Skocz do zawartości

Ikony aplikacji - nasze prace - wątek ogólny


Afrodyta4

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem stworzyć temat z pracami dla ikonek

Instrukcja do zmiany ikon 

Potrzebny ROOT

Root browser https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jrummy.root.browserfree&hl=pl

w root browser

system>media>theme>miui_mod_icons

a jak chcemy zmienić ikonke która jest spoza stylu miui flat i nie ma tam ikonki na przykładzie aplikacji league friends odszukałem

w data>data  odszukałem com.riotgames.mobile.leagueconnect i jak zrobimy ikonke to ją nazywamy właśnie tak i na końcu dodajemy .png

i potem ją wrzucamy do   system>media>theme>miui_mod_icons 

należy przeładować motyw zastosowaniem jakiegoś lub takiego samego motywu

 

**należy pamiętać ze po aktualizacji miui jest usuwany root i ikony zmienionych aplikacji

Wrzucajcie swoje ulubione ikony aplikacji!!!

 

ikona zrobiona przez @RegimeOfTerror dzięki

com.riotgames.mobile.leagueconnect.png

16684777_586687541524697_309328273_n.png16652518_586687944857990_579024639_n.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym zamieszczać tutaj swoje prośby o wykonanie ikony w stylu MIUI, ja w swoim wolnym czasie, będę starał się takie wykonać. Jeśli jest ktoś kto też potrafi przerobić/zrobić ikony apek w stylu MIUI i chce pomóc, proszę bardzo :) Wspólnymi siłami może uda się ujednolicić wszystkie ikony, aby się ładnie komponowały. No i jeśli ikony będą odpowiednie i @Acid je zaakceptuje mam nadzieję, że uzupełnią xiaomi.eu

Moje dotychczasowe przerobione/zrobione ikony: 

com.adsk.sketchbook.pngcom.asus.aihome.pngcom.eclipsim.gpstoolbox.pro.pngcom.google.android.gm.pngcom.luckydroid.droidbase.pngcom.luckydroid.mementoprokey.pngcom.maxmpz.audioplayer.pngpl.neptis.yanosik.mobi.android.pngru.org.amip.ClockSync.pngcom.riotgames.mobile.leagueconnect.pngcom.spotify.music.pngcom.bdc.nh.pngcom.eclipsim.gpsstatus2.pngcom.paypal.android.p2pmobile.pngcom.elevenbitstudios.twommobile.pngeu.eleader.mobilebanking.pekao.pngcom.cloud_inside.mobile.glosbedictionary.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam prośbę, mógłby ktoś zrobić ikonki dla kilku aplikacji?

 

Xposed installer (de.robv.android.xposed.installer)

DriveDroid (com.softwarebakery.drivedroid)

App Locale (com.zhangfx.xposed.applocale)

Tasker (net.dinglisch.android.taskerm)

Simple Calendar Widget (com.anod.calendarpro)

 

Po ostatniej aktualizacji mają paskudne (według mnie) tło jak na screenie

51796ccf88178b1ee24f810024bb8bf3.jpg0d941c3bf0075d6af5bbe131217bcc8c.jpg

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xmacx3 ja na razie jestem zawalony pracą. Dopiero w następny weekend mógłbym coś zdziałać, albo w tygodniu jak znajdę chwilę.

4 godziny temu, artur_ditto napisał:

Czy na pewno ta zmiana na białe tło była zamierzona?

Tak, było głosowanie na forum en.miui.com. Gawiedź zadecydowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=11064]xmacx3[/mention] ja na razie jestem zawalony pracą. Dopiero w następny weekend mógłbym coś zdziałać, albo w tygodniu jak znajdę chwilę.
Tak, było głosowanie na forum en.miui.com. Gawiedź zadecydowała.

Dzięki :)

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Ten sam tekst dodałem w wątku w MIUI 7.3.23 ale myślę że i tu warto go dodać)

Więc, Xiaomi zmieniło kształt i kolor ikon w pliku icons (no to jest akurat oczywiste). Postanowiłem stworzyć dla Was plik mtz (wgrywacie w aplikacji Motywy) który przywróci Wam stary kształt/kolor tła ikon osobom które używają domyślnego motywu (bo widzę większości ta zmiana się nie podoba). Przetestowałem i wszystko działa na dzień dzisiejszy tj. 25.03.17. Plik nazwałem OldIcons.

Myślę że mam też radę dla osób które mają problemy z motywami od tej aktualizacji. (Nie testowałem, więc miło będzie jak ktoś sprawdzi i poinformuje, ponieważ ja z motywami problemu nie mam). (Potrzebne TWRP lub root) Drugi plik (tym razem zip co dołączam) ma w sobie plik icons który trzeba umieścić w system/media/theme/default a następnie jeszcze raz wczytać swój motyw. Oczywiście po każdej aktualizacji trzeba wgrywać ten plik na nowo bo się usunie. 

Mam nadzieję że komukolwiek pomogłem. :) 

 

icons.zip

OldIcons.mtz

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wrzucam ikony zrobione przeze mnie. Pytanie mam natomiast co do Brave Browser, jest to przeglądarka oparta na Chromium. Zmieniłem ikonę, nazwa pakietu jest na pewno dobra, ogólnie ikona w systemie się podmieniła (widać w Ustawienia->Zainstalowane->Brave albo przy pobieraniu plików), natomiast na pulpicie ikona jest nadal Chrome'a. Ktoś ma jakiś pomysł czemu tak się dzieje? Korzystam ze standardowego launchera i przeładowywałem ikony w motywach. 

com.adguard.android.png.9b8519dd2bb92ab5b198de856aee12a8.pngcom.brave.browser.png.0569c9708dd49003e649cfd91992400b.pngcom.drivetribe.png.a71ffb931abf9342aa8e2527d1463d62.pngcom.tozelabs.tvshowtime.png.8e10a175305c958dae49f864fdce3f89.pngcom.tippingcanoe.pepperpl.png.a715c53e76f889b6aebbfcde3ee7ade7.pngcom.spotify.music.png.d60708b84db25c16da7ccf32f212cf44.pngcom.noinnion.android.greader.reader.png.606fae150c41c5f9b3c9c2b3365449ce.pngfm.player.png.c49e4fdfee82bdc1330f6453cd48f9b7.pngkb2_soft.fuelmanager.png.60138aafae0c5f6a05f878feb6a2c3be.pngme.ccrama.redditslide.png.9be15d6caf6d01ff0d6f186c6ba1a69e.pngpl.neptis.yanosik_mobi.android.png.299a2f4f535867d6ab0557a7deff32d2.pngpl.tajchert.canary.png.6426dd1bb65b416722c56ab8b67eb5a2.pngcom_adam.aslfms.png.92b0938626d0498be6711b1edcc4cd48.png

Edytowane przez grzybiarz91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Witam wszystkich. 

Z racji, że jestem tutaj nowy proszę o wyrozumiałość. 

Od niedawna jestem posiadaczem Redmi 4X. Próbuję sił w tworzeniu własnego motywu. Ogólnie wiem w tym temacie już bardzo dużo, wiele informacji znalazłem w sieci. Jednak jadnego nadal nie potrafię zrobić. Co należy zrobić, jak to zrobić, aby motyw podmieniał elementy, głównie ikonki które znajdują sie w folderze assets\ zamiast w res\drawable-xhdpi. Przykładem może być Panel Sterowania czyli Security Center, gdzie ikony głównego menu znajdują sie folderze assets, w pliku apk. Próbowałem roznych sposobów lecz bez skutku. Proszę o pomoc. Pozdrawiam. 

Screenshot_2017-12-15-18-38-29-853_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...