Skocz do zawartości

android 7 rom 7.2.9 odblokowanie bootloadera


jozek661

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ja zgodę na odblokowanie bl dostałem w sobotę bądź niedzielę, dokładnie nie pamiętam. Od tego czasu próbowałem bez skutecznie odblokować bl, kombinowałem z różnymi sposobami kilka razy dziennie. Dziś ok 11 podpiąłem tel i mi unlock poszedł bez problemu. Jedyny sposób na odblokowanie to poprostu czekanie.  Odlokawalem tel na miui polska 7.2.16 wszystkie wcześniejsze kombinacje były bezsensowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos pomoc juz powoli wariuje...Nie moge zaistalowac china stable bo w miflashu wyskakuje mi "critical partition flashing is not allowed"

Juz probowalem chyba wszystkiego. Bl zablokowany, dostep do TWRP zablokowane masakra a przez Mi Flash unlock caly czas sie zatrzymuje na 50%

 

@edit

Dalem rade musialem przez minimal adb wpisac   fastboot oem edl

Edytowane przez grimex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj myslalem ze chociaz w wersji stable znajde polski jezyk a tu tylko angielski i chinski :D Jezyk jeszcze jakos przezyje, bardziej denerwuja mnie jakies dodatkowe chinskie aplikacje.

 

Da sie z globala zainstalowac jakis system za pomoca updatera? Zalezy mi na wywaleniu tych chinskich aplikacji i  czesciowo na polskim jezyku

Edytowane przez grimex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, miklo napisał:

A chińskie krzaki Cię nie irytują?

Mógłbyś rozwinąć? Korzystam już od dłuższego czasu i nic nie widzę, ofc wykluczając te typowo chińskie aplikacje.

59 minut temu, grimex napisał:

Oj myslalem ze chociaz w wersji stable znajde polski jezyk a tu tylko angielski i chinski :D Jezyk jeszcze jakos przezyje, bardziej denerwuja mnie jakies dodatkowe chinskie aplikacje.

Te dodatkowe, nie będące systemowymi, możesz bez problemu usunąć. Pozostałe za pomocą roota zablokujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Antyhaker napisał:

Mógłbyś rozwinąć? Korzystam już od dłuższego czasu i nic nie widzę, ofc wykluczając te typowo chińskie aplikacje.

Miałem chinadev przez kwadrans raptem ;) Jak wpisywałem coś w asystencie, to szukał chińskich znaczków. Ale może nie jest faktycznie tak źle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, grimex napisał:

Zeby miec roota to musze miec odblkowany bl, a z tym jest problem bo caly czas wisi na 50%.

Jakie systemy chinczyki wgrywaja, ze telefony przylatuja z polskim jezykiem i na zablokowanym bl?

No to wiadomo, ale nawet nie posiadając roota można wywalić te "niesystemowe" i to wystarczy w zupełności.

3 godziny temu, miklo napisał:

Miałem chinadev przez kwadrans raptem ;) Jak wpisywałem coś w asystencie, to szukał chińskich znaczków. Ale może nie jest faktycznie tak źle...

Jeśli chodzi o wyszukiwarkę to problem jest tego typu, że ustawiony jest silnik BAIDU i to stąd te krzaczki. Ale to tylko szukając w sieci, bo lokalne działa normalnie po angielsku - od sieci mam apkę Google pod przyciskiem domowym :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie aktualizacja robiona we wtorek, dziś przeszedł unlock. Próbowałem po kilka razy dziennie, już zaczynałem tracić nadzieję, aż się zdziwiłem jak przeszło. Wygląda na to że czekanie pomaga

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,

 

Zaktualizowałem mi4c do 7.2.9, co spowodowało zablokowanie bootloadera, wcześniej nigdy o zgodę nie prosiłem, bo przyjechał z chin odblokowany (kupowany 11.11 od goldwaya z syfmiui, wgranie miui.eu wtedy poszło gładko)

Potrzebuje mieć na telefonie roota, więc odblokowany bootloader.

Robiłem ostatnio unlock na dwóch sztukach redmi 4 moich domowników i poszło gładko (na jednym musiałem wgrać dev, na drugim poszło na syfmiui)

teraz tak: sprawdzałem mi unlockiem moje mi4c i oczywiście wywala could'nt verify device i 50% crash, rozumiem, że to ze względu na miui.eu ?

zgodę oczywiście dostałem, choć nie potwierdzoną smsem ani niczym innym, ale w programie mi unlock przechodzi.

czy jedynym wyściem aby mieć w tej chwili root jest dev, a potem wgranie ostatniego romu na android 5.1(chyba 6.12.22)? w sumie różnicy żadnej nie zauważyłem na+ czy - po zmianie androida więc mi to ryba, a potrzebny root

 

czy jest opcja, że jak poczekam to ten unlock jakimś cudem przejdzie (na miui.eu), czy unlock może iść tylko i wyłącznie na dev?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam że po uzyskaniu zgody na odblokowanie należy tylko i wyłącznie czekać aż MiuiUnlock zadziała. U mnie nastąpiło to po 5 dniach od SMS-a od Chińczyka. Nie denerwować się i nie kombinować ze sterownikami, oprogramowaniem, kabelkami. CIERPLIWOŚĆI!!!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam

Zainstalowałem MIUI 8.3 by xiaomi.eu 7.3.30 Beta i wygląda na to, że zablokowało mi to bootloader. Próbowałem odblokować MiUnlocker i soft pokazuje, że telefon jest odblokowany. Jednak nadal nie mogę wgrać TWRP przez tryb fastboot.

Devcheck pokazuje : Device is not rooted.

Próbowałem downgrade

http://xiaomitips.com/guide/unlock-mi-4c-bootloader-without-official-permission/

Jednak bez powodzenia )nie mogę zainstalować tego ROMu.

Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mi pomógł to odblokować bo ten soft jest jakiś masakryczny.

Dobrze by było, żeby nowy soft wspierał USA. CDMA i GSM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimal ADB próbowałem

COMMANDS: 1) fastboot devices 2) fastboot oem edl 3) fastboot oem unlock bootloader waiting for device 4) put it the device on fastboot mode again 5) type again: fastboot oem unlock bootloader (you receive a comfirmation OKAY..) 6.fastboot oem device-info

 

(bootloader)    Device tampered: false
(bootloader)    Device unlocked: true
(bootloader)    Device critical unlocked: true
(bootloader)    Charger screen enabled: true
(bootloader)    Display panel:

 

Wcześniej miałem cyanogenmod

Spróbować tego?

 

http://en.miui.com/a-234.html

Edytowane przez piotredy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...