Skocz do zawartości

GPS-gubi sygnał


mazurek1500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałem was prosić o pomoc w rozwiązaniu problemu z moim mi4c. 

Problem polega na utrzymywaniu łączności z satelitami GPS. Chodzi o to, że jeśli stoję w miejscu telefon łapie fixa i normalnie widzi po kilka satelit, jednak wystarczy że zacznę się poruszać czy to pieszo czy samochodem GPS rozłącza się co chwilę. Po czym znów łapie sygnał na moment, po to aby, za chwilę znów się rozłączyć. Jak się domyślacie korzystanie z nawigacji jest mega utrudnione bo aktualna pozycja staje się nie aktualna. 

 

 

Screenshot_2017-02-10-20-13-50-556_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mazurek1500. Ja mam co prawda stable 8.1.2 i gps dziala elegancko, nic nie gubi, szybko lapie fixa. Nie masz jakis caseow założonych na telefon? Patrzyles sobie np. w aplikacji gps status ile Ci satelit lapie? Wydaje mi sie ze cos jest nie tak u Ciebie skoro @galakty. Ma ten sam soft i smiga mu ładnie. Moze cos z antena od gps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2017 o 23:41, kamillm napisał:

@mazurek1500. Ja mam co prawda stable 8.1.2 i gps dziala elegancko, nic nie gubi, szybko lapie fixa. Nie masz jakis caseow założonych na telefon? Patrzyles sobie np. w aplikacji gps status ile Ci satelit lapie? Wydaje mi sie ze cos jest nie tak u Ciebie skoro @galakty. Ma ten sam soft i smiga mu ładnie. Moze cos z antena od gps

Co masz na myśli mówiąc caseow? 

Co do satelit to łapie od 5 do 10. Więc raczej ok. W jaki sposób można zweryfikować czy coś jest nie tak z anteną?

Edytowane przez mazurek1500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mazurek1500. Kiedys jedna uzytkowniczka tutaj miala problem z gps bo miala metalowy case, jak zdjela wszystkie problemy utknely. Jak zweryfikować poprawność działania anteny... nie wiem czy w ogole sie da z poziomu użytkownika. Najlepiej byloby polozyc przy sobie dwa mi4c z ta sama konfiguracja i tym samym softem, moze tak mozna by to bylo zweryfikować, ale to tylko takie gdybanie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kamillm napisał:

@mazurek1500. Kiedys jedna uzytkowniczka tutaj miala problem z gps bo miala metalowy case, jak zdjela wszystkie problemy utknely. Jak zweryfikować poprawność działania anteny... nie wiem czy w ogole sie da z poziomu użytkownika. Najlepiej byloby polozyc przy sobie dwa mi4c z ta sama konfiguracja i tym samym softem, moze tak mozna by to bylo zweryfikować, ale to tylko takie gdybanie ;)

 

Nawet przy takim sposobie jeden może być lepszy od drugiego, magia jakości Xiaomi ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kamillm napisał:

@galakty. Masz racje w sumie pewnie jakby 10 przy sobie ustawil to moze by dało to jakis wynik ;) czasami tam mnogosc xiaomi mnie przeraża... 

Sprawdziłem teraz przy oknie i nie chciał mi GPS złapać, odpaliłem gps status, pobrałem A-GPS i poszło w 15 sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie łapie elegancko na dworze z dokładnością do 4-10m. Najgorzej jest w budynkach i w samochodzie. W budynkach nie ma mowy o żadnej satelicie, a żeby złapał fixa w samochodzie to muszę przylepić na kilkadziesiąt sekund telefon do szyby, jak tylko telefon jest pod blaszanym dachem ciężko mu coś złapać. Rom 6.12.15 rozwojowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, otóż mam problem z GPS w moim Mi4c. Mam obecnie najnowszy soft z Miuipolska, lecz problemy występowały także wcześniej. Szukałem już wiele sposobów, ale nic nie pomaga. W GPS Status robiłem aktualizacje A-GPS, ustawiałem również w FasterGPS. Będąc na dworze moje Mi4C wykrywa max 7 satelit o mocy 20-27,w domu i na balkonie nie chce złapać w ogóle fixa. Powoduje to, że nie da się normalnie korzystać z nawigacji podczas jazdy. Macie jeszcze jakieś pomysły, jak polepszyć zasięg i szybkość łapania fixa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...