Skocz do zawartości

Jestem po aktualizacji Mi4s do Androida 7


4Mic

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualizacja zrobiona :)

Na softcie 7.2.23 zablokowało BL.

1.thumb.JPG.cda1fbb6e5e51c5162f53eaba7662125.JPG

Potem Unlock, chwila konsternacji.....i

2.thumb.JPG.86548dd411544a5b8c983310e14638e7.JPG

I znowu sprawdzenie przez Minimal ADB i......

3.thumb.JPG.e1dca2ad0e7d32b92060de7451757898.JPG

 

Tym razem skośni koledzy popisali się i mój telefon w magiczny sposób zadziałał :)

 

Edit. Ta wersja ma problem z GPS, totalnie nie łapie fix-a. Nie polecam. Trzeba poczekać na stabilniejszy soft, a idzie to po "macoszemu".

 

 

Edytowane przez ronnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Właśnie zainstalowałem najnowszy soft z Androidem 7 i niestety czytnik papilarnych nie trybi. Zauważyłem, że nie u wszystkich tak jest, w mojej wersji wcale nie ma opcji wyboru czytnika do zabezpieczenia. Nie chcę wracać do Lolipopa, czy jest możliwe wgranie Marshmallow? I skąd to wziąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnie zainstalowałem najnowszy soft z Androidem 7 i niestety czytnik papilarnych nie trybi. Zauważyłem, że nie u wszystkich tak jest, w mojej wersji wcale nie ma opcji wyboru czytnika do zabezpieczenia. Nie chcę wracać do Lolipopa, czy jest możliwe wgranie Marshmallow? I skąd to wziąć?

 

Miałem to samo po aktualizacji. Aktualizowałem z 6.12.22 na 7.3.16.

Pomógł miflash i wgranie miui od nowa.

 

Tap z MI4S

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, don_kamillo napisał:

A którą masz wersję softu? 7.3.16?

Nie ma androida 6.0. Jest tylki 5.1 i teraz 7.0.

Przed aktualizacją należało wyłączyć zabezpieczenia, może tu jest problem. Odblokowałeś już bootloader?

Wcześniej miałem 5.1 już od zakupu odblokowany bootloader. Nie wyłaczyłem zabezpieczeń a miałem i palec i wzór. Za późno doczytałem. Sprawdziłem od razu że teraz bootloader jest zablokowany, wysłałem już prośbę o odblokowanie i czekam. A soft 7.3.16.

4 godziny temu, Szuja napisał:

 

Miałem to samo po aktualizacji. Aktualizowałem z 6.12.22 na 7.3.16.

Pomógł miflash i wgranie miui od nowa.

 

Tap z MI4S

 

 

 

Chyba do miflash muszę mieć odblokowanego bootloadera? Nie bawiłem się tym jeszcze, czas będzie dopiero wieczorem, ale myślę że jest o co walczyć bo czytnik papilarnych naprawdę fajnie śmigał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A uchyl rąbka tajemnego jak tym miflashem zrobiłeś ten cud. Tutoriale są różne, w sumie w MIUI mocno nowy jestem wcześniej LG i Samsungi raczej, więc jeszcze nie ogarniam kiedy i co mogę zastosować. Krótko: MIUI Polska 7.3.16 czyli andek 7, bootloader zablokowany. Czy muszę czekać na odblokowanie, czy mogę od razu? I wg którego tutriala. Tu jest na forum ale soft polski każą szukać zablokowany a jest na odblokowany i zgupiałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, thx jest miflash jest zabawa na wieczór. Zauważyłem właśnie, że nie mogę zrestartować telefonu do ustawień fabrycznych. To chyba nie za dobrze? Znalazłem tu wątek, że niby pomaga restart do fabrycznych. Mój telefon jest tak miły że nie chce tego zrobić. Chyba to jeden z elementów błędów nowego systemu. Byle do wieczora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szczerze mówiąc nie lubię czekać a czekać muszę na zgodę na odblokowanie. Czy ktoś się orientuje czy wystarczy konto innej osoby? Kuzyn ma Redmi 3 wiem że uzyskał zgodę, może podczas odblokowania podać jego konto i pójdzie? Wydaje się, że gdzieś o tym czytałem ale łba sobie nie dam uciąć. Już mnie łapki świerzbią, narzędzia w gotowości rom dev przygotowany a ja czekać muszę... Nie lubię, nie lubię!!!

Edit:

Ze względu na charakter problemu, utworzyłem osobny wątek w dziale pomocy technicznej. Tu jest dział ogólny a tam się bardziej to nadaje.

 

Edytowane przez robyx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, po aktualizacji do MIUI 7.4.6 przez TWRP nie mogę dostać się do telefonu :) Wszystko się odpala, prosi o PIN ale dalej nie przyjmuje ani odcisku palca ani kodu - da się coś z tym zrobić ?

 

Z innej beczki - da się jakoś zgrać z telefonu zdjęcia bez odblokowania ?

Edytowane przez combayn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przed aktualizacją, została zdjęta z telefonu blokada? Bo w Mi 4s musisz to zrobić, inaczej jest jak jest. Teraz to tylko włączyć telefon w TWRP i połączyć z komputerem kablem. Powinieneś mieć wtedy dostęp do pamięci telefonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
1 godzinę temu, Kanapka napisał:

Mam pytanie, jak sprawdzić czy prośba o odblokowanie bootloadera sprzed 9 miesięcy jeszcze działa ? Bo złożyłem nową, czekam już drugi tydzień i dalej nie dostałem, a już chce androida 7 :)

A czemu nie spróbowałeś? ;) Powinna działać, moja zgoda miała chyba z pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no, nie próbowałem bo mam odblokowany (tak już kupiłem telefon), a nie chciałbym się obudzić z ręką w nocniku jak się okaże, że z android 7 coś nie pykło i trzeba robić downgrade. Jest coś co powinienem wiedzieć nt. instalacji andka 7 ? Jakieś niejasności, kruczki, haczyki ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kanapka napisał:

A no, nie próbowałem bo mam odblokowany (tak już kupiłem telefon), a nie chciałbym się obudzić z ręką w nocniku jak się okaże, że z android 7 coś nie pykło i trzeba robić downgrade. Jest coś co powinienem wiedzieć nt. instalacji andka 7 ? Jakieś niejasności, kruczki, haczyki ? 

Całość masz tutaj:

Nie wydaje mi się, żeby były jakieś niespodzianki. Jak nie używasz Xposed, to możesz instalować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
2 godziny temu, Szuja napisał:

Zwykle warto nowszy sof wrzucić emoji4.png. Choćby ze względu na zabezpieczenia. Jeśli zależy Ci na harmonogramie zadań polecam 7.5.25. Moim zdaniem najbardziej udany rom jak na andka 7 na mi4s.

Wysłane z mojego MI 4S przy użyciu Tapatalka
 

Na tej wersji też są zaplanowane zadania, podobnie jak zaplanowane SMSy. Jestem świeżo po instalacji, ale zadania sprawdzałem i działają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej wersji też są zaplanowane zadania, podobnie jak zaplanowane SMSy. Jestem świeżo po instalacji, ale zadania sprawdzałem i działają. 


No widzisz. Super. Dzięki za info. U mnie po aktualizacji zadania zdechły. A działały nawet w poprzedniej wersji, gdzie oficjalnie ich nie było
Sugerowałem się tym, że teraz nie chodzą.
Pobawię się jeszcze z utworzeniem nowych. Może pójdą.

Tap tap z MI 4S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Szuja napisał:

 


No widzisz. Super. Dzięki za info. U mnie po aktualizacji zadania zdechły. A działały nawet w poprzedniej wersji, gdzie oficjalnie ich nie było emoji6.png
Sugerowałem się tym, że teraz nie chodzą.
Pobawię się jeszcze z utworzeniem nowych. Może pójdą.

Tap tap z MI 4S
 

 

Bo z tego co widzę, jest jakaś wersja z wczoraj i tę właśnie dziś pobrałem i instalowałem (bo w weekend Acid i reszta często robią jeszcze jakieś szybkie poprawki, dlatego nigdy nie instaluję w piątek). Jak pobrałeś wcześniej, to faktycznie mogło ich nie być ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo z tego co widzę, jest jakaś wersja z wczoraj i tę właśnie dziś pobrałem i instalowałem (bo w weekend Acid i reszta często robią jeszcze jakieś szybkie poprawki, dlatego nigdy nie instaluję w piątek). Jak pobrałeś wcześniej, to faktycznie mogło ich nie być  

 

Na piątkowej są ale nie działają. Spróbuję zrobić drugi upgr. z ostatniej wrzutki.

 

Edit

I wszystko hula na sobotniej wrzutce. Zatem jak nadmienił mój przedmówca śmiało można na słuchawkę wgrywać najnowszy rom.

 

Tap tap z MI 4S

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze a jest jakaś opcja jak w Samsungu typu zmiana modemu, lub Windows mobile zmiana radioromu? Kurcze coś zasięg mam kiepskawy a najgorsze ze mam 3 kreski a po chwili tylko alarmowe lub brak sieci. I po paru minutach znowu zasięg. Czy wipe z twrp coś da? Wydaje mi się że kiedyś było lepiej 

 

Edytowane przez WaFel1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wczoraj pojawiła się stabilna wersja xiaomi.eu_multi_MI4s_V8.5.2.0.NAJCNED_v8-7.0 podczas aktualizacji mam taki komunikat rozumiem, że wszystko jest ok? Chodzi mi o ten komunikat błędu odmontowania /system.

11339af7fc11c85ae489a17f98362e3b.jpg

No niestety po aktualizacji sypie fc aplikacji sms, galeria, chmury, adroid.process.acore ogólnie nie da się tego zastopować.

 

d7f1ae4d82c5546ab9e3c4ec9d336136.jpg6d5f6498ac451edea525a66be1924cc4.jpgf38f5d164c34feeaee8775e2c7ac3701.jpg

Edytowane przez emarcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, emarcin napisał:

No niestety po aktualizacji sypie fc aplikacji sms, galeria, chmury, adroid.process.acore ogólnie nie da się tego zastopować.

Zdziwiony? Wgrałeś "stary" system na nowy to nic dziwnego, że sypie błędami... Kiedy wy się w końcu nauczycie, że Stable jest "starsze" od dev'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...