

Pytanie

Mam zamiar przesiąść się z IPhona 6 na Xiaomi, ale jest dużo modeli telefonów od tego producenta i nie mam pojęcia jaki będzie najlepszy wybór do 1000zł. Nie interesuje mnie też wysyłka z Chin bo nie mam zbytnio czasu na długie czekanie. I mam też drugie pytanie do was, czy polecacie kupowanie telefonu od technos-online czy macie jakichś innych polskich sprzedawców do polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
44 minuty temu, Tomasz Petrycki napisał:

A co się stało, że rezygnujesz z iphona?

Daj więcej danych, co dla Ciebie jest ważne, jaką wielkość ekranu preferujrsz itp.

Ponieważ znudził mi się IOS. To jest już mój trzeci IP i denerwuje mnie w Apple że w nowych telefonach nie dają niczego innowacyjnego oprócz ulepszania aparatu praktycznie.

Preferuje telefon od 5 cali do 5,5 z rozdzielczością FHD i żeby starczył na ok. 2 lata użytkowania. I najważniejsze żeby się zbytnio nie przycinał :P

 

23 minuty temu, Ryba85 napisał:

Bo iPhone z bardzo ogranicza użytkownika. Przereklamowany jak dla mnie. I bez ładowarki z domu lepiej nie wychodzić :D Miałem...I po kilku dniach miałem ochotę rzucać o ścianę :P

Zgadza się ogranicza strasznie przez zamknięcie swojego systemu, ale z jednej strony mi się podoba bo mało kiedy mi się przycina. Jedyny telefon z androidem jaki miałem to był Galaxy S3 i po 2 miesiącach użytkowania nie dało się na nim pracować bo mocno przycinał nawet po formatowaniu. Po tym telefonie jakoś trzymałem dystans do androida

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Choćbyś kupił najlepszy i najdroższy i zaśmiecił go dziesiątkami apek (programami) to żaden tego nie wytrzyma i też będzie się ciął.

To samo dzieje się z kompami. Musisz mierzyć siły na zamiary. Określ do czego i jak często będziesz go używał, ile apek dodatkowo zainstalujesz, ile apek będziesz miał włączonych w tle a uzyskasz odpowiedź na to jaki fon Cię zadowoli.

W wielkim skrócie:

- RAM 1GB, 8GB wbudowanej pamięci - to niezbędne minimum tylko do prostych funkcji;

- RAM 2GB, 16GB wbudowanej pamięci - dla trochę więcej wymagających;

- RAM 3GB, 32GB wbudowanej pamięci - to już dla bardzo wymagających;

- RAM 4GB i więcej, 64GB i więcej wbudowanej pamięci - to wybór dla nerdów;

a procesor czy grafika byle nie starsza niż wypust zeszłoroczny, wyświetlacz, bateria (raczej nie mniej jak 3000mAh) to już temat tylko dla tych wymagających.

System android raczej nie starszy jak 5, bo to już też trochę leciwy.

Myślę, że większość się ze mną zgodzi, chociaż i krytyki nie są mi straszne - człowiek uczy się całe życie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W wielkim skrócie:

- RAM 1GB, 8GB wbudowanej pamięci - to niezbędne minimum tylko do prostych funkcji;

- RAM 2GB, 16GB wbudowanej pamięci - dla trochę więcej wymagających;

- RAM 3GB, 32GB wbudowanej pamięci - to już dla bardzo wymagających;

- RAM 4GB i więcej, 64GB i więcej wbudowanej pamięci - to wybór dla nerdów;

 

Jest tylko dylemat jaką pamięć wybrać: 2 czy 3GB?

 

Ponieważ 1GB to stanowczo za mało, prawie każda aplikacja przesłana do tła jest zamykana, potem jej ponowne otwieranie trwa i trwa (i zżera prąd).

Ale co tu mówić, nawet taka opera z pootwieranymi kilkoma tabami się nie mieści w RAM i co chwila się samoistnie zamyka!

 

A z kolei, jak potrzebna jest RAM 4GB, chyba trochę przesada?

 

 

Jak widać, najbardziej jakby na miejscu pytaniem jest czy 2GB RAM wystarczy, czy jednak potrzeba 3GB.

 

Powiem, w mojej Xperia AquaM4, ze zmoddowanym systemem (zamrożonym Google) przy 2GB ładnie i płynnie chodzi, aplikacje w tle są otwarte, zawsze jest jeszcze 500-300MB wolnego.

 

Ale przy takim Samsung a5(6) bez moddingu (obawa o Knox'a), system ma ponad 200MB RAMu "zarezerwowane" i już chodzi mniej płynnie (poza tym jako że system jest oryginalny to chodzi pełno jakiegoś badziewia we tle).

 

 

Podsumowując: jeżeli jest system moddowany i/lub custom ROM, to 2GB powinno wystarczyć.

 

A 4GB dla jakich potrzeb, chyba tylko wtedy kiedy akceptujemy stock'owy system z masą bloatware chodzącą w tle, potwierdzicie to?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dnia 13.02.2017 o 14:52, Cthulhu napisał:

Mam zamiar przesiąść się z IPhona 6 na Xiaomi, ale jest dużo modeli telefonów od tego producenta i nie mam pojęcia jaki będzie najlepszy wybór do 1000zł. Nie interesuje mnie też wysyłka z Chin bo nie mam zbytnio czasu na długie czekanie. I mam też drugie pytanie do was, czy polecacie kupowanie telefonu od technos-online czy macie jakichś innych polskich sprzedawców do polecenia.

 ibuygou dhl-em masz paczkę w 3 dni w domu, od goldiego około 7-10 dni, więc patrząc datę tematu już byś miał z 5 telefonów w tym czasie, a $ dużo taniej. do tysiaka to bym wziął Mi5 2/32 (około 225$ +kw) albo Redmi Pro (170$ + kw), bo w PL to średnio z wyborem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...