Skocz do zawartości

Mediatek-czy faktycznie gorszy od Snapdragon?


jmigna

Rekomendowane odpowiedzi

Rozważam Note 4 z MTK i nie mogę dojść dlaczego w zasadzie wszyscy narzekają na ten procesor i w każdym wątku przewija się uwaga że jak kupować to tylko z Snapdragonem. Z czego to wynika? Czy MTK jest faktycznie takim złym wyborem,w jaki sposób to się objawia w codziennym użytkowaniu ?

Edytowane przez jmigna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helio x20/x25 to najlepszy procek mtk, przyłożyli się do niego. Niestety za mtk ciągnie się zła sława sprzed kilku lat i wiele osób powiela te mity. Dla mnie mega plusem mtk jest apka dostępna normalnie w Google Play, która bez roota daje możliwość dostępu do service mode. Możesz sobie korygować głośniki, mikrofony, pasma częstotliwości i wiele innych.


Wysłane z Lenovo P2

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, jmigna napisał:

A niektórzy skarżyli się na przycinanie ? Ty masz Note 4 i też to zaobserowales?

Nie, my mamy Redmi Pro na takim samym MTK, i niestety zła sława poprzedników, przyćmiewa ten świetny procek, nie mam żadnych z nim (X25) problemu, nie wyrzuca apek, nie ma najmniejszego problemy z GPS, expresowo przełącza sieci GSM, bardzo dobrze jest z zasięgiem, u mnie nie występują lagi, jeżeli kręcą cię cyferki w antutu to można osiągnąć na nim ok 100k. Ale ja bym na twoim miejscu rozważył jednak model Redmi Pro w tej samej cenie co R4Note.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Mediateka to wydajność  wystarcza ale jak coś na dłużej i będziesz chciał(najnowszego Androida) jakiś custom ROM to musisz wiedzieć że snapdragon jest zawsze lepiej i dłużej wspierany i tak będzie głównie dlatego że są sterowniki dostarczane na bieżąco a z MTK to różnie bywa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jmigna napisał:

1. A w czym Redmi Pro z takim samym MTK jest lepsze od Note 4 z 3 GB RAM?

Redmi Pro ma ekran OLED i to jest główna zaleta przeważająca, oraz RPro w wersji3/64 ma X25, Note 4 X20, nie jest to jakaś znacząca różnica po prostu większe taktowanie procka, w codziennym użytkowaniu różnica nie do zauważenia

10 minut temu, jmigna napisał:

2. A ten X25 jest bardziej pradozerny od Snspdragona 650 z Redmi Note 3 Pro? Czytałem gdzieś że aż 20℅ więcej zużywa baterii i do tego samo ładowanie dłużej trwa 

Nie powinien być, ale niestety Xiaomi nie potrafi jeszcze dopracować softu z MTK pod baterię, więc 4000 mah, trzyma krócej niż ta sama na procku ze Snapdragonem. Czas ładowania Redmi Pro to ok 1h 40m od 20-100%, ogólnie nie przekracza nigdy 2h, uważam ten czas za bardzo dobry

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wojtekmarchewka napisał:

Nie, my mamy Redmi Pro na takim samym MTK, i niestety zła sława poprzedników, przyćmiewa ten świetny procek, nie mam żadnych z nim (X25) problemu, nie wyrzuca apek, nie ma najmniejszego problemy z GPS, expresowo przełącza sieci GSM, bardzo dobrze jest z zasięgiem, u mnie nie występują lagi, jeżeli kręcą cię cyferki w antutu to można osiągnąć na nim ok 100k. Ale ja bym na twoim miejscu rozważył jednak model Redmi Pro w tej samej cenie co R4Note.

W tej samej cenie bym rozważył i chciałem RP. Jednak nie widziałem w tej samej cenie, 3/64 nie ma przepaści ale jest taniej RN4, jak komuś wystarczy 3/32 to jest znacznie taniej. Wczoraj kupiłem u Goldiego RN4 3/32 ale jeszcze nie wysłali więc jak widzisz gdzieś w podobnej cenie RP to daj znać, mogę jeszcze oddać (interesuje mnie gray).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, innyreader napisał:

W tej samej cenie bym rozważył i chciałem RP. Jednak nie widziałem w tej samej cenie, 3/64 nie ma przepaści ale jest taniej RN4, jak komuś wystarczy 3/32 to jest znacznie taniej. Wczoraj kupiłem u Goldiego RN4 3/32 ale jeszcze nie wysłali więc jak widzisz gdzieś w podobnej cenie RP to daj znać, mogę jeszcze oddać (interesuje mnie gray).

Niestety kolor "gray" już praktycznie wymarł tak samo jak przy Mi5, i faktycznie jeżeli mówimy o tym kolorze to i Redmi Pro będzie zdecydowanie droższe

Złoty RN4 3/64 X20 185$ - RPro 3/64 X25 190$

Biały RN4 3/64 X20 180$ - RPro 3/64 X25 205$

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helio x20/x25 to najlepszy procek mtk, przyłożyli się do niego. Niestety za mtk ciągnie się zła sława sprzed kilku lat i wiele osób powiela te mity. Dla mnie mega plusem mtk jest apka dostępna normalnie w Google Play, która bez roota daje możliwość dostępu do service mode. Możesz sobie korygować głośniki, mikrofony, pasma częstotliwości i wiele innych.


Wysłane z Lenovo P2



O jakiej aplikacji mówisz :)?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwile obecna jedynym minusem MTK jest nieudostepnianie zrodel przez co nie ma szans na jakiegos dobrego custom roma. Ogolnie tak procki sa dobre i nie ma z nim zadnych problemow. Kiedys MTK to bylo gowno. Szkoda tylko ze maja taka glupia polityke co do zrodel bo tak qualcomm mialby powazny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja  odradzam  wszystkim  telefony na  Mediateku :(

powody jeśli  chodzi  o  mój REDMI NOTE 4 32/64:

1.  stokowy rom w  wersji global  stable   8.0.4 ...  masakra,  bardzo  stary  ROM,  gdy  SD  ma już  8.2

2.  u  mnie  BT  ma  zasieg  2  metry, opaska  MI BAND 2,  z  innym  telefonem  działa normalnie,  a  na  xiaomi  tylko  2  metry,  przez  co  opaska  traci  trochę  na  funkcjonalności (powiadomienia)

3. Powiadomienia,  z  FB  przychodzą  losowo,  można powiedzieć,  że 2/10  dochodzi

Teraz  kombinuje  z   romami,  ale  to  chyba  nie  o  to  chodzi,  bo  to  podstawowe  funkcje,  które  mają  działać  na  starcie.

Zawodowo  hurtowo  sprzedaje  telefony  tej  marki  i  rozmawiając z  klientami  słyszę ze  unikają MT,  bo  to  tylko  wróży  kłopoty :(

Edytowane przez Mejol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Mejol napisał:

1.  stokowy rom w  wersji global  stable   8.0.4 ...  masakra,  bardzo  stary  ROM,  gdy  SD  ma już  8.2

Ale to co napisałeś to chyba nie wina Mediateka, tylko starego niedorobionego romu. Masz nowsze wersje dev, global, czy eu/pl. Powinno być lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, FromWP napisał:

Ale to co napisałeś to chyba nie wina Mediateka, tylko starego niedorobionego romu. Masz nowsze wersje dev, global, czy eu/pl. Powinno być lepiej

Chciałem  tylko  pokazać  jak  traktowane  są  MT  przez  Xiaomi. SD  dostaje  updaty,  MT  nie.

Ja wiem, że  na  necie  są  inne  romy,  ale  to  chyba  nie tędy  droga. Telefon powinien  dostawać  automatycznie  aktualizacje.

Większość  userów  nie  chce  się  bawić  w  mieszanie  firmware.  

btw: na  global  stable  8.1.4  jest to samo 

Edytowane przez Mejol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Mejol napisał:

btw: na  global  stable  8.1.4  jest to samo 

Ale romy global stable dla większości telefonów Xiaomi to padaka, dla tych na snapdragonach też. Tu rzeczywiście jest problem, bo ludzie z takimi kupują i się męczą. Stable powinny być dopracowane, a niestety nie są i ze stable tylko nazwa romu jest stable. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem MIUI PL

problem z  powiadomieniami  FB oraz  z BT  dalej występuje,  cóż ...  chyba  będę  musiał  z  tym  żyć :)

jedno  pytanie  jeszcze .... weekly  updates... czy  one  mają  być  widziane  w  updaterze automatycznie ,  czy  trzeba  sciąać  zipa i  aktualizować  z  pliku  ręcznie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś używam Redmi Note 4 3/32 z MTK i żadnego złego słowa nie mogę o nim powiedzieć. Wszystko działa super szybko, telefon bez problemu radzi sobie z emulatorami konsol czego mój poprzedni S4 nie potrafił. Ci którzy mówią że MTK jest słaby nigdy nie mieli RN4 z MTK. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 14.04.2017 o 16:30, Felandore napisał:

Jakoś używam Redmi Note 4 3/32 z MTK i żadnego złego słowa nie mogę o nim powiedzieć. Wszystko działa super szybko, telefon bez problemu radzi sobie z emulatorami konsol czego mój poprzedni S4 nie potrafił. Ci którzy mówią że MTK jest słaby nigdy nie mieli RN4 z MTK. Pozdro

No nie wierzę, że możesz powiedzieć, że bateria trzyma długo? Ja też mam MTK a wczesniej miałem SD (RN3Pro). Fakt jest taki, że MTK 6 godzin SOT to dobry wynik a analogicznie na SD bylo ponad 8 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On pisze o Redmi Note 4, a Ty o Note 3. Helio x20 zdecydowanie lepiej sobie radzi z zarządzaniem energią niż x10. Jest mega progres. Miałem oba, teraz mam 4x na snapie i trzyma dłużej niż na mtk, ale też jest sporo słabszy więc to też wiele tłumaczy. Rdzenie a72 biorą sporo więcej prądu

Wysłano z Redmi Note 4x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam redmi pro helio x25 to udany układ, nie mam żadnych  zastrzeżeń, szybszy od  snapa 625-który jest w nowej wersji w note 4. Na telefonie wszystko działa jak trzeba więc nie ma co roskminiać czy to mtk czy coś innego.....

Posiadałem kilka  telefonów ze snapami 615/616/800/801/808 i jedynie co  je różniło od mtk to to, że się bardziej grzały i żarły baterie gdy się je pociśnie  dobrą grą z włączonym netem lub bardziej zaawansowanymi apkami. Dodatkowo gps wcale nie łapał szybciej niż  na mtk.  W kolejnym moim telefonie spokojnie może być mtk czy kirin..... Argumentem na minus niektórych co do procków mtk jest brak aktualizacji-przypominam że to nie wina  mtk  tylko firmy xiaomi. Inni producenci na mtk robią updaty:)

btw: Jakie apki czy funkcje niby nie działają na prockach mtk helio ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Oj oj. Ja mam trochę inne doświadczenia. Posiadam Redmi Note 2 Prime na MTK i już nigdy więcej żadnego telefonu na tym procku. Baterie wciąga nosem. Tak się grzeje że aż szkło hartowane odchodzi od ciepła w lewym górnym rogu. Losowe restarty przy dual SIM. Fakt chodzi szybko i szybko łapie fixa ale na tym chyba koniec plusów.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie zmienia to faktu, że już się zraziłem do prockow tego producenta. Leci już RN4x na snapie i za miesiąc się okaże jak to wygląda w rzeczywistości.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...