Acid

MIUI 7.2.9

Recommended Posts

1 minutę temu, mates21 napisał:

System android na 60% caly czas w mi4c -bateria leci w oczach... Ehh i co teraz... gdy bt zablokowany a zgody na tym koncie brak...

Pisałem zanim przykryli guanem , tryb EDL i wgranie dev china np 6.1.7.

• Like 1

6 minut temu, hellhammer napisał:

@FromWP obwieszcza ze na 2 telefonach od 7.1.19 zablokowalo mu nawet na xiaomi.eu Tryb edl. Chyba na redmi 3s.

Zablokowało przejście do edl kablem deep flash, nie działa i telefony się po prostu ładują. Przechodzą do edl z menu serwisowego (jak odblokowany bl, jak zablokowany to 3s nie przechodzi). Jak w Mi 4c to nie wiem, ale może być podobnie.

32 minuty temu, Szyszonek napisał:

Czytaj ze zrozumieniem to, co napisalem...

"wiem, ze to byly co najwyzej plotki" Bardzo dobrze umiem czytać. Nie musisz się martwić.

Edited by Antyhaker

16 minut temu, don_kamillo napisał:

Jak trzy tygodnie byli na ostrej bani, a teraz na kacu, to co się dziwisz, że mało nowości?

No dobra, w sumie racja... :-D

5 minut temu, Antyhaker napisał:

" wiem, ze to byly co najwyzej plotki" Bardzo dobrze umiem czytać. Nie musisz się martwić.

Moj post nie byl na temat plotek, tylko na temat aktualizacji i jej jakosci. To, co dopisalem w nawiasie bylo wlasnie dla osob czepialskich, zeby nie zarzucily mi tego, co zarzucasz mi ty. Napisalem to w ramach łopatologicznych wyjasnien. Niestety nie umiesz zinterpretowac glownego tematu mojej wypowiedzi i czepiasz sie jej fragmentu, ktory byl napisany w formie dygresji, tak wiec klania sie niestety czytanie ze zrozumieniem.

Edited by Szyszonek

10 minut temu, Szyszonek napisał:

Moj post nie byl na temat plotek, tylko na temat aktualizacji i jej jakosci. To, co dopisalem w nawiasie bylo wlasnie dla osob czepialskich, zeby nie zarzucily mi tego, co zarzucasz mi ty. Napisalem to w ramach łopatologicznych wyjasnien. Niestety nie umiesz zinterpretowac glownego tematu mojej wypowiedzi i czepiasz sie jej fragmentu, ktory byl napisany w formie dygresji, tak wiec klania sie niestety czytanie ze zrozumieniem.

Oni wydają aktualizacje tygodniowe prawie zawsze, nawet jak zmiany są kosmetyczne. Nikt nie obiecywał, że aktualizacje będą wnosić coś znaczącego. To, że czasem wniosą nie znaczy, że powinniśmy tego oczekiwać. Obecnie pracują nad andkiem 7 dla niektórych i prawdopodobnie MIUI 9. Tak było za każdym razem, gdy zbliżały się aktualizacje bazy Andka lub całego MIUI. 

Druga sprawa: co z tego, że minęły trzy tygodnie, skoro w ciągu tego czasu pracowali z 4 dni? Tym bardziej, że po dłuższej przerwie tak szybko się nie wraca do rytmu pracy. 

• Like 2

No i jak zwykle wszędzie problemy, a Mi Max to Mi Max i jak zawsze bezproblemowy :D

X.

• Like 1

10 minut temu, Numb napisał:

Oni wydają aktualizacje tygodniowe prawie zawsze, nawet jak zmiany są kosmetyczne. Nikt nie obiecywał, że aktualizacje będą wnosić coś znaczącego. To, że czasem wniosą nie znaczy, że powinniśmy tego oczekiwać. Obecnie pracują nad andkiem 7 dla niektórych i prawdopodobnie MIUI 9. Tak było za każdym razem, gdy zbliżały się aktualizacje bazy Andka lub całego MIUI. 

Druga sprawa: co z tego, że minęły trzy tygodnie, skoro w ciągu tego czasu pracowali z 4 dni? Tym bardziej, że po dłuższej przerwie tak szybko się nie wraca do rytmu pracy. 

Zgadza sie, ale mialem po prostu wieksze oczekiwania. Pewnie to wlasnie przez ten dluzszy okres czasu, w ktorym nic sie nie dzialo.

Mysle, ze ten watek mozna juz zakonczyc, bo spamujemy troche nie na temat :-) 

Naprawdę fascynujący off top...

Taka różnica na 7.2.9 china dev procesor płynnie przechodzi od 384kMHz do 1440MHz a obciążenie nie przekracza 15%, temperatura baterii 25°C, natomiast na xiaomi.eu jest ciągle 1440MHz i obciążenie powyżej 50% a bateria 40+°C. Jest proces na xiaomi.eu którego nie widzę w china dev.

Edited by slimdick
  • Like 1

3 minuty temu, hellhammer napisał:

No faktycznie dluzej pracowali, od 6 lutego 2017 do 16h o ktorej to wyszla 1 beta nightly po swietach az do czwartku 9 lutego do 16....
Ty bys pracowal w swieta? Przeciez jak byk bylo napisane ze ostatni rom przed swietami to 7.1.20 a prace wznawiaja 6 lutego..

Gdzie tam bylo napisane cos o dluzszej ich pracy? Bo nigdzie tego nie widze w cytowanym przez Ciebie fragmencie. Pisalem o dluzszej przerwie w aktualizacji jedynie i to nie w tym poscie, ktory cytujesz...

3 tygodnie bez aktualizacji i Chinczyki wrzucaja taki badziew... Bardzo rozczarowujaca aktualizacja, na angielskim forum sporo mowilo sie o planowanych nowosciach w tej aktualizacji MIUI (wiem, ze to byly co najwyzej plotki, ale mimo wszystko przez 3 tygodnie swietowania nowego roku liczylem na wiecej z ich strony), a zrobili bardzo kosmetyczny lifting, nawet niezauwazalny z punktu widzenia uzytkownika... Zero nowosci, zero nowych opcji i funkcji, gdyby nie poprawki Acida, to aktualizacja bezwartosciowa dla wiekszosci uzytkownikow (poza kilkoma telefonami, ktorych dotyczy).

Lol myślałeś że oni siedzieli non stop nad MIUI? A Ty w sylwestra "grasz w grę Tomb raider" czy balujesz na imprezie?

Wysłane z mojego MI 5

• Like 3

20 minut temu, Acid napisał:

Lol myślałeś że oni siedzieli non stop nad MIUI? A Ty w sylwestra "grasz w grę Tomb raider" czy balujesz na imprezie?

Wysłane z mojego MI 5

Nie, nie myslalem, ale po skonczeniu imprez i przewietrzeniu glowy, dla wyglodnialych przez trzy tygodnie od braku aktualizacji uzytkownikow beta mogli sie bardziej postarac i chociazby nawet jedna nowosc wprowadzic...

Jednak niestety nadal zajmuja sie Nugatem, ktory jak sam powiedziales, praktycznie nic nie zmienia, zamiast zajac sie licznymi, czesto naprawde drobnymi, prosbami ludu i usprawnic troche interfejs MIUI... Ale to tez temat walkowany juz od miesiecy i tutaj, i na angielskim forum, i nie mamy na to zadnego wplywu.

Jest mi ktoś w stanie powiedzieć jaka jest do tej pory najlepsza wersja MIUI? Bo nie wiem do jakiej aktualizować, żeby nie mieć problemów.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

28 minut temu, hellhammer napisał:

Aha to powodzenia wprowadz super hiper fjuczer w 3-4 dni. Ale o czym tu gadamy.. Nikt nie kazal Ci instalowac tego buildu, nikt nie kaze Ci co piatek aktualizowac, to nie przymus.

Zreszta tylko tobie to przeszkadza, oczekiwania wielkie masz, a powiedz mi ty co zrobiles w miui? Wiec sie nie wypowiadaj o pracy devsow china, skoro nie masz pojecia co i jak.. Mogliby wiecej,, postararac sie... Buhaha niezle wymagania. A wprowadzili news jakbys nie wiedzial. Wy chyba naprawde myslicie ze taki devs w godzinie wymysli co by tu nowego wprowadzic, kolejne godziny inni devsi to rosbuduja a na drugi dzien juz to wprowadza i bedzie dzialac super i idealnie....

Jeszcze pisze bezczelnie o offtopie, a sam to zaczoles i ciagniesz. Dostales odpowiedzi od 3 uzytkownikow co i jak a dalej swoje probujesz narzucic.

Jak ktos cos do mnie pisze, to mu odpisuje, na tym polega forum. Nikt nie musi sie ze mna zgadzac, dla mnie ta aktualizacja jest bez sensu, bo nic nie wprowadza (przynajmniej dla mojego telefonu). Raportowanie pobudek? Fenomenalne usprawnienie, zmieni moje zycie na zawsze. Zreszta to kolejny wymysl Chinczykow (oni sa zajadani na takie dziwne dziwnosci...), bo nie przypominam sobie, zeby taka prosba byla zglaszana od ludu na forum.

Nie zgadzasz sie, masz takie prawo. Poza tym kolejny raz - gdzie ja napisalem, ze cokolwiek instaluje? Znowu kolejna osoba "wklada mi do ust" cos, czego nigdzie nie napisalem...

Devsi robia kawal dobrej roboty, rowniez nigdzie ich nie obrazalem, ani ich roli nie umniejszalem. Po prostu te aktualizacje ostatnio niewiele nowego wnosza. I nie mam wielkich oczekiwan, fajnie by bylo jakby aktualizacja chociaz jedno proste usprawnienie interfejsu wprowadzala albo jakas nowa opcje, a od pewnego czasu nic z prosb uzytkownikow nie dodali do MIUI.

Z Andkiem masz racje, tylko czemu zapominaja o innych userach, ktorych Nugat nie interesuje? Brakuje tu wyposrodkowania ich pracy na rowniez inne prosby miuserow.

Edited by Szyszonek

Są osoby z mi4c którym rdzenie nie latają na maxa, a tel nie jest grzejnikiem? Może trzeba wyczyścić dane jakiejś aplikacji, nie znam się a widzę że są tu osoby które twierdzą że u nich jest ok. 

2 minuty temu, Sephriot napisał:

Są osoby z mi4c którym rdzenie nie latają na maxa, a tel nie jest grzejnikiem? Może trzeba wyczyścić dane jakiejś aplikacji, nie znam się a widzę że są tu osoby które twierdzą że u nich jest ok. 

Ok jest na 7.2.9 china dev na xiaomi.eu jest źle a jak ktoś twierdzi inaczej to się chyba jeszcze dziś nie obudził :D 

Przed chwilą, slimdick napisał:

Ok jest na 7.2.9 china dev na xiaomi.eu jest źle a jak ktoś twierdzi inaczej to się chyba jeszcze dziś nie obudził :D 

Niestety muszę się zgodzić. Znaczy się, nie wiem jak jest na China Dev, ale tutaj to jest grzejnik :D Jak jest wyłaczony ekran to jest ok, ale jak włączysz ekran to niczym jakbyś termostat przekręcił na grzanie :D

U mnie to samo, ciepełko odczuwalne :P Do tego to wysokie obłożenie procesora - dramat :D

EDIT. Czy na zablokowanym BL wrzucę w jakiś ludzki sposób china dev? 

EDIT2. Dobra, kopia i fabryczne ustawienia - zobaczymy czy to coś pomoże.

23 minuty temu, Fisiu napisał:

Czy u Was też na mi4c przytrzymanie głównego przycisku nie uruchamia Google Now?

A kiedykolwiek uruchamiał? Mi odpala jedynie aplikację Google, ale Google Now nie bardzo :P

Edited by Antyhaker

18 minut temu, Fisiu napisał:

Czy u Was też na mi4c przytrzymanie głównego przycisku nie uruchamia Google Now?

Nie wiem czy tego nie trzeba na nowo ustawić w dodatkowe ustawienia -> przyciski

3 minuty temu, r0bertt napisał:

Nie wiem czy tego nie trzeba na nowo ustawić w dodatkowe ustawienia -> przyciski

Jak tylko zorientowałem się, że Google Now się nie uruchamia to zweryfikowałem ustawienie. Nawet zmieniłem zachowanie na coś innego by ponownie wybrać Google Now w celu zapisania ustawień. Niestety nie widzę żądnego efektu.

U mnie to samo, ciepełko odczuwalne  Do tego to wysokie obłożenie procesora - dramat

EDIT. Czy na zablokowanym BL wrzucę w jakiś ludzki sposób china dev? 
EDIT2. Dobra, kopia i fabryczne ustawienia - zobaczymy czy to coś pomoże.

Nic nie zrobisz , czekaj aż Acid to naprawi. A jak nie wytrzymasz to tryb EDL ciągle działa

Sent from my Mi-4c

Jedyne na co czekam to zgodna na odblokowanie BL i przechodzę na china dev :P Z systemu i tak korzystam po angielsku (by mieć powiadomienia na Mi Bandzie), a przynajmniej będzie OTA działać :P

Co do EDL - ja już go nie ruszam po tym jak Mi4 uwaliłem xP

Jak tylko zorientowałem się, że Google Now się nie uruchamia to zweryfikowałem ustawienie. Nawet zmieniłem zachowanie na coś innego by ponownie wybrać Google Now w celu zapisania ustawień. Niestety nie widzę żądnego efektu.

Ustawienia/zainstalowane/przycisk domyślne na dole/asystent i tu zmień z chiński na google

Monit o temp 45*C i 60% uzycie baterii 'system android' w Mi4c... Masakra. :( Ciekawe czy bez wipe uda sie to jakos "ogarnac"...

Jedyne na co czekam to zgodna na odblokowanie BL i przechodzę na china dev  Z systemu i tak korzystam po angielsku (by mieć powiadomienia na Mi Bandzie), a przynajmniej będzie OTA działać

Co do EDL - ja już go nie ruszam po tym jak Mi4 uwaliłem xP

A nie zablokujesz spowrotem bl po china dev?

Wysłano z Mi4c

5 minut temu, fipa napisał:

Ustawienia/zainstalowane/przycisk domyślne na dole/asystent i tu zmień z chiński na google

Choć lista wyboru ma chyba jakiś błąd w UI to wybraniu Google asystent zaczął działać tak jak dawniej.

Dziękuję.

4 minuty temu, advcron napisał:

A nie zablokujesz spowrotem bl po china dev?

Wysłano z Mi4c

Mając zgodę na odblokowanie nie będzie mi to różnicy robić :P

3 godziny temu, Szyszonek napisał:

3 tygodnie bez aktualizacji i Chinczyki wrzucaja taki badziew... Bardzo rozczarowujaca aktualizacja, na angielskim forum sporo mowilo sie o planowanych nowosciach w tej aktualizacji MIUI (wiem, ze to byly co najwyzej plotki, ale mimo wszystko przez 3 tygodnie swietowania nowego roku liczylem na wiecej z ich strony), a zrobili bardzo kosmetyczny lifting, nawet niezauwazalny z punktu widzenia uzytkownika... Zero nowosci, zero nowych opcji i funkcji, gdyby nie poprawki Acida, to aktualizacja bezwartosciowa dla wiekszosci uzytkownikow (poza kilkoma telefonami, ktorych dotyczy).

ale wiesz, że oni w tym czasie nie pracowali? Specjalnie dla twoich nowości, jako jedyni w Chinach, mieli chodzić do tyry?

11 minut temu, mates21 napisał:

Monit o temp 45*C i 60% uzycie baterii 'system android' w Mi4c... Masakra. :( Ciekawe czy bez wipe uda sie to jakos "ogarnac"...

Kto kazał instalować testowy soft? Przejdź na Stable i nie marudź...

KIEDY ludzie zrozumieją, że instalacja DEV jest na własną odpowiedzialność? Mogą nawet wprowadzić coś, że telefon zdechnie i już żadne EDL nie pomogą. Ot pomyłka i co wtedy? Nic, bo sam sobie zepsułeś. 

Serio... Co tydzień to samo (3 tyg był spokój...). Co wydanie DEV to płacz i lament. 

Ale jest plus, dzięki WAM wiem, że mogę poczekać spokojnie na 6.12.22 :) 

Guest
This topic is now closed to further replies.