Skocz do zawartości

Poszukuję motywu...


santos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wątków o motywach i kwestiach z nimi związanymi jest kilka ale może przyda się jeszcze jeden dotyczący poszukiwań (taki odpowiednik "szukam aplikacji"). Jest tu na forum kilku specjalistów od spraw wizualnych miui, liczę na to że ktoś być może posiada dany motyw w swoich zasobach w .mtz albo przynajmniej jest w stanie powiedzieć jak się nazywa i skąd można by pobrać.

Zacznę ja. Tak jak wyżej, może komuś uda się naprowadzic na jakiś trop. Screny z poszukiwanego motywu:

received_1093566104088922.png

Liczę na Was hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem, szukałem, ale jeszcze nie znalazłem. Na pocieszenie jedynie mogę Ci podać nazwę darmowego motywu w podobnej tematyce

wpisz w wyszukiwaniu na telefonie

"12 chom sao"

050aea54d4bac49702ca6966a2822016fba7e3b7d.jpg0d0ae5b4dabacd977aca6266a632231bf7442720a.jpg

Edit :D

Znalazłem w odmętach sieci (na stronie wietnamskiej) rozwiązanie jak pobrać płatne motywy Miui

W przeglądarce PC wyszukujemy interesujący nas motyw np. Ten co chciał kolega @santos kosztuję 3 MiKredyty. Kopiujemy adres

http://zhuti.xiaomi.com/detail/8f099f5a-3a84-40a6-9e24-96171ded70a3

I delikatnie go modyfikujemy, usuwamy "detail" i w te miejsce wpisujemy "download" czyli tak

http://zhuti.xiaomi.com/download/8f099f5a-3a84-40a6-9e24-96171ded70a3

Otwiera się okno z zapisem i pobieramy :D

 

 

 

 

 

Edytowane przez wojtekmarchewka
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Czy masz włączone aby instalował z nieznanych źródeł. Ustawienia - prywatność - nieznane źródła

To nie ma żadnego związku z instalacją themes .mtz. Żeby z nich korzystać trzeba założyć konto designer. Jest opis na forum jak to zrobić.

 

Wysłane z mojego Mi-4c

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, slimdick napisał:

To nie ma żadnego związku z instalacją themes .mtz. Żeby z nich korzystać trzeba założyć konto designer. Jest opis na forum jak to zrobić.

 

Wysłane z mojego Mi-4c

 

 

 

Poniższą odpowiedź o patchu i wersjach mogłeś tutaj napisać dla jasności.

4 minuty temu, slimdick napisał:

@chaos666 bo masz patch dodany przez xiaomi.eu a nie na wszystkie modele on działa , zależy od wersji jaką masz wgraną. Geniusze.

Zamiast tutaj się pompować i pisać o geniuszach........

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowię moją prośbę -pytanie sprzed jakiegoś czasu. Czy ktoś spotkał się z motywem który zawieralby ikony takie jak HTC Sense w wersji 2 lub 3? Czyli takie jak miałem dawniej na HTC Desire Z. Po mojemu najładniejsze ikony (jak również cały launcher) ever... Miało by to wyglądać jak na obrazku:

15-02-07-new_htc_sense_ui_2_1_icons_by_wwalczyszyn.thumb.png.ce438026a51be7503207370953bd8410.png

Stylizuje sobie MIUI na stare Sense i w zasadzie brakuje już tylko ikonek, jest widzet z zegarem, tapeta, dzięki uprzejmości Kolegów z tutejszego forum również motyw którego dialer czy apka do SMS wyglądają również jak te z HTC. 

Edytowane przez santos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RegimeOfTerror, co do ikonek to zapewne gdzieś w czelusciach internetow są ale jeszcze na nie nie trafiłem. 

Ciekawy motyw chociaż mnie osobiście jabłka nie kręcą wcale. Ciekawe czy notyfikacje na ekranie blokady hulają bez błędów. Jakiś czas uzywalem nie tyle całego motywu co ikonek z IOS, dokładniej tych: 

Screenshot_2017-02-25-18-08-07-036_com.android.thememanager.thumb.png.cba1bc40b43c7cb6168794d5054b9dc0.png

Polecam, kolorowe i czytelne. Jeśli moja wiedza jest prawdziwa to z jakieś starszej wersji IOS, mój Tata kiedyś miał takie w ajfonie 3g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poszukuję motywu (jeśli chodzi o ikony może być podstawowy), który będzie wyświetlał pełne wiadomości sms na ekranie blokady jak w Iphone, wiem że jest ich od groma ale wszystkie jakie sprawdzałem mają tą beznadziejną funkcję że po dwukrotnmym tapnięciu w ekran włącza się widget odtwarzacza muzyki. Chciałbym bez tego bo mam dt2w, chyba że ktoś by mógł mi przerobić to będę wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rock'n'rolla jak zastosujesz dany temat to jest on rozpakowany w root/data/system/theme , można wtedy poleceniem zapisać pliki na pc i spakować je np. 7zip z rozszerzeniem .mtz

C:\adb>adb pull data/system/theme/
pull: building file list...
pull: data/system/theme/.runtime/runtime_data.properties -> ./.runtime/runtime_data.properties
pull: data/system/theme/miwallpaper_preview -> ./miwallpaper_preview
pull: data/system/theme/icons -> ./icons
pull: data/system/theme/framework-miui-res -> ./framework-miui-res
pull: data/system/theme/miwallpaper -> ./miwallpaper
pull: data/system/theme/clock_2x4 -> ./clock_2x4
pull: data/system/theme/com.android.mms -> ./com.android.mms
pull: data/system/theme/lockscreen -> ./lockscreen
pull: data/system/theme/com.android.contacts -> ./com.android.contacts
pull: data/system/theme/com.android.systemui -> ./com.android.systemui
pull: data/system/theme/com.miui.home -> ./com.miui.home
pull: data/system/theme/lock_wallpaper -> ./lock_wallpaper
pull: data/system/theme/wallpaper -> ./wallpaper
13 files pulled. 0 files skipped.
3527 KB/s (15718920 bytes in 4.352s)

Jeszcze trzeba utworzyć plik description.xml ,można pożyczyć z innego motywu i zmienić dane ;) 

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?><theme>
<version><![CDATA[1.1.0]]></version>
<uiVersion>6</uiVersion>
<author></author>
<designer></designer>
<title><![CDATA[complex to simple]]></title>
<description></description>
<authors>
<author locale="en_EN"></author>
</authors>
<designers>
<designer locale="en_EN"></designer>
</designers>
<titles>
<title locale="en_EN"></title>
</titles>
<descriptions>
<description locale="en_EN"></description>
</descriptions>
</theme>

complex_to_simple.mtz

Untitled-3.thumb.jpg.36545ad02dcbd8596c86290924b808a2.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.02.2017 o 22:23, RegimeOfTerror napisał:

@rock'n'rolla Miui Theme Editor, strasznie kapryśny. 

 

Dnia 25.02.2017 o 22:24, rock'n'rolla napisał:

Mam to i generalnie nie działa :( Chcę edytować motyw a i tak go nie ładuje :(

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

A może jest tutaj ktoś kto robi motywy na zamówienie?

Aktualnie MIUI Theme Editor jest nieużywalny, zarówno w wersji Online. Trzeba mieć nadzieje że gdy wyjdzie MIUI 9 to w końcu zaktualizują ten program. Nie działa z większą ilością nowych telefonów jak i wersji Androida czy softu China/Global Dev/Stable. Ile to ja czasu i nerwów straciłem przez to. 

Postanowiłem do nich napisać (widać był to zły wybór aby pisać po angielsku) że zarówno wersja Online i Offline NIE DZIAŁA i nie mogę zrobić motywu (UWAGA) DLA MIUI 8. W odpowiedzi dostałem tylko informację że nie wspierają już MIUI 7. Po tej odpowiedzi już postanowiłem dać sobie spokój i czekam na update. (O ile będzie) ;) 

W międzyczasie doszedłem do wniosku że mogę użyć plików innego motywu i je przerobić. Dowiedziałem się gdzie znajdują się pliki pobranych motywów (bardzo chciałem zdobyć ikony z pewnego motywu) i aktualnie jestem w trakcie tworzenia własnego motywu (niestety brak wolnego czasu) :( 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.03.2017 o 19:42, flexeii napisał:

Aktualnie MIUI Theme Editor jest nieużywalny, zarówno w wersji Online. Trzeba mieć nadzieje że gdy wyjdzie MIUI 9 to w końcu zaktualizują ten program. Nie działa z większą ilością nowych telefonów jak i wersji Androida czy softu China/Global Dev/Stable. Ile to ja czasu i nerwów straciłem przez to. 

Postanowiłem do nich napisać (widać był to zły wybór aby pisać po angielsku) że zarówno wersja Online i Offline NIE DZIAŁA i nie mogę zrobić motywu (UWAGA) DLA MIUI 8. W odpowiedzi dostałem tylko informację że nie wspierają już MIUI 7. Po tej odpowiedzi już postanowiłem dać sobie spokój i czekam na update. (O ile będzie) ;) 

W międzyczasie doszedłem do wniosku że mogę użyć plików innego motywu i je przerobić. Dowiedziałem się gdzie znajdują się pliki pobranych motywów (bardzo chciałem zdobyć ikony z pewnego motywu) i aktualnie jestem w trakcie tworzenia własnego motywu (niestety brak wolnego czasu) :( 

Ja robię tak samo :) Tylko, że nie tworzę wszystkiego od początku ale "podkradam" poszczególne elementy z innych motywów. Na razie jestem na etapie ikon :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...