Skocz do zawartości

Instalacja modemu kate do Custom romu Kenzo


Snajper

Rekomendowane odpowiedzi

Uwaga!!!! Wgrywasz ten modem na własną odpowiedzialność !!!! Nie odpowiadam za ewentualne uszkodzenie telefonu.itd

Jako że dużo osób nie wie że można wgrać większość custom romu z Kenzo na Kate bez problemu wystarczy tylko podmienić plik modemu od Kate to pomyślałem że napisze jak wygląda instalacja.

.           Bardzo ważna sprawa to zrobienie kopi zapasowej w twrp lub inną metodą folderu EFS(imei) żeby potem nie denerwować się że imei przepadł i długich godzin szukania jak przywrócić.

Najlepiej zrobić kopię całego systemu w razie czego zawsze można wróci na stary soft ale to każdy kto się bawi softami powinien wiedzieć.

Oto co nam będzie potrzebne do wygrania:

-fastboot/ADB ten sam co do wygrania twrp pobrać można z głównego poradnika instalacja miuipolska procedura też podobna

https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

- plik modemu który możemy uzyskać po pobraniu oficjalnego globala ZIP(znajduję się w którymś folderze) lub pod miflesha (wtedy plik znajduje się w folderze images)

- romu miuipolska też można wyciągnąć.

Jego nazwa to NON-HLOS.bin

         Nie ma po co zakładać tematów o romach jest ich pełno https://miuipolska.pl/forum/forum/209-modyfikacje-systemowe/

@Daviteusz i inni z tego działu odwalają kawał dobrej roboty:-D

                     Zaczynamy

Po instalacji costum romu Kenzo i gapps zamiast włączać system przechodzimy w tryb fastboot(na telefonie)

-kopiujemy plik modemu do głównego folderu fastboot tam gdzie jest plik fastboot.exe(tak samo jak z twrp tylko że tu modem)

-Otwieramy program fastboot/adb wpisujemy komend

 1  fastboot devices (musi się pokazać ID)

fastboot flash modem NON-HLOS.bin

Powinno się zakończyć sukcesem po wszystkim włączamy telefon i mamy ROM Kenzo z modem Kate więc zero problemów z zasięgiem no chyba że jest się w takiej sytuacji jak ja że telefon uparł się na kartę rbm a xiaomi ma to w 4 literach i nie ma odpowiedniego modemu i rozwiązania problemu:-(

  Ja wgrałem oficjalnego LineageOS i piękni działa na mojej kaśce ale jak wiadomo jedynemu działa idealnie drugiemu nie dla mnie to niepojęte:-D

             

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, adrian72411 napisał:

Są chyba gotowe paczki zip na androida 6.0.1 i 7.0.1 z modemami. Przed zakupem kaski  sprawdzałem jak jest z romami :D lineageos w porównaniu do miui jak Ci się sprawuje? Myślałeś nad dual boot? 

Tak są paczki gotowe ale chodzi o to żeby były jak najnowsze oczywiście da się zrobić paczkę ZIP do twrp ale mi się nie chce rozwijać dalej tego.

LineageOS bardziej ustawiam pod siebie no i oczywiście nie mam do czego porównywać to dwa różne światy jeden lubi czystego androida a inny miui.

poprostu się zdziwiłem aparat to bajka na LineageOS .nic się nie wysypuje(aplikacje) nie woła o różne dziwne uprawnienia (apki systemowe) bateria tak samo jak na miui global dev po prostu jestem w tej chwili zadowolony ale się zobaczy po tygodniu użytkowania.czasem się tylko latarka zatnie.

dual boot fajna sprawa ale to czeba trochę posiedzieć bo niektóre  systemy z tego co czytałem się wyspują.Nie mam na razie w planie tylko sobie pogrzebie LineageOS i go przystosuje jako główny system dla siebie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Snajper napisał:

 

 

Na starym telefonie miałem cm13 i potem lineageos. Każdy telefon miał u mnie Cm. I dopiero się przekonuje do miui. Fajnie chodzi napewno mniej błędów będzie miał niż lineageos którego chce wziąć jako drugi system na testy.  Z jakiego recovery korzystasz? I jak wyglądają aktualizacje Ota? Za każdym razem trzeba wgrać modem czy się mylę? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, adrian72411 napisał:

Na starym telefonie miałem cm13 i potem lineageos. Każdy telefon miał u mnie Cm. I dopiero się przekonuje do miui. Fajnie chodzi napewno mniej błędów będzie miał niż lineageos którego chce wziąć jako drugi system na testy.  Z jakiego recovery korzystasz? I jak wyglądają aktualizacje Ota? Za każdym razem trzeba wgrać modem czy się mylę? 

W tym rzecz że moja Kaśka się z miuipolska gryzła i nie działo a szkoda.

Na tą chwilę to trochę za świeże to jest oczywiście mówię o oficjalnym wydaniu jest ota to się chwilę czeka na komentarze czy jest dobre wydanie pobiera się przez telefon.

Z modemem to wymieniasz tylko jak oni poprawiają coś wymieniają numer nie mam pojęcia w tej chwili jak to będzie wyglądać i co ile.

Ja używam zwykłego twrp dla Kenzo  chyba 3.0.2 najnowsze bo nie powoduje żadnych błędów u mnie a i żadnych większych manewrów nie przeprowadzam

Z tego co wiem na dual boot LineageOS się sypie ale mogę się mylić a jak chcesz się bawić w to  twrp musisz inne coś z pokroju zcx.itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubiegne trochę następne pytania bo mam wrażenie że padną

LineageOS

-Aparat i kamera u mnie na 8.0.5.0 stable aparat robił dobre zdjęcia a kamera znośne kręciła więc nie miałem powodu do narzekań na 8.1.1.0 było gorzej więc używałem open camera i w miarę była jakoś a global dev 7.1.19 to tragedia. A na LineageOS w 4k wyciska najlepszą jakość jaką widziałem nie da się lepszej z tego sprzętu wycisnąć (Google camera) możliwe że u jednych gorzej działać będzie to widzę po forum i po wcześniejszej przygodzie z Kate co na serwis poszła moim zdaniem to dwa różne sensory były wbudowane.

-czynik lini papilarnych działa wyśmienicie bez żadnych fixów ale jeśli by nie dział prawidłowo sprawdź w aide64 czy nie masz czasem firmy goodix wtedy możesz ściągnąć fix

-jeśli chcesz zapytać o coś LineageOS potpytuj też w dziale modyfikacje Kenzo po prostu nie które akcji wykonuje z automatu:-D Sprzęt jest podobny więc na zasadzie jak miej więcej będzie wiedział że błąd jest to zawsze możesz się podpytać jak go rozwiązać jeśli u ciebie wystąpi czy w ogóle się da go rozwiązać lub czekać do aktualizacji.

- bawię się w modyfikacje tylko dlatego że mam problem z podstawą funkcją telefonu na karcie rbm (roming)a zmieniać nie chce już prędzej telefon;-)

Na LineageOS jest znaczna poprawa jakości połączenia i sobie można chodzić podczas rozmowy bez obawy o rozłączenie i przerywanie rozmowy lecz problem z romingiem i 4g( podczas używania nie raz można się nie dodzwonić pozostał)

Nie odeśle na serwis tylko dlatego że wiem jak to działa od środka na karcie Play wszystko śmiga jak należy (roming,4g i rozmowy) a na rbm(Play) nie to jest po prostu nie wytłumaczone a i nie za każdym razem się to zdarza więc najpewniej wygrają system i odeslą więc kombinuję jak mogę to zlikwidować a problem niestety występuje  u niektórych (np.rosja telecom, Niemcy O2, Węgry Vodafone (u znajomego) więc wiem że nie jestem sam i próbuje to rozwikłać:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakaś opcja jeżeli na romie(miuipolska od kenzo, ktorego potrzebuje do dual boot patchera), nie dziala aparata? bo zflashowalem ten non-hlos i rzeczywiscie smiga siec komorkowa,ale tylnia kamera mowi : "Nie można połączyć z Aparatem" przednia, np na snapie, działa. Tylnia nigdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, etiaro napisał:

Jakaś opcja jeżeli na romie(miuipolska od kenzo, ktorego potrzebuje do dual boot patchera), nie dziala aparata? bo zflashowalem ten non-hlos i rzeczywiscie smiga siec komorkowa,ale tylnia kamera mowi : "Nie można połączyć z Aparatem" przednia, np na snapie, działa. Tylnia nigdzie

1 opcja pobierz z sklepu open camera sprawdź

2.opcja poszukaj na en.miui snapdragon camera do twrp z pliku ZIP wgrać możliwe że wszystko naprawi

Ogólnie z tego co wiem to jedyny rom z Kenzo jaki stwarza problemy na Kate to właśnie miuipolska, global z tą kamerą.

Najlepiej tak jak w dziale modyfikacji Kenzo napisali 

Zmień bulid.prop na ROM Kate

Wypisz porostu Kenzo

 

 

 

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, etiaro napisał:

Ok,snapdragon dziala, tylko nagrywanie sie od razu wylacza, jakies pomysly?(tak samo na lineageOS mam)

U mnie działa wszystko na lineage os ale mam jeden system.

Spróbuj ściągnąć Open camera i z tego coś nagrać czy wywali błąd(sprawdzisz czy ogólnie system czy apka)

@ziomal_1313 tak jak mówisz tylko tu raczej wystarczyło by podmiana APK camery z softu Kate choć też się nie bawiłem i nie mam potrzeby bo jednak prościej jest jednak edytować plik(zmienić Kate na Kenzo) na sofcie Kate i wszystko działa jak ktoś w dziale Kenzo napisał

@etiaro może potem spróbuj tej metody z edycją bulid.prop i zrób poradnik jak będzie działać może komuś się to przyda bo na Kate wszystko pod górkę jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, etiaro napisał:

OK,jutro leci poradnik, metoda z build.prop śmiga :D

Mała prośba,mógłbyś mi na PW zalinkowac\dopisac do tego poradnika proces tworzenia paczki z modemem do twrp? 

http://forum.android.com.pl/topic/9975-info-tworzenie-paczki-updatezip-pod-recovery/ tutaj masz ogólną metodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam Kate i problem z wgraniem oficjalnego lineageos dla kenzo.

Przy probie instalacji zipa wywala błąd że to rom dla kenzo a masz kate i koniec instalacji.

Jest jakiś sposób żeby to ominąć?? 

I jeszcze jedna prośba czy ktoś może podlinkować przygotowany plik modemu dla kate w zipie??

Z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.04.2017 o 08:52, wojtek7up napisał:

Mam Kate i problem z wgraniem oficjalnego lineageos dla kenzo.

Przy probie instalacji zipa wywala błąd że to rom dla kenzo a masz kate i koniec instalacji.

Jest jakiś sposób żeby to ominąć?? 

I jeszcze jedna prośba czy ktoś może podlinkować przygotowany plik modemu dla kate w zipie??

Z góry dziękuje za pomoc

Spróbuj z twrp najnowszym team win i sciągaj zip softa z ich oficjalnej  strony kenzo a nie szukaj po jakiś forach

https://eu.dl.twrp.me/kenzo

https://download.lineageos.org/kenzo

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Spróbuj z twrp najnowszym team win i sciągaj zip softa z ich oficjalnej  strony kenzo a nie szukaj po jakiś forach
https://eu.dl.twrp.me/kenzo
https://download.lineageos.org/kenzo
 
 

I jedno i drugie w najnowszej wersji a instalacja nadal jest blokowana. Jakieś rady?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2017 o 19:00, Snajper napisał:

- plik modemu który możemy uzyskać po pobraniu oficjalnego globala ZIP(znajduję się w którymś folderze) lub pod miflesha (wtedy plik znajduje się w folderze images)

- romu miuipolska też można wyciągnąć.

Jego nazwa to NON-HLOS.bin

Mam pytanie. Czy nie wystarczyła by podmiana tego pliku modemu NON-HLOS.bin od razu w paczce instalacyjnej całego romu? Na przykład w romie fastboot dla Kenzo zastąpienie NON-HLOS.bin z Kate w katalogu images?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, FromWP napisał:

Mam pytanie. Czy nie wystarczyła by podmiana tego pliku modemu NON-HLOS.bin od razu w paczce instalacyjnej całego romu? Na przykład w romie fastboot dla Kenzo zastąpienie NON-HLOS.bin z Kate w katalogu images?

W pod miflesha(fasboot) z tego co pamiętam przeszło mi bez problemu tylko problem z aparatem na Kate z softem kenzo(oczywiście przed manewrami kopia efs obowiązkowo)

Paczka zip też by pewnie dało radę bo nie jest podpisane w xiaomi ale ręki sobie uciąć nie dam że da rady na 100%

LineageOS paczka zip jest podpisana ale w czasie aktualizacja można zainteresować się aktualizacjami Delta(cyjandelta.itd) wtedy można dodać modem bezpośrednio z poziomu telefonu a pozatym mi na LineageOS modem kenzo działał ale pewnie bez b20 lte choć nie sprawdzałem.Może ktoś pogrzebie w zip i wrzuci modem(na wszelki wypadek kopia zip LineageOS i na nim manewry żeby 2 razy nie ściągać)

8 godzin temu, ziomal_1313 napisał:

Ja mam to samo wywala błąd 

Daj dokładnie jaki komunikat wyskakuje np(partition allowed.itd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem chyba ze 3 razy z CY i Line i u mnie objawia się tym, że jak podmienię modem dla "kate" to sygnał sieci nie jest stabilny. Siła sygnału jest ok ale bardzo mocno bez przerwy zmienia się asu co skutkuje ciągłymi skokami zasięgu.

Edytowane przez kamilo23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2017 o 21:19, ziomal_1313 napisał:

Error 7 

Instaluj z pendrive lub kart SD.

Full wipe(system.itd)

Twrp przedostatnie

Jeśli instalujesz po global stable próbuj wgrywać z 5 razy i możliwe że pójdzie.

20 minut temu, kamilo23 napisał:

Próbowałem chyba ze 3 razy z CY i Line i u mnie objawia się tym, że jak podmienię modem dla "kate" to sygnał sieci nie jest stabilny. Siła sygnału jest ok ale bardzo mocno bez przerwy zmienia się asu co skutkuje ciągłymi skokami zasięgu.

U mnie nie było skoków ale ja podmieniałem plik modemu bezpośrednio z global dev styczniowego i był stabilny.

Dużo zależy od wersji modemu(stable,dev numer) bo aktualizują co jakiś czas i działa raz lepiej czasem gorzej ale głównie chodzi o skoki na 2 kartach sim tego samego operatora wtedy zczytuje z 1 i wygląda to tak jakby obie traciły 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze bedzie dziwne ale spytam. Czy jesli wgram Rom xiaomi_eu dla kenzo do kate, a potem modem od  kate, to czy po ponownym wgraniu romu od kate (gdyby naszla taka potrzeba) albo podczas kolejnego updatu romu kenzo czy tez instalacji innego custom romu do kenzo, bede musial wgrywac za kazdym razem plik modemu od kate?

Dlaczego chce zwykle xiaomi_eu od kenzo? Poniewaz chcialbym sprawdzic czy na romie od kenzo, kernel Radon w wersji 4.5 bedzie stabilnie dzialal. Na Kate niestety zawiesza telefon otwierajac niektore aplikacje albo podczas ich uzywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Witam.
Mam do Kolegów jedno bardzo nurtujące mnie pytanie, przeglądając XDA zauważyłem że w opisach instalacji niektórych rom'ów, oprócz gaps'ów, romów, jest jeszcze napisane "zainstaluj Kenzo lub Kate firmware". O co z tym chodzi, i czy jest to konieczne?
Mam zamiar na swojej Kaśce zainstalować ViperOs, ale nie chce nic uwalić, bootloader mam odblokowany i na razie tyle, czy ktoś mógłby opisać co dalej, TWRP przez fastboot'a potrafię wrzucić, ale które w moim przypadku będzie najlepsze?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...