Skocz do zawartości

Przyciski systemowe


frqq

Rekomendowane odpowiedzi

Home naprawił się w sumie sam. Wciska się z oporem, ale sam się już nie wciska (Jestem pewny że coś pod nim jest, to "coś" jest skutkiem całego zamieszania...). Mimo wszystko wyłączyłem jego działanie. Gdyby ktoś szukał gdzie można go wyłączyć to: sytem/usr/keylayout/gpio-keys.kl i edytując ten plik wstawić # przed przyciskiem home. Do wszystkiego potrzebny oczywiście root i jakaś apka do przeglądania plików systemowych.

Edytowane przez Steru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Drodzy forumowicze.

Ostatnio dostał się w moje ręce zmiażdżony Mi5. Nawet nie było wiadomo czy będzie działał po wymianie wyświetlacza ale podjąłem się i sukces, wszystko działa pięknie. Zrobiłem też update romu (był global) na xiaomi.eu_multi_MI5_7.11.9_v9-7.0. Jest tylko jeden problem, nie działa mi Menu button. Zamieniałem miejscami Back i Menu w ustawieniach i po zamianie nie działa Back. Czyli zawsze ten sam lewy sensor. Chciałbym wyeliminować ten problem ale za bardzo nie wiem jak. Na wyświetlaczu jest szkło hartowane ale po zdjęciu go Menu button nadal nie działa. Jedyna usterka jaką widzę to luźny kabel antenowy łączyący górną i dolną płytkę ale to przecież chyba nie ma związku. Zastanawiam się czy nie zaryzykować i nie kupić całej "dolnej" płytki z gniazdem USB-C (koszt na popularnym serwisie aukcyjnym ok 40zł z wysyłką). Ale czy to pomoże tego nie wiem. Może ktoś ma doświadczenie z tym elementem i pomoże ?

Dla ścisłości dodam że dioda podświetlająca problematyczny button świeci tak jak powinna. Czy to możliwe że problem jest w ROMie ? Zawsze mogę zrobić downgrade.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.11.2017 o 10:46, leonov napisał:

Dlaczego masz starą wersję systemu ? przecież jest V8.5.3.0.NAAMIED 

Prawdopodobnie jej nie wykrywał. Dwa dni temu natomiast z aktualizowałem do MIUI 9... Moje niedoświadczenie jest straszne, nie wpadłem na to, iż po update root i TWRP pójdą w zapomnienie... Dobrze, że wgranie wszystkiego twa nie wiecej niż 15 min :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy na tym forum wiec witam wszystkich

Posiadam xiaomi mi5 64 3gb ram od prawie roku i nigdy nie mialem z telefonem problemu aż do dzisiaj.

Posiadam problem od paru dni, duzy przycisk fizyczny home, przestal reagowac na dotyk (wcisniecie dziala) , w ustawieniach jest wlaczony, takze czytnik lini papilarnych nie dziala, oraz z ustawien zniknelo dodawanie odcisku palca.

Czy ktos z Was mial juz taki problem, dodam ze jestem laikiem i nie wgrywalem nic na ten telefon, tak jak go zakupilem w polsce z Miui Global tak sam sie zawsze aktualizowal i wszystko bylo dobrze.

Wersja Miui 9 Global 7.11.16 beta 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Niestety dopadł mnie problem z funkcja wstecz. Przycisk dziala, co stwierdzam na podstawie zamiany wstecz i menu. W załączniku screen z informacjami o oprogramowaniu. Jakieś pomysły na rozwiązanie tego problemu?

Screenshot_2017-12-08-00-50-33-475_com.android.settings.png

Edit: co jakiś czas funkcja zaczyna działać i nagle przestaje

Edytowane przez bonti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 8.12.2017 o 00:56, bonti napisał:
Edit: co jakiś czas funkcja zaczyna działać i nagle przestaje

Udało się rozwiązać problem?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez mrosi
nie ma to jak zacytować post nad Twoim, przewalając go wraz z obrazkiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...