Jump to content

MIUI 7.2.9

Recommended Posts

13 minut temu, Olek619 napisał:

Witam, piszę tutaj, mimo że może miejsce nienajlepsze, ale zdecydowałem się przejść na najnowsze miui polska, a problem jest taki, że siedzę na bardzo starej wersji, sprzed pojawienia się Marshmallowa (załącznik). 

Nie siedzę zbytnio w temacie, a jak sądzę instalacja nie będzie jednoetapowa i tak oczywista. 

Chciałem zatem prosic albo odesłanie do jakiegoś poradnika albo napisanie w przystępny sposób co muszę zrobić żeby "się" zaktualizować do najnowszej obecnie wersji :)

Z góry dziękuję

Screenshot_2017-02-15-12-01-22_com.android.settings.png

Ładnego uhodowałeś dinozaura. Tutaj masz poradnik, jak przejść z androida 4.4 do 6.0:

• Replies 701
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

UWAGA: dyskusje o kalkulatorze prowadzone są w szkole. Kto chce niech tam wróci i się nauczy. Kto nie trudno. Tu jest mowa o aktualizacji 7.2.9. Następni dostaną bana jak będą o tym dyskutować..

Pewnie to dziś trudne do zrozumienia, ale gdyby jeszcze 30 lat temu ktoś na lekcji matematyki próbował odejmować procenty od liczby, mógłby mieć problem z ukończeniem podstawówki.

Korzystaj z prawdziwych kalkulatorów a nie pseudo-aplikacji. Aż wrzucę Tobie zdjęcie z kalkulatora inżynierskiego (nie jest to kalkulator za 20zł, uprzedzam jak coś):     //Edit1 Pr

Posted Images

41 minut temu, don_kamillo napisał:

Nie zrobisz MiFlash też dlatego, że Chińczycy nie wydali wersji 7.2.9 dla Mi4c/Mi4s. Ona jest tylko u nas. Cofnęli swoją po problemach z baterią.

No jak nie, jak tak :D Wrzucałem MiFlashem w EDL. Ale nie udało mi się na niej odblokować BL, więc wrzuciłem stary ROM z odblokowanym BL i zapodałem RR 7.1.1.

Dnia ‎2017‎-‎02‎-‎10 o 12:23, jarq napisał:

5% to 5/100 czyli 0,05 także 100-5%=99,95

5% to 5/100 czyli 0,05 także..... 0,05 * 100 = 5%

100% - 5% = 95%

Rozmawiamy o procentach. Nie mieszajcie procentów ze zwykłymi liczbami...

Edited by Hexia
2 godziny temu, @[email protected] napisał:

Tylko nowe błędy się pojawiają, a o poprawki błędów w Redmi Pro od 3 miesięcy nie mogę się doprosić.

Nie poprawię Ci nastroju, na Mi Note błąd rotacji ekranu jest od ponad roku...

BTW awatar znajomy, nick też - jeżeli softy do DVB-T to Twoja sprawka to bardzo dziękuję! 

16 godzin temu, Boniunio napisał:

Udało się w końcu :-D ale na razie wgrałem Miuipolska 6.12.22 i teraz zasysam już 7.2.9 i niech opaczność czuwa żeby nic się nie stało. Tym razem przed wgraniem TWRP wrzuciłem do pamięci system.

Jednak nie wgram bo mam już zablokowany bootloader

15 godzin temu, slimdick napisał:

Co masz zablokowany ? Przecież masz 6.12.22 to masz stary bootloader i nie jest zablokowany, wgrywasz twrp i 7.2.9 i dopiero w tedy Ci zablokuje.

Wysłane z mojego Mi-4c

No niestety ale tak jest żeby nie być goło słowny to proszę:

v9ysi7z3u1ao_t.jpg

xexkjpfgd6j1_t.jpg

Nie wiem dlaczego mi zablokowało ale jedno jest pewne chyba daję sobie spokój z tą aktualizacją do 7.2.9 

@Lex Luthor @@[email protected] na jakim modelu ten problem z diodą powiadomień ? U mnie nie ma takiego, kolorki się zmieniają jak trzeba i w czasie podłączonej ładowarki powiadomienie też zmienia dioda kolorek.

Mi Note - przy podłączonej ładowarce jest ok, do 10% jest czerwona itd. Problem pojawia się, gdy bateria podczas użytkowania schodzi poniżej 10% i nie ma pulsujacej czerwonej LED jak to miało miejsce dotychczas.
@Lex Luthor @@[email protected] na jakim modelu ten problem z diodą powiadomień ? U mnie nie ma takiego, kolorki się zmieniają jak trzeba i w czasie podłączonej ładowarki powiadomienie też zmienia dioda kolorek.

Mi Note - przy podłączonej ładowarce jest ok, do 10% jest czerwona itd. Problem pojawia się, gdy bateria podczas użytkowania schodzi poniżej 10% i nie ma pulsujacej czerwonej LED jak to miało miejsce dotychczas.

4 godziny temu, Lex Luthor napisał:

BTW awatar znajomy, nick też - jeżeli softy do DVB-T to Twoja sprawka to bardzo dziękuję! 

Tak to ja, niestety ostatnio podupadłem na zdrowiu więc temat softów do DVB-T i w ogóle większego grzebania w różnych rzeczach poszedł w odstawkę.

59 minut temu, slimdick napisał:

@Lex Luthorto u mnie na MI4C jest ok bez podłączenia ładowarki i z podłączeniem, widocznie coś skopali na twoim modelu.

Może pod Androidem 7 działa. U mnie na Redmi Pro przestało, a to była bardzo przydatna dla mnie funkcja tym bardziej, że przez Xposed ustawiłem żeby dioda już migała poniżej 20%.

Guzik to da ale dodałem zgłoszenie o błędzie na forum miui: http://en.miui.com/thread-507698-1-1.html

Edited by @[email protected]

@slimdick Tzn? Podałem date wydania starego MIUIpl, na tamtym działało, teraz po przejściu na 7.2.9 nie chce. Co ciekawe, TrackID pokazuje cały czas że słucha, i są paski więc to nie wina mikrofonu, shazam to samo, ale bez wyników wyszukiwania, wiecznie szuka, mógłbym zostawić to słuchanie na noc i nic by sie nie zmieniło

Unlucky bo jedna z najbardziej używanych funkcji telefonu w moim wypadku, no nic, trzeba liczyć na fix

Edit: To jeszcze dorzucę że nie działa HDR, ale pewnie to już gdzieś tam było zgłoszone, i aparat umiera niekiedy, restart naprawia, ale denerwuje
Tutaj może to mój błąd też w robieniu czegoś ale SuperSU nie blokowało mi kiedyś snapa, a magisk który służy żeby chować roota nie sprawił sie za bardzo, zablokował i to i pokemon GO. Jakiś pomysł co musze wyczyścić w telefonie żeby snap zeskanował go od nowa a nie od razu wywalał że nie działa?

Edited by AdrHark

@AdrHark masz rację te aplikacje nie działają prawidłowo na 7.2.9 xiaomi.eu.

• shazam
  • track-id 
  • whatsapp nie nagrywa wiadomości audio 
  • aparat z trybem hdr się wysypuje 

Tak że na razie jedyny fix to przejście na wersje 7.2.9 china dev albo downgrade do 6.12.22 xiaomi.eu.

Witam

chyba mam problem po aktualizacji do 7.2.9 a dokładniej zrobiłem to przez standardową aktualizajcę - dopiero później przeczytałem, że instalacja dla Mi Note Pro przebiega inaczej. System jakby działa ale telefon zaczął częściej wywalać różne błędy. Ma problemy z połączeniem z laptopem. Jakby próbuje się połączyć ale za chwilę się rozłącza. Nie mogę uruchomić TWRP - telefon zatrzymuje się na fastboot i koniec. Prośba o pomoc !

11 godzin temu, Hexia napisał:

5% to 5/100 czyli 0,05 także..... 0,05 * 100 = 5%

100% - 5% = 95%

Rozmawiamy o procentach. Nie mieszajcie procentów ze zwykłymi liczbami...

Jak już to 0,05*100=5 a nie 5%
Procent to tylko inne zapisanie ułamka. Taka umowa.

43 minuty temu, AdrHark napisał:

Dobra stary, to jest tak, pobierasz to http://www82.zippyshare.com/v/jmFojlGc/file.html

Pzez menedżer urządzeń dodajesz nowe urządzenie i jako sterownik wskazujesz ten z folderu, w tym momencie komp zacznie wykrywać telefon, to samo rozwiązuje problem 50 procent

niestety - nic nie daje ta operacja. Cały czas to samo czyli telefon pika dając tym samym sygnał, że połączył się a za chwilę się rozłącza i tak co chwila. Przy połączeniu łączy tylko przez opcję jako nośnik/aparta to tranferu zdjęć ale w opcji "przesłaćpliki" niestety nie działa. Chyba się kłania grubsza robota.

• Acid locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...