Skocz do zawartości

android 7 rom 7.2.9 odblokowanie bootloadera


jozek661

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, miklo napisał:

Heh. Koniec Eldorado. Nowy RR 5.8.2 bazuje na blobsach z MIUI na Nougacie. Czyli konieczny jest nowy bootloader. No ja się posiekam ;)

Oczywiście, że bazuje... Nikt nie pisze od podstaw źródeł tylko zżyna z najnowszych MIUI, daj spokój kto by to za darmo robił ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, miklo napisał:

No, ale żeby bootloader był zablokowany? ;) No nic. Zgodę od Xiaomi mam, to spróbuję. Flash miui najsampierw, potem unlock, nowe twrp i zobaczymy. O ile unlock się uda.

MIUI też ma blokowany, widocznie wymaga i tyle. Trzeba przez to przebrnąć.

Gdyby nie 50%... Sam teraz jestem uziemiony :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meh, przeszedłem znów na China Stable tak czy siak - w MIUIPolska brakuje mi kilku "bajerów" :P

 

EDIT. Dobra Panowie. Nie wiem co się stało, ale wreszcie sukces. Nowa zgoda + wrzucenie China Stable = 100% :D Leci TWRP i root.

Edytowane przez Antyhaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też odblokowałem. Mam nowy RR. Jak mi przyjdzie do głowy zapakować MIUI, to nowe mogę wrzucać.

 

Miałem dość zabawny incydent. Po odblokowaniu bl i wrzuceniu twrp przestał mi wstawać miui china dev, który wrzuciłem do odblokowania. Po prostu stał na logo MI. Ale to nie problem, bo i tak chciałem go wywalić i zapodać RR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! Poszło!

Bujałem się z tym od tygodnia, potem w sobotę odebrane uprawnienia, przywrócone w poniedziałek.

Próbowałem chyba wszystkich porad z sieci z wyjątkiem flashowania chińskiego deva, co wg niektórych i tak nie pomagało.

Tym razem dwie rzeczy zrobiłem inaczej niż wcześniej ( pewnie bez znaczenia, ale co szkodzi sprawdzić ):

- siedzę w domu na L4 i mam cały czas włączone wifi zamiast transmisji danych ( co może mieć znaczenie dla dogadania się telefonu z serwerami )

- najpierw uruchomiłem unlocka, zalogowałem się i dopiero wtedy wyłączyłem telefon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w końcu przed chwilą udało mi się odblokować moje mi4c. Od poniedziałku się z tym męczyłem. TWRP zainstalowałem bez problemu tak, że bajka. Ale te 50% co miałem codziennie to myślałem że ze skóry wyjdę. Tak mnie to wnerwiało. Ale udało się :))))). Zgodę dostałem w zeszłą niedzielę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.02.2017 o 18:57, galakty napisał:

To nie ma znaczenia. Jeden radził nawet żeby robić reset fabryczny... Nie słuchaj.

Może i nie ma znaczenia, ale nie wmówisz mi, że mi to nie pomogło :P Po wrzuceniu China Dev (później na stable to samo) poszło za 1 razem, choć pod MIUIPolska w ogóle nie chciało. Ofc nie twierdzę, że nie był to czysty przypadek :D

Edytowane przez Antyhaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Antyhaker napisał:

Może i nie ma znaczenia, ale nie wmówisz mi, że mi to nie pomogło :P Po wrzuceniu China Dev poszło za 1 razem, choć pod MIUIPolska w ogóle nie chciało. Ofc nie twierdzę, że nie był to czysty przypadek :D

Jak ktoś lubi to niech flashuje, nic mi do tego. Ale nie jest to wymagane. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę, bo już próbowałem wszystkiego i nic. Ciągle 50% i komunikat, że dane na koncie są inne niż na telefonie. Ale tak się zastanawiam, że wszyscy piszą by czekać i czekać, ale od którego momentu? A dokładnie: 20 dni temu dostałem zgodę na odblokowanie, potem zaktualizowałem miui 6.12.22 do 7.2.23. Następnego dnia przeprowadziłem na wszelki wypadek synchronizację konta Xiaomi, zaznaczyłem w opcjach programistycznych "zdjęcie blokady OEM" i nadal nic. Od wykonania której czynności należy liczyć czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby czyste china dev było wymagane to nikt na xiaomi.eu by nie odblokował do tej pory a niektórym się udało i za 1szym razem tego dokonać, tj. od razu po wyjściu romu na bazie andka 7. Ludzie wymyślają jakieś sztuczki i przypadkiem im się uda odblokować po tych swoich czynnościach (szczegół, że niektórzy pisali, że nawet po dniu, dwóch czy więcej od momentu wykonania tych sztuczek) a reszcie i tak to nie pomaga. 

Wg mnie na odblokowanie bootloadera mają wpływ:

- czas

- szczęście (niektórzy mają farta i mogą odblokować od razu i to na nowych kontach bez instalowania china dev, tak samo jak nowe konta potrafią dostać zgodę na odblokowanie wcześniej niż inne starsze i bardziej "zasłużone" na forum miui, mimo wysłania zgłoszenia później)

- ewentualnie sterowniki ale tylko gdy sprzęt nie jest prawidłowo wykrywany co u większości ludzi nie ma i tak miejsca gdyż po jakimś czasie - zwykle tygodniu - i tak bez żadnych zmian udaje się w końcu odblokować bootloader. Niektórym ludziom na win 10 rzekomo pomaga wybranie starszej wersji sterownika niż jest domyślnie instalowany ale zapewne wiąże się to pierwszą częścią tego myślnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że on ma jakiś głupi warunek na weryfikację konta. Skoro twierdzi że jest inne. Ja myślę sobie że może to być przez to że miałem mi4 na tym samym mailu. Założyłem na nowym mailu mam zgodę ale weryfikacji konta nawet nie przechodzi -.-

Sent from my Mi-4c using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...