Skocz do zawartości

android 7 rom 7.2.9 odblokowanie bootloadera


jozek661

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, zaistalowałem nowy rom niestety zablokował bootloader, mi flash unlock nie rozpoznaje urządzenia - device not suported - metoda bez zgody

fastboot oem unlock

 

również nie działa bo to nie rom china dev, jak sobie poradziliście z odblokowaniem  i instalacją nowego TWRP ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jozek661 podałem Ci wersję miunlock na której zrobiłem bez problemu MI4C i w tej paczce są też sterowniki podpisane cyfrowo na których to zrobiłem. Jak wyżej sprawdź co masz za sterownik w trybie fastboot bo to jest zapewne problem przy takim komunikacie.

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w ogóle coś było skopane ze sterami, ale po formacie (nic nie instalowałem ze sterowników) normalnie wykrywa telefon. Dobrze że chociaż odblokować się go dało normalnie wchodząc do fastboot`a bo pamięci wew. nie widział. @hellhammer jaki masz komunikat przy Miflash Unlock?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na telefonie jestem zalogowany do konta xiaomi, Securty 100%, włączona lokalizacja i oczywiście włączone debugowanie usb. Dzisiaj znowu próbowałem i to samo, staje na 50%. Doczytałem, że trzeba odczekać kilka dni nim będzie możliwość odblokowania telefonu. Jak mawiali starożytni Indianie  "поживём – увидим".

Edytowane przez mumingr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mumingr napisał:

Na telefonie jestem zalogowany do konta xiaomi, Securty 100%, włączona lokalizacja i oczywiście włączone debugowanie usb. Dzisiaj znowu próbowałem i to samo, staje na 50%. Doczytałem, że trzeba odczekać kilka dni nim będzie możliwość odblokowania telefonu. Jak mawiali starożytni Indianie  "поживём – увидим".

Dla pewności włącz jeszcze w opcjach programistycznych "Zdjęcie blokady OEM"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIsałem już w innym wątku, ale powtórzę i tutaj. U mnie problem zapewne jest w wirtualce, na której stoi Windows z toolami Xiaomi. Nie używam Windows na co dzień. Postawiłem W8.1 na VirtualBox na Linux i nie wszystko jest idealnie ;) Widzi telefon, ale nie działa ADB. Działa fastboot. MiFlash nie flashuje. Więc nie dziwota, że i Unlock może źle chodzić. Postawię na dysku, który mam w szafie "na zaś" Windowsa i z niego się zabootuję. Powinno wszystko wyglądać lepiej niż na wirtualce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, też nie mogę odblokować btl, zgoda od poniedziałku. Niektórzy na forum twierdzą, że to kwestia sterowników - może ktoś w takim razie zrobić zrzut ekranu z menedżera urządzeń? U mnie jest to wykrywane jako "TP Link Android Phone" i po rozwinięciu jest "Android Bootloader Interface". To ten dobry czy nie (innych i tak mi system nie znajduje)?

 

Btw, teraz w diagnostyce pokazuje mi model aparatu jako samo "imx258" mimo tego, że na 5.1.1 pokazywało z dopiskiem sunny :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też cofnęli, zresztą i tak miałem 50% error. Coraz bardziej w****ia mnie już Xiaomi i ich obyczaje, chyba czas przerzucić się na OnePlusa.
Xiaomi robi wielką łaskę, że właścicielowi smartfona po wielkich błaganiach pozwala odblokować bootloader(i to też nie bez problemu), gdzie są te czasy, kiedy bootloadera odblokowywało się w 10 minut ze zgodą na email  i jedną komenda w adb jak to bywało w sony i htc? Oni chyba na prawdę nie skumali, że powodzenie w naszym kraju mają dzięki geekom, którym teraz po prostu utrudniają niemiłosiernie życie... Nie dość, że dają gównowsparcie w postaci jakiegoś beznadziejnego Mi Unlockera, to w dodatku lecą w kulki ze zgodami, szczerze mówiąc ja mam już ich dość...
MIUI jest ładne, Xiaomi ma dobre ceny za solidne podzespoły, ale swoją polityką co do zaawansowanych użytkowników strzela sobie trochę w stopę... żebym nie mógł bez problemu zainstalować miuipolska które jest prawdę mówiąc niemalże oficjalnym systemem, to to już jest przegięcie.

Pozostaje downgrade w edl i odblokowanie bootloadera komendą i przesiadka na czystego 7.1...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tyle to my możemy mieć ich. Jak ktoś się sparzy do marki to potem nic nie kupi od Xiaomi więcej. Łaska, że pozwolą odblokować bootloader w tel, za który zapłaciłem i jeszcze proces się nie udaje a na koniec cofają zgodę po kilku dniach. Lubię MIUI ale następnym razem kupię chyba coś od OnePlus.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Bassilus napisał:

Już miałem się zabierać za instalacje nowej wersji, a tu cofnęli zgodę na odblokowanie bootloadera kurrr... Dziękuję Xiaomi, świetnie mi się z Wami współpracuje.

To chyba nie miejsce na takie komentarze, chcesz wyładować frustrację to uderzaj bezpośrednio na forum miui :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...