Skocz do zawartości
  • 0

Smartphone Xiaomi do 500zł


Rafix095

Pytanie

Witam, zastanawiam się nad zakupem nowego telefonu i zainteresowała mnie właśnie marka Xiaomi, o której ostatnio tak głośno. Mój budżet do max 500zł. Telefon wykorzystuję głównie (po za sms/ rozmowami) do przeglądania internetu. Na początku myślałem nad czymś używanym- Xiaomi Redmi Note 2, telefon można znaleźć już od 450zł, ale niepokoi mnie w nim dość słaba bateria... Xiaomi Redmi Note 3 za to dość ciężko dostać w tym budżecie, więc padło na nowy telefon z Chin na Gearbest znalazłem Xiaomi Redmi 3X w cenie 129$, ale mam tam do wykorzystania jakieś punkty więc cena nie przekroczy budżetu o ile nie przyjdzie mi do płacenia Vat i cło. Tutaj pojawia się kolejny problem, bo jestem zielony jeśli chodzi o kupowanie za granicą, czy darmowa wysyłka np. taka jak na Gearbest jest bezpieczna? do wyboru jest również "expedited shipping" za dodatkową opłatą  7$, czym to się różni? Na aliexpress znalazłem jeszcze Xiaomi Mi4C. Ważne dla mnie jest również to aby telefon był w języku polskim i była możliwość zrootowania go. Który z tych telefonów jest najlepszy i jak to jest z tym Vatem/ Cłem? Proszę o jakąś poradę.

 

 

Edytowane przez Rafix095
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
4 godziny temu, Rafix095 napisał:

Witam, zastanawiam się nad zakupem nowego telefonu i zainteresowała mnie właśnie marka Xiaomi, o której ostatnio tak głośno. Mój budżet do max 500zł. Telefon wykorzystuję głównie (po za sms/ rozmowami) do przeglądania internetu. Na początku myślałem nad czymś używanym- Xiaomi Redmi Note 2, telefon można znaleźć już od 450zł, ale niepokoi mnie w nim dość słaba bateria... Xiaomi Redmi Note 3 za to dość ciężko dostać w tym budżecie, więc padło na nowy telefon z Chin na Gearbest znalazłem Xiaomi Redmi 3X w cenie 129$, ale mam tam do wykorzystania jakieś punkty więc cena nie przekroczy budżetu o ile nie przyjdzie mi do płacenia Vat i cło. Tutaj pojawia się kolejny problem, bo jestem zielony jeśli chodzi o kupowanie za granicą, czy darmowa wysyłka np. taka jak na Gearbest jest bezpieczna? do wyboru jest również "expedited shipping" za dodatkową opłatą  7$, czym to się różni? Na aliexpress znalazłem jeszcze Xiaomi Mi4C. Ważne dla mnie jest również to aby telefon był w języku polskim i była możliwość zrootowania go. Który z tych telefonów jest najlepszy i jak to jest z tym Vatem/ Cłem? Proszę o jakąś poradę.

Niestety Twój budżet, nie pozwala na wiele i ciężko coś znaleźć. Jeżeli chodzi o Gearbest, to często także kupuję u nich i zdecydowanie odradzam przesyłkę kurierską "expedited shipping" (DHL) VAT zapłacisz na 99%. Co do darmowej wysyłki, to na kilkadziesiąt zamówień u nich, tylko raz mi paczka zaginęła, po 3 miesiącach od zakupu dostałem pełny zwrot (na GB portfel) co jest sporą wadą, jeżeli robi się u nich zakupy okazjonalnie, bo jesteś zmuszony dokonać u nich ponownego zakupu, aby kasę odzyskać, lub kupić za pomocą PayPal i domagać się za ich pośrednictwem, zwrotu na konto. Taka paczka przyszła mi najszybciej w ciągu 11 dni, średnio to ok 20-25. Gearbest zazwyczaj zaniża kwotę na deklaracji o połowę kwoty zakupu oraz dopisuje że to prezent, co przy Twoim to będzie ok 70$ więc może zwrócić uwagę celników (bo niestety celnicy już się nie nabierają na prezenty z Chin :D). Na Aliexpress polecam sprzedającego Goldway-a, ma on płatną ok 10$ szybką wysyłkę bez opłaty VAT, idącą z Chin do Francji ( następuje przepakowanie) poprzez Niemcy, a od sąsiadów do Polski, za pośrednictwem DPD, co najważniejsze ta forma wysyłki dochodzi w czasie do ok 14 dni ( 2x mi przyszło w 9 dzień) oraz masz 100% pewności uniknięcia opłaty VAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tu cała instrukcja jak kupować na tej stronie http://aliexpress.telchina.pl/xiaomi-bez-vat-instrukcja-zakupu-telefonu/

Na chwilę obecną brak 4x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...