Acid

MIUI 7.2.9

Recommended Posts

MIUI 7.2.9

• Mi4c/Mi4s/MiNote Pro aktualizacja do Androida 7 (info poniżej, ważne!)
  • MiMAX aktualizacja do Androida 7 (zwykła aktualizacja)
  • Poprawka klawiatury Xperia w Dodatkach
  • Włączony Dotyk 3D dla MI5s 32/64
  • Poprawione dzienne tapety blokady
  • Drobna poprawka GPS (pl ntp server)
  • Poprawka ikony Efektów dźwiękowych na MiNote
  • Kilka nowych ikon aplikacji nadesłanych przez użytkowników
  • ROM Xiaomi.eu dla Redmi Note 4 Snapdragon

Aktualizacja Mi4c/Mi4s/MiNotePro do 7.0

Aktualizacja do nowego Androida dla wyżej wymienionych modeli niestety wymaga nowego bootloadera (bez niego system nie wstaje), stąd też nasz niezablokowany bootloader, który funkcjonował do tej pory nie może być użyty do dalszych aktualizacji. Instalacja Xiaomi.eu na 7.0 jest możliwa tylko raz, ponieważ po niej bootloader w Waszych telefonach zostanie ZABLOKOWANY i będzie wymagał odblokowania oficjalną metodą przez pozwolenie na koncie Xiaomi. Wymagane jest też ręczne zaktualizowanie TWRP recovery po odblokowaniu bootloadera.

Procedura instalacji Xiaomi.eu 7.0 prosto na 6.12.22:

1. Instalacja Xiaomi.eu 7.0 bez wipe przez aplikację Aktualizacje lub z TWRP 3.0.1*
  2. Odblokowanie bootloadera oficjalną metodą przez Mi Unlock Tool
  3. Instalacja nowego TWRP przez fastboot flash recovery twrp.img
  4. Instalacja następnych aktualizacji (miejmy nadzieję) standardowo przez Aktualizacje

* – w pkt 1 aktualizacja blokuje bootloader. Próba przejścia do recovery wyłącza telefon.

Nowe TWRP dla Androida 7 do instalacji po odblokowaniu bootloadera*:

* – twrp.img znajduje się w archiwum zip, które trzeba rozpakować i zainstalować wg komendy powyżej.

Aktualizacja Mi5 do Androida 7.0

Aby zainstalować po raz pierwszy xiaomi.eu 7.0 na Mi5 należy:

1. Zaktualizować system xiaomi.eu do ostatniej wersji Android 6.0 6.11.10
  2. Zaktualizować TWRP do najnowszej wersji: https://dl.twrp.me/gemini/ przez fastboot flash recovery twrp.img
  3. Przejść do TWRP po instalacji recovery z fastboot boot twrp.img
  4. Wykonać backup w TWRP i najlepiej przenieść na komputer katalog /TWRP
  5. Instalacja najnowszego romu Android 7 w TWRP (sekcja Install) bez WIPE

Jak skalibrować OIS w MI5?

Instalacja poprawki wg tego poradnika

Jak zainstalować MIUI 8 po raz pierwszy?

• Wybierz odpowiednie TWRP recovery pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Przenieś rom do telefonu i zainstaluj z TWRP

O instalacji fastboot można przeczytać w naszym FAQ

Instalacja na Redmi Note Pro (MTK)

To urządzenie musi mieć powiększoną partycję systemową wg tego aby móc instalować v8.

Instalacja na MIPAD

MIPAD musi mieć połączone partycje systemowe aby zainstalować nasz rom. Poradnik.

ROOT

Dla Mi5 Android 7 root z SuperSU 2.79.
Dla Mi3/Mi4/Mi4c/MiNote/MiNotePro i pozostałych root do opcjonalnej instalacji przez TWRP: tutaj
Dla MiPad 2 root: tutaj

Dodatki MIUIPolska

Paczka dodatków MIUIPolska zawiera:

• Blokadę reklam w aplikacjach (/etc/hosts)
  • Nową klawiaturę Xperia
  • Samouczek MIUIPolska
  • Aplikację MiCenter

Paczka do opcjonalnej instalacji po każdej instalacji aktualizacji romu przez TWRP (Menu Install)*.
Każdą aplikację można też odinstalować.
Data kompilacji: 5 Lut 2017

• Dodatki MIUIPolska (tylko dla Androida 5.0 i wyżej): POBIERZ

* – dla Mi5 i nowszych (ze strukturą .dat) kolejność instalacji jest inna:
rom w twrp > restart > powrót do twrp > instalacja dodatków.

**- Android 4.4 nie jest już wspierany

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

• Like 2

Słyszałem coś o wbudowanym narzędziu do nagrywania ekranu. To fake news, czy będzie w przyszłości?

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

... No każdemu po aktualizacji została w telefonie... No chyba że komuś telefon wybuchł ...

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Ja chyba poczekam z mi4c. MiSound mnie denerwuje i obecnie mam wywalony, za to używam Vipera. Na Andku 7 nie wiem, jaka kombinacja binarek zagra poprawnie.

• Like 2

2 minuty temu, matixan napisał:

Słyszałem coś o wbudowanym narzędziu do nagrywania ekranu. To fake news, czy będzie w przyszłości?

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Nie to nie fake. Aplikacja do nagrywania jest obecna w wersji Alfa MIUI. Ale jak to alfa może być albo i nie być w przyszłości w beta.

Od jakiegos czasu dzwonek zaczyna byc slyszalny dopiero po 2-3 sekundach. Wczesniej jest na minimalnym poziomie. Wie ktos gdzie ustawic zeby cal czas telefon dzwonił z glosnoscia ustawiona na pasku glosnosci a nie dopiero po chwili?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Na R3S aktualizacja na razie ok, jedynie stringi nieprzetłumaczone w Alarmach (nowa funkcja Life post).

Jakby ktoś dalej miał niepoprawne przypomnienia o urodzinach w kalendarzu to trzeba wyczyścić dane obu kalendarzy w aplikacjach i wszystko wraca do normy.

Po aktualizacji od wczoraj Mi4 jeszcze mi nie wybuchł, więc chyba wszystko ok.

• Like 1

@Coldy jest napisane że to recovery twrp się wgrywa po aktualizacji do 7.0 nie przed. Aktualizujesz do 7.2.9 na tym starym co masz i po tym wgrywasz nowe.

Stare wersje twrp które były pod bootloader ten stary z 5.1 nie uruchomią się pod nowym, w drugą stronę to samo nowego twrp nie uruchomi się na starym bootloaderze. Więc jak ktoś już zrobił update do wersji z 7.0 i nie ma zablokowanego bootloadera to wgrywa nowe twrp i może instalować następne wersje xiaomi.eu.

Edited by slimdick
  • Like 1

32 minuty temu, Coldy napisał:

link nie da się odpalić recovery, ściągnałem stąd.

po przejściu do recovery przez chwilę logo mi po czym czarny ekran. 

@edit działające recovery -> http://www.teamsuperluminal.org/download/libra_ts_twrp_3_0_2_0-img/

mi4c

Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Jest dokładnie tak jak napisał użytkownik powyżej. Jeszcze ktoś zaktualizuję telefon a potem wgra to TWRP z Twojego linku (będzie więcej szkody niż pożytku). 

Mi Max Pro, wszystko fajnie, ale... tak ma być? A co z ostatnimi groźbami Google? ;)

Spoiler

Screenshot_2017-02-10-11-30-02-347_com.android.vending.jpg

X.

4 minuty temu, Myomi napisał:

Według systemowego kalkulatora 100-5%=99.95.

Do usunięcia taki kalkulator.

Czyli liczy prawidłowo, 100-5%x100=95 :) Inaczej odejmuje ci 0,05 czyli zgodnie z matmą

Edited by nicram222
  • Like 1

2 minuty temu, Myomi napisał:

100-5%=95 i taki wynik pokazuje każdy kalkulator, ale nie ten.

Zawsze myślałem że trzeba wskazać 5% z jakiej liczby, ale może się mylę,

PS. Faktycznie sprawdziłem na innym telefonie i tam liczy tak jak napisałeś 

Edited by nicram222

Jakieś sposoby na większą siatkę ikon na r3s? Żaden sposób nie działa, ani xmiui, ani plik miui home. A to taka wygoda mieć 6x5 :D

W żadnym innym kalkulatorze się nie podaje, z jakiej liczby bierze się %, każdy inny kalkulator przyjmuje, że % wyliczamy z cyfry bazowej. No ale nie w Xiaomi, on sobie zamienia 5% ze 100 na 0.05 czy to przy odejmowaniu, czy to przy mnożeniu. Także na globalu u żony ;)

X.

Edited by Xanth
  • Like 2

3 minuty temu, nicram222 napisał:

Zawsze myślałem że trzeba wskazać 5% z jakiej liczby, ale może się mylę

a to nie w przypadku mnożenia? 100 x 5% pokaże ci 5, 100 - 5% polaże 95.

34 minuty temu, don_kamillo napisał:

Znowu shitstorm na temat kalkulatora?

Przydałaby się informacja , że kalkulator liczy procent z liczby bazowej czy też nie. Ewentualnie jakiś przełącznik między liczeniem jednym,a drugim?

Ktoś może nie być świadom, przez co będzie źle liczył i może być na czymś stratny.

Jeśli cena w sklepie zmalała o 5%, a coś kosztowało 100 zł, to teraz zapłacisz 95 zł

Edited by Myomi
  • Like 1

2 minuty temu, Myomi napisał:

Jak coś nie działa to jest shitstorm? Jeśli się nie da poprawić to usunąć z systemu jak inne aplikacje i dać np. kalkulator od googla. 

Ktoś może nie być świadom błędu przez co będzie źle liczył i może być na czymś stratny.

Dokładnie, skośni nawet kalkulator potrafią spartolić... :/ 

7 minut temu, Myomi napisał:

Jak coś nie działa to jest shitstorm? Jeśli się nie da poprawić to usunąć z systemu jak inne aplikacje i dać np. kalkulator od googla. 

Ktoś może nie być świadom błędu przez co będzie źle liczył i może być na czymś stratny.

Bo motyw sposobu liczenia kalkulatora MIUI był poruszany wielokrotnie.

Łącznie z wyjaśnieniem, dlaczego zapis 100-5% jest błędny.

A żeby było śmiesznie, w excelu 100-5%=9995%.

Edited by don_kamillo
  • Like 1

21 minut temu, Myomi napisał:

Korzystaj z prawdziwych kalkulatorów a nie pseudo-aplikacji. Aż wrzucę Tobie zdjęcie z kalkulatora inżynierskiego (nie jest to kalkulator za 20zł, uprzedzam jak coś):

xNhlFvv.jpg

//Edit1

Przy okazji, taki zapis jest niezgodny z zasadami matematyki. Także nie dziwota, że durne aplikacje pokazują potem głupoty. 5% to musi być wartość z jakiejś liczby, a skoro nie ma takiej wartości to bierze z 1 (czyli jest to te 0.05). Więc nie piszcie, że skośnoocy coś zepsuli . . . Idźcie lepiej i zaglądnijcie do książek z matematyki . . .

//Edit2

Nie będę odpisywał na durne komentarze, to idź do banku, idź do innego cudaka co liczy na aplikacji w smartfonie. Albo jesteśmy poważnymi ludźmi i znamy pewne zasady (jestem konstruktorem mechanikiem, więc nie takie cuda liczę jak lokaty, jeśli lokaty to jakaś skomplikowana rzecz). Także podkreślam kolejny raz, idźcie do książek, zróbcie powtórkę materiału z matematyki. No chyba, że jeszcze działa nie był przerabiany, to czekajcie spokojnie :)

Edited by virusek90
  • Like 17

17 minut temu, Myomi napisał:

mój liczy tak jak xiaomi

IMG_20170210_120857.jpg

2 minuty temu, virusek90 napisał:

Korzystaj z prawdziwych kalkulatorów a nie pseudo-aplikacji. Aż wrzucę Tobie zdjęcie z kalkulatora inżynierskiego (nie jest to kalkulator za 20zł, uprzedzam jak coś): xNhlFvv.jpg

Teraz idź z tym do banku i załóż lokatę. Powiedz, że chcesz by liczyli procent po Twojemu. Zobaczymy ile zarobisz.

Dobra, nie było tematu.

Ale to są jaja. 

Bo mamy 2 systemy liczenia... Jeden prawdziwy, drugi popularny i niby na oko logiczny. 

• Like 1

Guest
This topic is now closed to further replies.