Skocz do zawartości

android 7 rom 7.2.9 odblokowanie bootloadera


jozek661

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio zaktualizowałem sobie mi4c do miui eu stable 8.2.3.0, blokując oczywiście bl. Zgodę mam od niedzieli, bez smsa ale mogłem pobrać miunlock więc już chyba ją mam. Telefon powiązany z kontem i zlokalizowany w micloud. Problem jest taki że wywala odblokowanie przy 99%. Nie wiem czy czekać czy to jednak wina wersji miui(czy na stable eu można odblokować czy tylko wersja rozwojowa) i na nowo flashować starą wersję 6.1.7 cn i na to rozwojowa 7.2.9eu lub 7.7.6eu i wtedy próbować odblokować oficjalną metodą. ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam. Mam podobnie jak u @Blade232.

MIUI Polska 7.2.9. Loguję się na stronie MI Unlock. Tam nie proponowało mi wypełnienie ankiety tylko już oprogramowanie. Ściągam i odpalam MI Unlock, podłączam telefon przez FASTBOOT. (wszelkie ustawienia w telefonie wg. poradników)

Verifying Device 50% -OK
Unlocking 99% - NO
I co dalej mam myśleć i robić?? Na razie próbuje to robić od 3 dni na dwóch różnych komputerach z Windows10/64.
Edit:
OPCJE PROGRAMISTYCZNE
Debugowanie USB - OK
Zdjęcie blokady OEM- OK
Mi unlock status - nie mam tej opcji
Edit2: Konto mam od dawna jednak powiązałem go z Mi 4C ciut mniej niż 72 godzin. Chyba o to chodzi.
Edit3: Niestety ciągle: current account cannot unlock this device mimo że na 100% było 72 godziny
Teraz doczytałem że ktoś w podobnym problemie pytał czy telefon nie był przypisany kiedyś do innego konta. TAK BYŁ Ale prawidłowo odpięty z miesiąc temu.
TROSZKĘ NIE MAM JUŻ POMYSŁÓW. A SPORO PRZECZYTAŁEM NA FORUM. KTOŚ MA JAKIŚ POMYSŁ?
Co kilka godzin sprawdzam czy da się odblokować. Nawet kabel USB C zmieniłem na nowy

Edytowane przez Xymox4AD
edit:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Witam. Mam podobnie jak u[mention=24456]Blade232[/mention].

MIUI Polska 7.2.9. Loguję się na stronie MI Unlock. Tam nie proponowało mi wypełnienie ankiety tylko już oprogramowanie. Ściągam i odpalam MI Unlock, podłączam telefon przez FASTBOOT. (wszelkie ustawienia w telefonie wg. poradników)

Verifying Device 50% -OK

Unlocking 99% - NO

I co dalej mam myśleć i robić?? Na razie próbuje to robić od 3 dni na dwóch różnych komputerach z Windows10/64.

Edit:

OPCJE PROGRAMISTYCZNE

Debugowanie USB - OK

Zdjęcie blokady OEM- OK

Mi unlock status - nie mam tej opcji

Edit2: Konto mam od dawna jednak powiązałem go z Mi 4C ciut mniej niż 72 godzin. Chyba o to chodzi.

Edit3: Niestety ciągle: current account cannot unlock this device mimo że na 100% było 72 godziny

Teraz doczytałem że ktoś w podobnym problemie pytał czy telefon nie był przypisany kiedyś do innego konta. TAK BYŁ Ale prawidłowo odpięty z miesiąc temu.

TROSZKĘ NIE MAM JUŻ POMYSŁÓW. A SPORO PRZECZYTAŁEM NA FORUM. KTOŚ MA JAKIŚ POMYSŁ?

Co kilka godzin sprawdzam czy da się odblokować. Nawet kabel USB C zmieniłem na nowy

 

Tu masz tymczasowe rozwiazanie:

https://r.tapatalk.com/shareLink?url=https://miuipolska.pl/forum/topic/35346-mi4c-instalacja-xiaomieu-na-zablokowany-bootloader/&share_tid=35346&share_fid=74005&share_type=t

 

Możesz zastosować najnowszy update zamiast tego podanego w instrukcji.

 

小米手机4c

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Xymox4AD napisał:

Tak, Wielkie dzięki. Ale to już też wcześniej przerabiałem. Wszystko idzie ok dopóki telefon ma wejść w tryb EDL.
Niestety następuje restart i telefon wraca do normalnego trybu.

Sterowniki się zainstalowały po przejściu w EDL ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie. Jakich sterowników potrzeba w dobie Windows 10/64 ver. 1803???
Dziś robiłem próbę na dziewiczym systemie.

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>adb devices
List of devices attached
db73541 device

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>adb reboot edl

Cały czas sprawdzam czy nie mam w systemie jakiś nierozpoznanych urządzeń.
Jest ok. Ale to może nie jest to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem ten CN: libra_images_6.1.7_20151221.0000.11_5.1_cn
następnie od razu (dla zasady) spróbowałem MiFlash-Unlock
unlocked successfully (za 1-razem) Ufffff. Dużo frustracji mi te odblokowanie przyniosło.

Dzięki Panowie za delikatne pchnięcie mnie w stronę sukcesu. Jutro pewno TWRP, cos tam i finalnie MIUI Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem ten CN: libra_images_6.1.7_20151221.0000.11_5.1_cn
następnie od razu (dla zasady) spróbowałem MiFlash-Unlock
unlocked successfully (za 1-razem) Ufffff. Dużo frustracji mi te odblokowanie przyniosło.
Dzięki Panowie za delikatne pchnięcie mnie w stronę sukcesu. Jutro pewno TWRP, cos tam i finalnie MIUI Polska.
Tylko że ten stary fastboot to można odblokować poleceniem w cmd , nie jest potrzebny miflash-unlock. Jak wygrasz najnowsze xiaomi.eu to będzie nowy bootloader, zablokowany. Zobaczymy czy ten nowy też tak odblokujesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie mam pytanko 

po wpisaniu:

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>adb reboot edl

ponownie sie włącza, zrobiłem jak pisaliście powyżej czyli:

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot oem edl

i wyskakuje coś takiego:
...
FAILED (remote: Oem edl command is not allowed Lock State)
finished. total time: 0.008s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko 
po wpisaniu:
C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>adb reboot edl
ponownie sie włącza, zrobiłem jak pisaliście powyżej czyli:
C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot oem edl
i wyskakuje coś takiego:
...
FAILED (remote: Oem edl command is not allowed Lock State)
finished. total time: 0.008s
Musisz oficjalnie odblokować w miunlock , ta komenda to działa tylko na starym BL z wersji prehistorycznej miui z androidem 5.1.
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...