Acid

MIUI 7.2.9

Recommended Posts

46 minut temu, Xanth napisał:

Mi Max Pro, wszystko fajnie, ale... tak ma być? A co z ostatnimi groźbami Google? ;)

Ukryj treść

Screenshot_2017-02-10-11-30-02-347_com.android.vending.jpg

X.

Tak jest na wersjach DEV, na stable jest certyfikowany :P Przynajmniej na moim Mi4c tak było.

Mi MAX ok poza GPS jak w Mi5 nie łapie fixa. boot loader nie został zablokowany. Wróciłem do ostatniej wersji bo bateria w oczach leciała. Poczekam na rozwój wydarzeń .

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Myślę,że jak Acid znowu zobaczy wątek o kalkulatorze,to Mu się nóż w kieszeni otworzy a ziemniaki uciekną z piwnicy:-D

• Like 4

12 minut temu, szymam napisał:

Próbował ktoś nowe TWRP wprowadzone z tym romem dla Libry/Mi4c? 

Mi nie bootuje.

Tak. Ja odblokowałem bootloader, następnie wgrałem to TWRP z tematu. Wgrało się bez problemu, i tak samo z komendy fastboot bez problemu go uruchomiło :)

Przed chwilą, semilac napisał:

Naucz się zapisu. 

5% z liczby 100 to 5. 100 - 5, to naprawdę 99,95? Wątpię. Mnie uczyli w szkole, że 100 - 5 to 95. Więc uzasadnij swoją teorię. 

A panowie powyżej nie mają inżynierskich kalkulatorów bo takie nie istnieją, tylko kalkulatory algebraiczne(tak się to naprawdę nazywa). 

Ale ja nie o tym, działa u was AdAway? U mnie w Chrome i Spotify zaczął przepuszczać reklamy. 

A skąd kalkulator ma wiedzieć, że to 5% z liczby 100, a nie z 200? 

To tylko założenie, że 5% ma być z liczby, od której odejmujesz.

• Like 1

Pewnie to dziś trudne do zrozumienia, ale gdyby jeszcze 30 lat temu ktoś na lekcji matematyki próbował odejmować procenty od liczby, mógłby mieć problem z ukończeniem podstawówki. ;)

• Like 18

19 minut temu, virusek90 napisał:

Tak. Ja odblokowałem bootloader, następnie wgrałem to TWRP z tematu. Wgrało się bez problemu, i tak samo z komendy fastboot bez problemu go uruchomiło :)

Podeślij na PW jak możesz miflash unlock bo mój albo ma network error, albo incorrect password albo przenosi mnie do jakiejś strony która nie istnieje, a ostatni raz odblokowywałem tel. z pół roku temu. Z góry dzięki!

Fascynujące co piszecie o tym kalkulatorze...

Na xiaomi.eu 7.2.7 i teraz na 7.2.9 grzeje się telefon i bardzo szybko pada bateria. Jeszcze nie miałem takich objawów na żadnym ROMie do tej pory.

@szymam przeczytaj wcześniej co napisałem zanim przykryło to guano o kalkulatorze, nowy bootloader nowe twrp, stary bootloader stare twrp. Aktualizujesz twrp po wgraniu 7.2.9 z 7.0.

Edited by slimdick

8 minut temu, slimdick napisał:

Fascynujące co piszecie o tym kalkulatorze...

Na xiaomi.eu 7.2.7 i teraz na 7.2.9 grzeje się telefon i bardzo szybko pada bateria. Jeszcze nie miałem takich objawów na żadnym ROMie do tej pory.

@szymam przeczytaj wcześniej co napisałem zanim przykryło to guano o kalkulatorze, nowy bootloader nowe twrp, stary bootloader stare twrp. Aktualizujesz twrp po wgraniu 7.2.9 z 7.0.

Jakiś proces się zawiesza i żre? Czy tak po prostu? Na RN2 miałem podobny objaw i tam tylko wyciągnięcie baterii pomogło. Uciekało 2-3% na minutę.

Mój Mi4c ostatnio się mocno zagrzał jak miałem włączony thetering WiFi - często go używałem ale to było tylko jednorazowo i już się nie powtórzyło.

UWAGA: dyskusje o kalkulatorze prowadzone są w szkole.

Kto chce niech tam wróci i się nauczy. Kto nie trudno. Tu jest mowa o aktualizacji 7.2.9. Następni dostaną bana jak będą o tym dyskutować... Ja sobie klawiature wyrobiłem tłumacząc niektórym matematykę. Nie mam zamiaru znowu.

• Like 25

Cześć, 

może ktoś poradzi po przyjacielsku. Jak mam 6.11.24 i działa dobrze, to warto przeskakiwać na 7.2.9, zyskam jakąś fajną opcje czy nie pojawiło się nic godnego uwagi?

@Vertumus nie zyskasz nic poza nowym numerkiem i nowymi problemami. Na pewno na nowych romach bateria trzyma gorzej, nie można zrobić wielu opcji które były na starych romach np. siatka w launcherze, odbieranie połączeń za pomocą czujnika działa słabo. 

Sam wracam do 6.11.17 :/

Dlaczego po aktualizacji komputer nie widzi telefonu? (Win10 x64, wersja MIPCSuite - 3.2.1.3111, tel. Mi4c) - dodam tylko że przed aktualizacją normlanie wykrywał go...?

5 minut temu, r0bertt napisał:

Dlaczego po aktualizacji komputer nie widzi telefonu? (Win10 x64, wersja MIPCSuite - 3.2.1.3111, tel. Mi4c) - dodam tylko że przed aktualizacją normlanie wykrywał go...?

Pewnie dlatego, że jest nowy andek 7.0 i coś pochrzanili. 

1 minutę temu, galakty napisał:

Pewnie dlatego, że jest nowy andek 7.0 i coś pochrzanili. 

No właśnie, tylko co pochrzanili, debugowanie mam włączone bo poza tym to w ogóle info zwrotne jest żeby zaktualizować telefon i odpalić debug. Jak to zrobie to prosi o podpięcie kable do tel. i nic...

@galakty jak telefon "leży nie używany" w nocy zeszło 2% ale tylko po uruchomieniu ekranu bateria grzeje się i tak jak napisałeś w kilka minut i procenty znikają ;) 

Na oficjalnym china dev 7.2.9 nie mam takiego problemu jak na xiaomi.eu 

Jak ktoś jeszcze nie aktualizował to może się wstrzymać, na forum xiaomi.eu też widzę że mają to samo co ja z baterią i 50% zużycia procesora dla MI4C, MI4S.

A jeśli już wgrał i ma zablokowany bootloader i problem z odblokowaniem to zawsze może wgrać w EDL stary dev china 6.1.7, twrp i xiaomi.eu 6.12.22 które działa bez zastrzeżeń ;) 

@r0bertt skorzystaj z tej paczki tam są oficjalne podpisane cyfrowo sterowniki xiaomi, odblokowałem na nich ostatnio bootloader.

https://mega.nz/#!wVdmyCSA!J05xQqCi2dmQYIdDLg5qw8x4KXVAe2Xk0aDan1JNBvM

Edited by slimdick

2 minuty temu, slimdick napisał:

@galakty jak telefon "leży nie używany" w nocy zeszło 2% ale tylko po uruchomieniu ekranu bateria grzeje się i tak jak napisałeś w kilka minut i procenty znikają ;) 

Na oficjalnym china dev 7.2.9 nie mam takiego problemu jak na xiaomi.eu 

Jak ktoś jeszcze nie aktualizował to może się wstrzymać, na forum xiaomi.eu też widzę że mają to samo co ja z baterią i 50% zużycia procesora dla MI4C, MI4S.

A jeśli już wgrał i ma zablokowany bootloader i problem z odblokowaniem to zawsze może wgrać w EDL stary dev china 6.1.7, twrp i xiaomi.eu 6.12.22 które działa bez zastrzeżeń ;) 

A EDL nie jest zablokowany?

23 minuty temu, r0bertt napisał:

A to ktoś obiecywał, że ten głupi program w ogóle działa z... Androidem 6 i wyżej? Bo z tego co pamiętam to chyba tylko chińska wersja działa przy Redmi 4 6.0 ale z 7.0?

3 minuty temu, galakty napisał:

A EDL nie jest zablokowany?

A dlaczego miał by być ??

Przed chwilą, slimdick napisał:

A dlaczego miał by być ??

Może z tego samego powodu dlaczego proc się grzeje? Nie wiem, wolę zapytać. 

13 minut temu, Chlipo napisał:

Jeśli chodzi o baterię wygląda to tak:

cffe94d1d33226f7044b3c032f4b21f3.jpg

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Na razie ładuje telefon ale potem zapodam screen z wersji china dev gdzie jest temperatura baterii 25°C i wszystkie rdzenie działają, nie ma tego problemu co na xiaomi.eu. Ale to wszystko jest do poprawienia tylko Acid musi mieć czas i chęci żeby to zrobić :) 

1 minutę temu, KutanG napisał:

Czy można zainstalować aktualizacje do mi4c bez pozwolenia odblokowania bootloadera?

MOŻNA.

3 tygodnie bez aktualizacji i Chinczyki wrzucaja taki badziew... Bardzo rozczarowujaca aktualizacja, na angielskim forum sporo mowilo sie o planowanych nowosciach w tej aktualizacji MIUI (wiem, ze to byly co najwyzej plotki, ale mimo wszystko przez 3 tygodnie swietowania nowego roku liczylem na wiecej z ich strony), a zrobili bardzo kosmetyczny lifting, nawet niezauwazalny z punktu widzenia uzytkownika... Zero nowosci, zero nowych opcji i funkcji, gdyby nie poprawki Acida, to aktualizacja bezwartosciowa dla wiekszosci uzytkownikow (poza kilkoma telefonami, ktorych dotyczy).

9 minut temu, galakty napisał:

MOŻNA.

Można, ale zawsze jest ryzyk, że coś pójdzie nie tak i trzeba będzie puszczać od nowa. No i d*pa, jaj zablokowany BL do czasu uzyskania zgody.

1 minutę temu, Szyszonek napisał:

3 tygodnie bez aktualizacji i Chinczyki wrzucaja taki badziew... Bardzo rozczarowujaca aktualizacja, na angielskim forum sporo mowilo sie o planowanych nowosciach w tej aktualizacji MIUI (wiem, ze to byly co najwyzej plotki, ale mimo wszystko przez 3 tygodnie swietowania nowego roku liczylem na wiecej z ich strony), a zrobili bardzo kosmetyczny lifting, nawet niezauwazalny z punktu widzenia uzytkownika... Zero nowosci, zero nowych opcji i funkcji, gdyby nie poprawki Acida, to aktualizacja bezwartosciowa dla wiekszosci uzytkownikow (poza kilkoma telefonami, ktorych dotyczy).

Nie to, żebym był fanem wielkim Xiaomi, ale i tak sporo się dzieje. Gdy miałem HTC, to update był raz.

2 minuty temu, miklo napisał:

Można, ale zawsze jest ryzyk, że coś pójdzie nie tak i trzeba będzie puszczać od nowa. No i d*pa, jaj zablokowany BL do czasu uzyskania zgody.

Nie to, żebym był fanem wielkim Xiaomi, ale i tak sporo się dzieje. Gdy miałem HTC, to update był raz.

Niektórym telefonom nie wystarcza nawet łatanie raz w tygodniu. :) 

7 minut temu, Szyszonek napisał:

No tak, naczytałeś się plotek i teraz wielce oburzony, meh.

4 minuty temu, miklo napisał:

Ja majac Samsunga przez 3 lata nie doczekalem sie zadnej aktualizacji :-) niskie modele sa tam kompletnie puszczane w niepamiec przez producentow. Inna sprawa, ze nie ma co porownywac innych producentow do Xiaomi...

Przed chwilą, Antyhaker napisał:

No tak, naczytałeś się plotek i teraz wielce oburzony, meh.

Czytaj ze zrozumieniem to, co napisalem...

21 minut temu, Szyszonek napisał:

Jak trzy tygodnie byli na ostrej bani, a teraz na kacu, to co się dziwisz, że mało nowości?

System android na 60% caly czas w mi4c -bateria leci w oczach... Ehh i co teraz... gdy bt zablokowany a zgody na tym koncie brak...

• Like 1

Guest
This topic is now closed to further replies.