Skocz do zawartości

Obracanie, t9 i kilka pytań o Kate


dostawcy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Jestem tutaj nowy więc tradycyjnie proszę o wybaczenie błędów, mam cztery pytania.

1. Spotkałem się z problemem o którym nikt nie pisze w Internecie. Dlatego proszę o pomoc.
Mianowicie nie działa obracanie ekranu w SMS-ach i PULPICIE. Nie jest to odosobniony przypadek mojego egzemplarza bo w smartphonach wystawionych w rtveuroagd jest ten sam problem. Obracanie przy innych aplikacjach działa bez zarzutu. W powyższych dwóch można działać tylko w pionie.

2. Nie jest dostępne pisanie głosowe offline, w aktualizacji nie ma języka polskiego. Czy to jakiś błąd, czy można skądś pobrać język polski?

3. Apka antywirusowa, czy jest sens stosować, bo niby na forach piszą, że nie ma wirusów.
Najbardziej oczywiście boje się o prywatność i bankowość.

4. Czy można do pisania smsów mieć klawiaturę jak w starych telefonach, nie qwerty, tylko składającą się z 9 „klawiszy” i opartą na t9? Zależy mi na pisaniu jedną ręką, przy qwerty nie daję rady, za małe „klawisze”

Mój telefon to Redmi Note 3 Pro wersja kate
Android 6.0.1
Miui 8.1.3(MHRMIDI)

Dziękuję za odpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dostawcy

Możesz użyć aplikacji messenger (firmy Google) tam działa bo na fabrycznej nie ma

3 antywirus musi mieć aktualną bazę danych bo inaczej wogóle nie działa możesz sprawdzić aplikacja testową EICAR lub sam wzór definicja virusa zrobić.

Ja z racji tego że używam telefon bardzo mocno wchodze na zagraniczne strony i się spotykam się z wirusem który sam przez Google Chrome się pobierał bez wiedzy użytkownika i odrazu przechodzi do ataku załaczajac instalacjie i potem próbuje wymusić potwierdzenie nieznany żródeł żeby włączyć przez wielokrotne wyświetlanie (przez nieuwagę można przyznać) a wtedy antywirus miui nie pomoże bo on dopiero po instalacji wykrywa a to już za późno więc zawsze używam alternatywnych antywirusów.

Podkreślam żeby taką holere złapać to czeba się postarać mi się udało:-D

Obawiam się że za niedługo zdrowy rozsądek nie wystarczy.

Ale teraz jak najbardziej sam antywirus miui z aktualnymi bazami i zdrowy rozsądek wystarczy

Tu link do tematu jak to mniej więcej wygląda taki wirus

http://forum.android.com.pl/topic/309105-atak-wirusa-przez-przeglądarke-chrome/?do=getLastComment

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc. Czyli podsumuwując:

1 . SMSy moga się obracać ale na MIui Polska, czyli muszę odblokować bootloadera?

Ekran nie będzie sie obracał?

2. Języka polskiego offline nie ma

3. A jak sie nazywa ten systemowy antyvir?

4. Zainstalowałem touchpal ale gdzie mogę ją włączyć w smsach? Po wybraniu w touchpal   w ustawieniach telefonu włączył mi sie sklep touchpal i jakieś gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dostawcy napisał:

Dzieki za pomoc. Czyli podsumuwując:

1 . SMSy moga się obracać ale na MIui Polska, czyli muszę odblokować bootloadera?

Ekran nie będzie sie obracał?

2. Języka polskiego offline nie ma

3. A jak sie nazywa ten systemowy antyvir?

4. Zainstalowałem touchpal ale gdzie mogę ją włączyć w smsach? Po wybraniu w touchpal   w ustawieniach telefonu włączył mi sie sklep touchpal i jakieś gry.

1 jak na zwykłym global bez kombinowania to musisz użyć aplikacji z Google Play messenger (firmy Google nie mylić z Facebookiem to dwie różne apk) i obracanie działa lub innego zamiennika

Żeby wgrać miui Polska to musisz odblokować bootloader i wgrać twrp

3 bazy antywirusa to Avast, tencent,avl(panel sterowania-antywirus-ustawienia-i tam możesz wybrać bazy z jakich może korzystać i uaktualnić je)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ziomal_1313

"Jak masz klawiaturę włączoną dusisz jakby na ziemię na tą ikonkę. I tam ustawiasz klawiaturę telefonu. "

Nie wiem o jakiej tej ikonce piszesz?

Snajper

Nie widzę w messenger opcji pisania smsów. Używam tego programu od paru lat na tablecie ale żeby smsy było można pisać. Nie widzę takiej opcji w programie.
 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, dostawcy napisał:

Panowie wybaczcie, nie widze tego o czym piszecie. Jeśli mogę poprosić o zrzut z ekranu. Dzięki

Za dużo mam poufnych danych ale tu jest opis jak to wygląda

https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://support.google.com/nexus/answer/6080337%3Fhl%3Dpl&ved=0ahUKEwibrsXc6pLSAhXIDCwKHapBBrIQFggaMAA&usg=AFQjCNEBDsslmGI6prPH6JZUHNx7fzISMg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystko logicznie opisane. Jest jedno małe ale ani na tablecie, ani na redmi nie mam ikonki "więcej". Mam tylko taką chmurkę jak jest w tej instrukcji nad "więcej" ale po jej kliknięciu mogę przeszukiwać swoich znajomych. No nic będę się uczył standardowej apki do smsów. Aczkolwiek ten telefon ma tyle dziwnych rzeczy, że pewnie zaraz będzie na allegro. Dzięki jeszcze raz za wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

nie będę zakładać nowego tematu podłączę się tutaj. mam 2 pytania:

1. Czy w kate można instalować romy 7.x.x na miui pPolska i na odwrót. Chodzi o to czy nic nie trzeba czyścić. miałem pare tel i np. w galaxy s3 było można skakać po różnych wersjach romów bez żadnego problemu a w htc już było gorzej bo najpierw było trzeba wgrać odpowiednią wersje romu przez ruu.

2. czy istnieje program który umożliwia instalację apk z innych tel. chodzi mi dokładnie o pilot z g4 przy próbie instalacji wywala: błąd analizowania pakietu. chyba że ktoś się natknął na pilot, żeby było można samemu ustawić sobie guziki i zakodować pilot z oryginalnego pilota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@ziomal_1313

2. Peel Universal Smart TV Remote Control - da się ustawić swojego pilota (ustawić tylko te klawisze, których chcesz używać) jednak raczej nie "zakodujesz" tam pilota z jakiegoś fizycznego pilota, który masz w domu. Jest też jedna wada tej aplikacji, reklamy (z tego co pamiętam to całkiem działające na nerwy :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...