Acid

MIUI 7.2.9

Recommended Posts

22 minuty temu, Acid napisał:

To się okaże ile Mi4c dostanę na serwis do cofki romu lub odblokowanie z powodu 7.0. Cegieł Mi5 było chyba 10 w sumie... jakoś tak.

Wysłane z mojego MI 5

Oceniam tylko ilość postów na xiaomi.eu przy tamtej okazji i teraz, przecież praktycznie nic się nie stało a jest taki lament jakby wszyscy mieli cegły. Przecież przy MI5 trzeba było zrobić trudniejszą operację żeby go postawić, a teraz raptem BL zablokowany a oni jęczą jakby mieli bricka ;) To samo na xda w temacie RR, wgrali wersję 7.2.9 wielkie zdziwienie że Bl zablokowany i teraz nie można wrócić na RR, po prostu tragedia.

PS. Albo pytania do ingbrzy czy w następnej wersji będzie już odblokowany Bl :) 

Edited by slimdick

Lol. Ludzie nie rozumieją. Wynika to z faktu że mają stare telefony. Paradoksalnie sprawę rozumieją świeżaki czyli ludzie z 2016 roku, gdzie taka sytuacja jest oczywista i to przerabiali. Ludzie z Mi4c niestety nie bo nie musieli odblokowywać bl na naszych romach. Teraz muszą i nie ma czegoś takiego, że za tydzień rom nie będzie blokował bl. Będzie bo musi i tak ma być.

Wysłane z mojego MI 5

Ostatnio zauważyłem następujący błąd, który nie wpływa na działa MIUI, ale wprowadza użytkownika w błąd. Kiedy wracałem do MIUI 7.1.12 (przez MiFlash), zauważyłem, że kiedy Pulpit załaduje się ponownie, wgramy cały motyw (nawet domyślny) lub jakiś element, bądź zrobimy restart telefonu, to suwak jasności ekranu pokazuje najmniejszą wartość, czyli przesunięty jest maksymalnie w lewo. Oczywiście, jasność ekranu nie jest zmieniona. Kiedy sami ustawimy ponownie jasność lub włączymy automatyczną jasność ekranu to suwak wraca na właściwą pozycję. Po zainstalowaniu 7.2.9 błąd nadal występuje. Miałem problemy z GPS (nie łapał fixa, ale satelity wykrywał bez problemu), więc spróbowałem przywrócić ustawienia fabryczne. Błąd nadal występuje. No to zrobiłem jeszcze ponowną instalację 7.2.9 przez MiFlash, bo GPS nadal nie łapało fixa. Błąd z suwakiem jasności ekranu nadal występuje. Gdyby okazało się, że GPS dalej nie łapie fixa, to spróbowałbym z Global, ale na szczęście GPS zaczęło działać prawidłowo, ale błąd z suwakiem pozostał.

Edited by AmyS

Ale ja wszystko rozumiem tylko nie wiem jak pozbyć się błędu podczas odbokowania bl, Slimdick pisał mi na PM że udało Ci się @Acid od strzała to zrobić na 7.2.9 xiaomi eu, a u mnie niestety taki błąd i nie mam pojęcia czym jest spowodowany. Zgodę na odblokowanie posiadam juz od ponad miesiąca (kiedys założyłem bo mogła się przydać). 

@Sephriot ja mam zasadę jak coś się nie da zrobić w 15 minut to zostawiam, bo potem są tylko nerwy i już na pewno tego nie zrobię. Zostaw sobie te wersję co masz i tyle kiedyś wrócisz to tematu i może bez problemu pójdzie, albo podeślesz do Acida.

@Acid skoro teraz nie ma oficjalnej wersji 7.2.9 to teraz twoja wersja jedyna w sieci, chyba się Chińczycy na Ciebie pogniewają :)  

Edited by slimdick

A ja tam odblokowalem oficjalna metoda swojego mi4c jak zakupilem, nie robilem tego z cofaniem do starego romu fastboot itp. Wiec tu takze byla to formalnosc tylko po przejsciu na 7.0.
Wszedzie info o blokowaniu btl po przejsciu na andka 7.0 na mi4c a ludzie poprostu nie czytaja i dlatego. Licza, ze ich bedzie wyjatkowy i nie zablokuje
b7a7af13e8f531e1ab6b622952bb57d3.jpg

Dziwnie napisali. Przecież oni w china dev zaczęli blokować bl w tych 3 modelach już rok temu przy pierwszych MIUI 6.x.x. No i lol nie z Android 6 tylko 5.1 na 7.0.

Wysłane z mojego MI 5

@Sephriot ja mam zasadę jak coś się nie da zrobić w 15 minut to zostawiam, bo potem są tylko nerwy i już na pewno tego nie zrobię. Zostaw sobie te wersję co masz i tyle kiedyś wrócisz to tematu i może bez problemu pujdzie, albo podeślesz do Acida.
@Acid skoro teraz nie ma oficjalnej wersji 7.2.9 to teraz twoja wersja jedyna w sieci, chyba się Chińczycy na Ciebie pogniewają   

Chyba poziom tego, że mnie to obchodzi wynosi 0.

Wysłane z mojego MI 5

• Like 1

Przed chwilą, RegimeOfTerror napisał:

@slimdick Sprawdź jeszcze raz co napisałeś, bo masz takiego byka ;) Pierwszy akapit, praktycznie końcówka ;)

Już za późno Acid zacytował zostanie na wieki ;) 

Ja chociaż raz miałem szczęście. Info na forum od Acida że będzie blokada,zaraz prośbą za kilka godzin pozwolenie. Wczoraj instalacja nowego romu i tu szlak mnie trafił. Zaraz potem odblokowanie botloadera (bez problemu), instalacja TWRP. Potem Acid "wybawca" poprawił rom i jest git.

4 godziny temu, RegimeOfTerror napisał:

@latet a co, chciałbyś na GPS ponarzekać? Ja pisałem, że na Mi4 GPS śmiga jak ta lala. 

Cieszę się, ale na Mi4 nie masz Nougata. Interesuje mnie działanie GPS na Mi4c na 7.2.9/10. Chyba do tej pory ani jedna osoba nic o tym nie napisała.

Dziwna sprawa.po instalacji romu poziom baterii po starcie tel stal w miejscu.wipe cache dalvik nie zalatwilo sprawy.dopiero podlaczenie ladowarki ruszylo niemrawy wskaznik. Teraz spada i jest ok.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

4 minuty temu, latet napisał:

Cieszę się, ale na Mi4 nie masz Nougata. Interesuje mnie działanie GPS na Mi4c na 7.2.9/10. Chyba do tej pory ani jedna osoba nic o tym nie napisała.

Cześć, właśnie zainstalowałem nowy room na Mi4c i na Janosiku złapał fixa w kilka sekund przy oknie, nie wybieram się dzisiaj samochodem już nigdzie więc tyle mogę powiedzieć.

@latet no miałem nougata (lineage, RR) i GPS działał tak samo, ale tak, wiem, Tobie chodzi o Miui na bazie 7.

Ludzie się tak skupili na blokadzie bootloadera i przegrzewaniu, że nie myślą o GPS ;)

3 godziny temu, goku122 napisał:

U mnie nie pomogło. Próbuję odblokować mi4c bezpośrednio na wersji 7.2.9.

Zgodnie z instrukcją na miui.com poczekam parę dni, może to pomoże. W każdym razie telefon jest prawidłowo wykrywany jako online na i.mi.com

Spokojnie, u mnie jest to samo - dziś w nocy dostałem SMS ze zgodą, ale własnie trzeba odczekać jeszcze tych kilka dni.

26 minut temu, preza napisał:

Dziwna sprawa.po instalacji romu poziom baterii po starcie tel stal w miejscu.wipe cache dalvik nie zalatwilo sprawy.dopiero podlaczenie ladowarki ruszylo niemrawy wskaznik. Teraz spada i jest ok.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Trzeba było nie ruszać, może Chińczycy wymyślili perpetuam mobile, a Ty zepsułeś :(

38 minut temu, latet napisał:

Ja sprawdzałem dzisiaj GPS. Więc tak, zasięg złapało mi w jakieś 4-5s (znaczy się zlokalizowało mnie). Potem przez 20-30minut chodziłem z włączoną nawigacją. Nie zauważyłem, by były jakieś zerwania zasięgu lub coś takiego. Ogólnie chodzi tak samo jak wcześniej :)

16 minut temu, Warson napisał:

Działa i wyświetla poprawnie obraz, aplikacja NC+GO?

Dźwięk jest, obrazu nie ma .

tak już jest od jakiegoś czasu, moim zdaniem i nie tylko moim problem tkwi w samej aplikacji i androidzie 7.0 , nie działa na nim poprawnie

Edited by kaudii

Moje pytanie zniknęło w odmętach tematu o kalkulatorze i wariującej baterii, więc zadam je znów - czy MIUI się dorobiło (lub tego dotychczas nie znalazłem) blokady odpalania ekranu po wpięciu / odpięciu kabla zasilającego?

noi przez to nie mogę sobie zrobić akutalizacji... ehhhDziała i wyświetla poprawnie obraz, aplikacja NC+GO?

Ok, zaktualizowałem Mi4s.

Po instalacji i uruchomieniu w opcjach programistycznych wybrałem opcję "OEM unlock", nie wiem, czy potrzebnie, czy nie, ale odblokowanie bootloadera poszło od razu, bez problemu (pozwolenie miałem od zeszłego sierpnia).

TWRP przeznaczone dla libry (Mi4c) działa na Mi4s (aqua), wgrywałem dodatki MIUI Polska.

Parę minut od uruchomienia telefon faktycznie tnie i muli, ale wszystko mija i teraz śmiga. Bateria działa jak powinna.

Jak ktoś ma "foresa" to śmiało mogę polecić.

Roota nie wgrywałem.

Podziękowania za konsultacje lecą do @slimdick :) 

Mi5 dalej błąd przy podwójnym kliknięciu w przycisk power na ekranie blokady. 

Edited by moth

1 godzinę temu, Antyhaker napisał:

czy MIUI się dorobiło (lub tego dotychczas nie znalazłem) blokady odpalania ekranu po wpięciu / odpięciu kabla zasilającego?

Nie, dorobiło się jedynie cichego "wpięcia / odpięcia kabla zasilającego" i to też chyba tylko w romach eu.

Lol. Mi Note bug z rotacją po roku nadal bez poprawy. Co udowadnia że MIUI dla starszych urządzeń wydaje aktualizacje aplikacji, a nie do firmware danego urządzenia. Są nowe funkcje i wygląd ale jakiekolwiek bugi pozostają.

Wysłano z MiNote

• Like 3

Mam problem po aktualizacji na Redmi Note 3  Pro SE crashuje się Sklep Google Play i Google Partner Setup.
Ktoś może wie jak rozwiązać problem?
Robiłem Hard reset, czyściłem cache i dane google play i usług google play, od nowa instalowałem te apki, usuwałem i dodawałem konto google i nadal nic.

21 minut temu, Ayen2 napisał:

Mam problem po aktualizacji na Redmi Note 3  Pro SE crashuje się Sklep Google Play i Google Partner Setup.
Ktoś może wie jak rozwiązać problem?
Robiłem Hard reset, czyściłem cache i dane google play i usług google play, od nowa instalowałem te apki, usuwałem i dodawałem konto google i nadal nic.

A przywracasz po resecie ustawienia z kopii MIUI? Tu może leżeć problem.

2 godziny temu, FromWP napisał:

Nie, dorobiło się jedynie cichego "wpięcia / odpięcia kabla zasilającego" i to też chyba tylko w romach eu.

Gdzie miałbym to znaleźć? Bo jeśli w ustawieniach dźwięku, to faktycznie w china dev nie ma.

10 godzin temu, kaudii napisał:

tak się skłąda iż pisałem o NC+ Go a nie GPS, GPS u mnie też działa ok.

NC+GO na Mi5 działa bez problemu...

10 godzin temu, moth napisał:

Mi5 dalej błąd przy podwójnym kliknięciu w przycisk power na ekranie blokady. 

Jaki błąd? U mnie żadnego nie ma...

8 godzin temu, grizzly napisał:

Nadal czasem się nie ładuje po podłączeniu do ładowarki. Dopiero po zresetowaniu telefonu zaczyna ładować.

Ładuje normalnie, coś masz uwalone od dłuższego czasu w sofcie (może czas na Miflash?) lub uwalone masz USB...

@hellhammer o kto to wrócił.... Widzę "długo" bez nas wytrzymałeś :).

Co do aktu, u mnie jak na razie ładnie śmiga, błędów nie zauważyłem, a o baterii to się wypowiem za kilka dni. Jak na razie zyskałem prawie pół dnia wywalając apke fejsa i instalując alternatywę, apkę Metal.

Guest
This topic is now closed to further replies.