Skocz do zawartości

android 7 rom 7.2.9 odblokowanie bootloadera


jozek661

Rekomendowane odpowiedzi

@Bassilus @zielonyBB a czy Xioami kiedykolwiek nam ułatwiło cos w czymkolwiek? Jak nie brak zgody to miunlock na 50%, ja nie miunlock na 50% to blokada EDL, w złą stonę to zmierza. Ostanio mojemu koledze zrejectowali zgode na odblokowanie bootladera, mimo ze napisal swoimi slowami powod itp. itd. zadnych gotowych regulek, kupil nowy numer zalozyl konto, wyslal request i znowy reject, takze nie dosc ze pechowiec, to jeszcze mu xioami nie pomaga :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany mam glupie pytanko, bo nigdy nie instalowalem nowego andka.



Aktualnie mam zainstalowanego 5.1.1 i miui 8.2 6.12.22.

To zeby zainstalowac andka musze wejsc w aktualizacje, kliknac 3 kropki w prawm gornym rogu i tam wybrac aktualizacje z xiaomi.eu, tak ?

Po tej czynnosci bede mogl uzywac telefonu czy zostaje z automatu dorazu zablokowany ?

Moge na zas poprosic ich o unlock ? Czy moge to zrobic dopiero jak juz zablokuje telefon ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dla mnie to czarna magia, nigdy andka nie ogarnialem, a instalowanie akutalizacji do tej pory to byla inna bajka, zadnych unlockow, tylko pliki zip i 10 minut czsu:)

 

A w ktorym momencie blokuje telefon ? Przy probie wgrania nowego TWRP ?

 

 

edit- teraz to naewt nie wiem skad sciagnac andka, przez 'pobierz aktu z xiaomi.eu' nie idzie, wyskakuje info ze mam najnowszy soft :/

Edytowane przez lelusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak wgrał sobie też już tą aktualizację :) Teraz pytanie chciałem wypełnić formularz do odblokowania - en.miui.com/unlock/ , ale po wejściu na stronę mam tylko link do pobrania MIFlasha. Co jest nie tak?

Kiedyś już wcześniej wypełniałem ten formularz, ale to było dla innego tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś rano postąpiłem następująco(startowałem z 6.12.22 - wcześniej zrobiłem downgrade przez edl i unlock komendą):

1. Usunąłem urządzenie z konta xiaomi na i.mi.com.

2. Zainstalowałem 7.2.16 blokując tym samym bootloader.

3. Podpiąłem urządzenie (nie zmieniałem nazwy telefonu w ustawieniach - ktoś pisał że może to mieć znaczenie)

4. Wystąpiłem o pozwolenie - zgodę dostałem po około 3h

5. Włączyłem odblokowanie OEM w ustawieniach programistycznych(w zasadzie samo się włączyło po 'zostaniu programistą' po klikaniu w wersję miui w informacjach o telefonie w ustawieniach)

6. Odblokowanie poszło bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie ma znaczenia.

 

EDIT. Tak swoją drogą, też dostałem ponowną zgodę. Ale guzik z tego, bo dalej słynne "50%" ... Próbowałem nas stabilnej 8.2.1 od xiaomi.eu, na najnowszym China Dev oraz 6.12.22 od xiaomi.eu - nigdzie ten crap nie działa, a przecież za każdym razem od nowa wgrywałem ...

Edytowane przez Antyhaker
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Grellenort napisał:

Istnieje teoria, że wersja systemu i inne pierdoły muszą się zgadzać z tym co mają na serwerze, więc może przez ten tydzień nie zmieniajcie wersji systemu? Jak przeszedłem z 6.12.22 na 7.2.9 to od razu też nie mogłem, posiedziałem tydzień na tym 7.2.9 i poszło

jest to jakiś trop... Na serwerze xiaomi mam informację, że posiadam Mi Mixa i soft 6.12.22.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...