Skocz do zawartości

Zablokowany bootloader, tryb EDL oraz factory reset


goku122

Rekomendowane odpowiedzi

Po aktualizacji mojego mi4c do 7.2.9 mam telefon w bardzo ciekawym stanie.

1. Bootloader jest zablokowany (volume up + power on nie działa). O problemach z jego odblokowaniem już pisałem w innych wątkach (tradycyjny błąd 50%)

2. adb reboot edl po prostu restartuje telefon w normalnym trybie

3. Mogę uruchomić tryb fastboot, ale wysłanie komendy fastboot oem edl powoduje po prostu wyłączenie się telefonu. Na konsoli dostaję:

...
OKAY [  0.006s]
finished. total time: 0.006s

4. Nie mogę wykonać factory reset telefonu z aplikacji Settings. Telefon restartuje się, pojawia się logo Mi, po czym wyłącza się na dobre. Włączenie telefonu przez guzik power powoduje normalne włączenie Miui, a wszystkie moje dane jak były tak dalej są.

 

Jakieś pomysły jak w takim wypadku wykonać factory reset telefonu? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, goku122 napisał:

Po aktualizacji mojego mi4c do 7.2.9 mam telefon w bardzo ciekawym stanie.

1. Bootloader jest zablokowany (volume up + power on nie działa). O problemach z jego odblokowaniem już pisałem w innych wątkach (tradycyjny błąd 50%)

2. adb reboot edl po prostu restartuje telefon w normalnym trybie

3. Mogę uruchomić tryb fastboot, ale wysłanie komendy fastboot oem edl powoduje po prostu wyłączenie się telefonu. Na konsoli dostaję:

...
OKAY [  0.006s]
finished. total time: 0.006s

4. Nie mogę wykonać factory reset telefonu z aplikacji Settings. Telefon restartuje się, pojawia się logo Mi, po czym wyłącza się na dobre. Włączenie telefonu przez guzik power powoduje normalne włączenie Miui, a wszystkie moje dane jak były tak dalej są.

 

Jakieś pomysły jak w takim wypadku wykonać factory reset telefonu? ;-)

TWRP działa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, advcron napisał:

Tryb edl właśnie działa tak, że tel wygląda jakby był wyłączony

Wysłano z Mi4c
 

Update: po naładowaniu telefonu na 100% i podownym podpięciu miflash znów zaczął wykrywać telefon. Już mnie mózg boli od tego wszystkiego :)

Co nie zmienia faktu, że na 7.2.9 nie jestem w stanie zrobić factory reset bez flashowania telefonu do innej wersji. Jakiś bug związany z tą wersją? Udało się komuś zrobić zwykły factory reset przy zablokowanym bootloaderze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, goku122 napisał:

Wszystko było według instrukcji. Aktualnie utknąłem na słynnym błędzie MiUnlocka 50%. Zdziwił mnie tylko ten brak możliwości zwykłego factory resetu przez Settingsy.

no powiem szczerze że też mam ten problem z odblokowaniem bootloader przez miUnlock :)

10 godzin temu, r0bertt napisał:

Skoro masz wgrany 7.2.9 z xiaomi.eu to jest to wersja china dev więc musi się dać odblokować tel. sprawdź czy na koncie masz wszystko dobrze, ew. jaki miflash unlock masz?

U mnie normalnie poszło za pierwszym razem

a jakiego miflash unlock użyłeś ty ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nosteres napisał:

no powiem szczerze że też mam ten problem z odblokowaniem bootloader przez miUnlock :)

a jakiego miflash unlock użyłeś ty ??

Ja używałem Mi Flash Unlock 1.1.1111.11231, ale kolega na forum widziałem, że robił na tej starszej wersji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, miklo napisał:

No to po co polecasz sposób na stary ROM, skoro to wątek o nowym i zablokowanym BL? :D

no to mi udziel takiej informacji :) mam mi4c z zablokowanym BL na wersji 7.2.9 wyjdzie następna aktualizacja za tydzień to jak niby mam ją wgrać mając zablokowany BL ?? ;) wracając na stary BL i mając recovery przynajmnije mogę znów wgrać kolejna aktualizację ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, nosteres napisał:

no to mi udziel takiej informacji :) mam mi4c z zablokowanym BL na wersji 7.2.9 wyjdzie następna aktualizacja za tydzień to jak niby mam ją wgrać mając zablokowany BL ?? ;) wracając na stary BL i mając recovery przynajmnije mogę znów wgrać kolejna aktualizację ;) 

Stary BL nie zadziała na andku 7, mozesz sobie uwalić telefon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hellhammer napisał:


A co Ci daje to odblokowanie btl na 5.1 za pomoca komendy fastboot? Jak wgrasz 7.0 to znowu zablokuje btl. Tak czy tak bedziesz musiał to zrobić oficjalną metoda poprzez mi unlock, mając zgodę na to od xiaomi.
O ile china lub w wypadku innych tel niz mi4c global, da sie aktualizować z ota jak i z pełnego pliku przy zablokowanym btl, to xiaomi.eu juz nie. Majac zablokowany btl nie wchodzi w twrp, nie zainstalujesz twrp, wiec i nie zaktualizujesz na kolejne xiaomi.eu jak wyjdzie. A to jak sie odblokowuje na 5.1 kazdy wie, a przynajmniej powinien wiedziec, ale mysle ze nikt kto rpbi aktualke nie chce siedziec dalej na 5.1 tym bardziej, ze nowe romy nie bada z tym andkiem wychodzic.
Co niektorzy sie wzbraniaja, ale mi sie wydaje ze nie ma sensu, lepiej zaktualizowac, bo rom na 7.0 jest naprawde ok. Napewno nie ustepuje starym na 5.1 ani nie ma wiecej bledow.

ładnie to kolega napisał :) ale niech mi teraz kolega powie czemu w takim razie nie mogę odblokować BL oficjalna metodą mając zezwolenie ;)

1 minutę temu, galakty napisał:

Stary BL nie zadziała na andku 7, mozesz sobie uwalić telefon. 

o tym dobrze wiem. Ale jestem osobą która często zmienia romy na customrom więc tylko taka opcja odblokowania mi została. Skoro miunlock wywala błąd przy 50%... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nosteres czyli rozumiem że teraz będziesz co tydzień robił downgrade do wersji 6.1.7 z odblokowanym Bl i wgrywał aktualny ROM xiaomi.eu ? :D Może lepiej zostawić 7.2.9 który przecież działa idealnie i nie robić tych aktualizacji które nie są wymagane. Może w końcu Ci się powiedzie oficjalne odblokowanie, zawsze możesz podesłać do Acida telefon na serwis i on na pewno sobie poradzi ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no mowa tutaj ogólnie o custom romach :) a co do odblokowania może się uda :) probowałem nawet na chińskim romie 7.2.9 instalowanym przez mi flash i też nie da sie odblokować nawet z opcji developerskich gdzie jest opcja oem unlock i wpisując moje konto pisze że nie można zweryfikować więc wina leży chyba po stronie xiaomi i ich serweró :) bo co innego to może byc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, nosteres napisał:

nie no mowa tutaj ogólnie o custom romach :) a co do odblokowania może się uda :) probowałem nawet na chińskim romie 7.2.9 instalowanym przez mi flash i też nie da sie odblokować nawet z opcji developerskich gdzie jest opcja oem unlock i wpisując moje konto pisze że nie można zweryfikować więc wina leży chyba po stronie xiaomi i ich serweró :) bo co innego to może byc :)

Też mi sie tak wydaje, bo moje konto też nie było w stanie odblokować bl i przenosiło mnie na strone która nie istnieje w celu weryfikacji konta (w programie), zmieniłem konto i od razu poszło. Ogólnie ten sposób na odblokowanie jest o kant d*y roztrzaś :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, r0bertt napisał:

Też mi sie tak wydaje, bo moje konto też nie było w stanie odblokować bl i przenosiło mnie na strone która nie istnieje w celu weryfikacji konta (w programie), zmieniłem konto i od razu poszło. Ogólnie ten sposób na odblokowanie jest o kant d*y roztrzaś :/ 

w jakim sensie zmieniłeś konto ? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie ma konta ze zgodą na odblokowanie by pożyczyć? - nie wierze... @galakty aktualizować można przez wersję chińską, bo i tak masz zablokowany bl, no i założyć nowe konto, ale najpierw wylogować to co jest z telefonu i czekać aż tam bedzie zgoda. Moim zdaniem coś z tymi kontami xiaomi ma zj**** (zepsute)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym odblokowaniem to są cyrki. Nie wierze, że tyle ludzi ma problem w systemie. Wydaje mi się że problem jest po stronie xiaomi. Mi się udało odblokować. Ze sterowników to zainstalowane mam tylko mipcsuit. A co do aparatu to u mnie akurat hdr auto działa

Wysłano z Mi4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, hellhammer napisał:


Nie jest tak zle, aparat ma problem z gdr :-) jakos da rade robic foty bez tego :-) a przynajmniej bez auto hdr.
Bateria, hmm poprawione, dziala ok.
Bt dziala.
A jesli chodzi o btl, to jest tak samo jak na reszcie telefonow czyli, ktos kto ma porzadek na pc i konto xiaomi z pozowleniem, tel takze w miare nie zasyfiony to odblok przejdzie bez problemu.
Tu chyba poprostu przerasta ludzi ktorzy nie musieli tego robic na poczatku jak Ci co kupuja nowe tel, gdzie trzeba odblokowac btl aby wgrac xiaomi.eu.
Ale co aie dziwic wielu nie wie ktory to rom fastboot.
Z jednym sie zgadzam update odrazu powinni robic tylko Ci ktorzy maja jakies pojevir i wiedza jak sobie poradzic z odblokiem, z edl, z kombinowaniem w roznych opcjach przy odbloku.
Reszta powinna czekac jeszcze jakis czas i sie uczyc, czytac :-)
A wiekszosc wolala na hura bez czytania co i jak odrazu zrobic update.
Poprostu Acid wiecej zarobi i tyle hehe :-)

pięknie to opisałeś tylko jak widać na forum xiaomi dość sporo ludzi ma problem z odblokowaniem BL więc nie ma co mówić że niektórych to przerasta :) od razu po próbie odblokowania 7.2.9 xiaomi eu probowałem na chińskiej wersji developerskiej ;) i tam jest to samo więc xiaomi dało ciała i nie radzą sobie teraz z taką ilością zgłoszeń  odnośnie odblokowania BL. Pozostaje czekać i probować co jakiś czas może się uda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...