Skocz do zawartości

Przyciski systemowe


frqq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Mam problem z przyciskami wstecz i tym co pokazuje ostatnie apki. Chodzi o to ,że raz one działają a raz nie. Stało mi sie to po wgraniu systemu miui Polska. Istnieje opcja ,że jest to spowodowane własnie ta instalacja ? Jakieś porady ? Uprzedzam wpisy typu włącz przyciski z poziomu ustawień, przyciski są włączone w ustawieniach ( ew z przełączników powiadomień). 
I jak wygląda uznawanie gwarancji po wgraniu miui eu/ polska przez twrp ?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy sciągnełem szkło jest to samo. Aczkolwiek zauważylem ,że jak postukam palcem po lewej stronie z tyłu ( czyli po stronie przycisku wstecz) przycisk zaczyna reagować.Czyli to raczej hardware, nie ? 

A co z ta gwarancja, nie powinno być chyba problemu jeżeli twrp było wgrane i przez nie tylko miui eu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uszkodzenie mechaniczne skoro telefon nie ma żadnych otarć itp. Noszony w case, szkło hartowane. Bardziej chodzi mi o stanowisko miui na ten temat. Czytałem coś , że niby nie ma problemu, ale napisali to tak , że jak ktoś wgra cm i coś się zepsuje to umywamy rączki( zastanawiam się jak to poznaja). Chodzi mi czy komuś uwzględnili gwarancję po tym jak miał wgrane twrp i miui pl. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja producenta... I co z nią zrobisz? Możesz bawić się w wysyłkę do Chin, ale trwa to długo i przy powrocie telefonu możesz spodziewać się naliczania VATu... 

Siedzę w branży równo 20 lat i prawda jest taka, że w Polsce gwarancja nic nie znaczy - nawet u znanych wiodących producentów, a co dopiero np u jakiegoś handlarza na allegro. Działa to na zasadzie "ryzyk/fizyk" 

Edytowane przez Zexon72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sek, jeżeli dobrze rozumiem to sprawdź ustawienia > zainstalowane > domyślne, i zobacz jaki jest asystent glosowy ;) bo u mnie to stwarzało podobne problemy. Chinski asystent zmien na np.brak i powinno być ok. (To działa w ten sposób, że jak przytrzymasz home to powinien wyskakiwać asystent, ale że xiaomi.eu go wywaliło, to nic nie wyskakuje, ale telefon mysli że coś jest, i wtedy navbar sie blokuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mezutelni napisał:

Sek, jeżeli dobrze rozumiem to sprawdź ustawienia > zainstalowane > domyślne, i zobacz jaki jest asystent glosowy ;) bo u mnie to stwarzało podobne problemy. Chinski asystent zmien na np.brak i powinno być ok. (To działa w ten sposób, że jak przytrzymasz home to powinien wyskakiwać asystent, ale że xiaomi.eu go wywaliło, to nic nie wyskakuje, ale telefon mysli że coś jest, i wtedy navbar sie blokuje)

ja nie mam problemu z przyciskiem home tylko wstecz i czasami ( tylko czasami ) z tym co włącza ostatnie apki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, frqq napisał:

Czyli jeżeli telefon nie był kupiony od nich gwarancja nie jest respektowana jak wgywalem sobie polski rom ? 

 

Najlepiej zapytaj się o to w miejscu gdzie kupiłeś telefon. Nikt tu z fusów nie zgodnie jakie są warunki gwarancji w tym miejscu. Czy ona w ogóle jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, frqq napisał:

jak narazie to telefon nie wstaje po tym jak zainstalowalem globala przez twrp, wisi znowu od 20 min na logu mi... 
chyba jakis pechowy model. 

Z tego co wiem to może trwać 20-30 min takie wstawanie, no cóż. Mogłeś się wstrzymać trochę i spróbować tego co mówiłem bo na 99% by to zadziałało. Na globalu nie będzie taiego problemu bo tam nie ma chinskiego asystenta :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mezutelni napisał:

Z tego co wiem to może trwać 20-30 min takie wstawanie, no cóż. Mogłeś się wstrzymać trochę i spróbować tego co mówiłem bo na 99% by to zadziałało. Na globalu nie będzie taiego problemu bo tam nie ma chinskiego asystenta :P

 

własnie trwa juz koło 30 ..

mam nadzieje ,że wstanie ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mezutelni napisał:

Z tego co wiem to może trwać 20-30 min takie wstawanie, no cóż. Mogłeś się wstrzymać trochę i spróbować tego co mówiłem bo na 99% by to zadziałało. Na globalu nie będzie taiego problemu bo tam nie ma chinskiego asystenta :P

 

Przy asystencie i rozpoznawaniu  mam brak.

Screenshot_2017-02-11-20-55-52-438_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam, od kilku dni mam problem z przyciskiem home, "zachowuje" się jakby był czasem wciśnięty, zarówno na wyłączonym ekranie (wybudza ekran), jak i na odpalonych apkach ( przechodzi do pulpitu) średnio  kilka razy na minutę(nowszy rom nic nie zmienił), sam przycisk działa, czytnik lini również . Poczytałem trochę postów, napisałem do mi center, jednak otrzymałem odpowiedź, że na tą chwilę nie wymieniają LCD w Mi5, więc tutaj pytanie do Was, skoro Mi Center na tą chwile nie jest w stanie pomóc, poleci ktoś jakąś alternatywę? Czy miał ktoś podobny problem i go jakoś rozwiązał ? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

po turbulencjach jakie przezył mój telefon (zbity ekran, wygięta ramka ...) postanowiłem wymienic na własną rękę ekran...robiłem to juz wczesniej na innych telefonach więc laikiem nie jestem..

telefon oprócz uszkodzeń w.w działał bez zarzutu...jednak...po wymianie ekranu, odpalam telefon, DZIAŁA...ale nie wszystko, prawy przycisk (wstecz) nie podswietla się oraz nie reaguje na dotyk...lewy działa, home działa, czytnik lini działa....teraz pytanie techniczne, czy odpowiedzialny jest za to moduł jakiś osobny czy ten czujnik dotyku znajduje się juz przy ekranie?

wkurzony zaistniałą sytuacją (dalej krzywą ramką, nie diziałającym przyciskiem wstecz) kupiłem całą ramkę z ekranem i bedę wymianiał znów...pytanie czy to aby pomoże?

z góry dzięki za wszelka pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, wczoraj mój telefon działał normalnie przycisk home nie sprawiał problemów a ekran gdy był zablokowany nie podświetlał się co chwilę. Miał 15% baterii więc podłączyłem go do ładowania i zostawiłem. Gdy się naładował gdy naciskałem przycisk home nie reagował. A po restarcie dalej to samo. Zostawiłem telefon wyłączony na noc i myślałem że problem był tymczasowy. Niestety nie, a teraz nie wiem czy da się to jakoś naprawić czy muszę oddać na gwarancję. (produkt z polskiej dystrybucji) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kubens wejdź sobie w engineering mode i zrób test przycisków, jeśli będzie fail to coś jest nie tak. Mógłbyś jeszcze zrobić np facotry reset a najlepiej sprawdzić działanie przycisków w recovery, jeśli nigdzie nie będzie działać to ja reklamowałbym telefon tym bardziej, że masz go z polskiej dystrybucji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź ale w diagnostyce pokazuje mi że wszystko działa a niestety problem dalej istnieje. Piszę dopiero teraz bo z doświadczenia wiem że trzeba telefon bo jakiś naprawach chwilę protestować i zauważyłem że przycisk home nie jest zepsuty ponieważ czytnik lini papilarnych dalej funkcjonuje. Odnosząc się do propozycji z factory resetem próbowałem, jednakże dalej nie działa a ekran się podświetla. Myślalem że może to być wina za dużego obciążenie pamięci ram ponieważ ekran podświetla się cała noc a następnie przycisk home działa przez jakieś 2 h i potem znów się wyłącza. Jeśli jest jeszcze jakaś możliwość naprawy tego w domowy sposób prosiłbym o pomoc, ponieważ oddanie na gwarancję to ostatnia rzecz która zrobię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kubens od pewnego czasu pojawia mi się ten sam problem i telefon wybudza się co kilkanaście lub kilkadziesiąt sekund. Na szczęście po pewnym czasie ustępuje. Na początku myślałem że to wina aktualizacji Google Now, które miałem podpięte pod długie naciśnięcie przycisku Home. Jednak po odinstalowaniu Google Now problem nadal występował.

Diagnostyka również nie wykazywała żadnych problemów.

W końcu ustawiłem pod długie przyciśnięcie Home wygaszanie ekranu ale zachowanie telefonu jest mocno irytujące i zdecydowanie ograniczające żywotność baterii.

Też zastanawiałem się nad serwisem, ale po Twoim poście zaczynam się zastanawiać czy to jednak nie kwestia aktualizacji.

Miałem takie akcje z Mi5'ką w miniony weekend i jeśli dobrze pamiętam jakieś 3 tygodnie temu.

 

Dodam jeszcze, że wyczyszczenie danych i podstawienie systemu na nowo (z przywróceniem aplikacji ale nie ustawień systemowych) nie rozwiązało tego problemu.

Korzystam na codzienne z najnowszej dostępnej bety z xiaomi.eu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam 
Posiadam Xiaomi mi5 od ponad roku kupiony przez aliexpress. Dwa dni temu po nocy, fizyczny przycisk Home przestał działać. Co więcej bardzo często wciska się samoczynnie, czasem ciężko cokolwiek zrobić, gdyż wciśnięcie następuje kilkadziesiąt razy na minute. Podejrzewam, że coś mogło podejść pod przycisk. Po próbie wydmuchania sprężonym powietrzem przycisk wciskał się przez pewien czas z oporem. Problem zniknął, przycisk działał normalnie jakieś 12h, po czym problem powrócił. :x Nie zakładam jednak, że to musi być problem fizyczny, może jednak coś z systemem? 

Na gwarancje nie mam już co liczyć, pomijam fakt oczekiwania na naprawę. 

Prosiłbym o sugestię co mogę z tym zrobić. Wpadłem na pomysł wyłączenia go całkowicie, zostawiając w nim tylko funkcje dotyku i odcisku palca. Do tego jednak potrzebuję roota i aktualnie czekam swoje 72h na odblokowanie bootloader'a ;c 

Przeszukując forum nie spotkałem się z podobnym problemem dlatego zakładam temat. Jestem na forum po raz pierwszy, więc gdyby było coś nie tak prosiłbym o uwagi :)

Dodam jeszcze dane co do wersji systemu. 

Wersja Android 7.0 NRD90M

Wersja MIUI: MIUI Global 8.2 | Stabilna 8.2.2.0 (NAAMIEB)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...