Skocz do zawartości

Niedziałający aparat, głośnik, czytnik linii papilarnych


Cinko

Rekomendowane odpowiedzi

Parę godzin temu dotarł do mnie nowiutki Xiaomi Mi5S Plus zamawiany z serwisu Ibuygou. Telefon fabrycznie zapakowany, żadnych podejrzanych elementów, zarysowań, itp. Zainstalowana wersja MIUI to 8.0.3.0 Global.

Po uruchomieniu okazało się jednak że praktycznie nic nie działa tak jak powinno. Już na start zdziwiło mnie że telefon jest dość cichy. Myślałem że tak ma być, ale po przejrzeniu kilku plików dźwiękowych oraz YouTube'a okazało się że głośnik w ogóle nie działa. Przy okazji odnotowałem też że sam obraz na filmiku nie porusza się w pełni płynnie.

Następnie przyszła kolej na czytnik linii papilarnych. Nie działa zupełnie, a próby jego ustawiania kończą się na zacięciu telefonu i informacji "Aplikacja xxx została zatrzymana.

Na koniec przyszła pora na aparat. Po jego włączeniu pojawia się czarny ekran z przyciskami funkcyjnymi aparatu, czasem do tego dochodzi wiadomość "Can't connect with the camera. Try rebooting the phone". 

Próbowałem telefon restartować, zrobiłem też "Hard Reset". Żadnych rezultatów. Poinformowałem już sklep o problemie, ale przypuszczam że jest to kwestia oprogramowania, więc może ktoś z bardziej doświadczonych użytkowników może mi coś doradzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, nie wydaje mi się, wszystko wygląda tak jak powinno. Sam telefon też na pierwszy rzut oka działa bardzo płynnie i sprawnie. Jedyna dziwna rzecz na jaką się natknąłem to informacja w ustawieniach że jest to Mi5S (bez plusa), mimo że procesor ma 4x2.35 GHz. Nie słyszałem też żeby Ibugoy sprzedawał podróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, brzmi obiecująco. Jeżeli mógłbym jeszcze skorzystać z Waszej wiedzy to poprosiłbym o linka do najpewniejszej instrukcji jak się tym zająć. Niestety jestem w tym nowy i póki co trafiłem tylko na słowa klucze w stylu "deep flash cable" czy odblokowywanie softa, nie wiem czy są one konieczne w tym wypadku czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Cinko napisał:

Ok, brzmi obiecująco. Jeżeli mógłbym jeszcze skorzystać z Waszej wiedzy to poprosiłbym o linka do najpewniejszej instrukcji jak się tym zająć. Niestety jestem w tym nowy i póki co trafiłem tylko na słowa klucze w stylu "deep flash cable" czy odblokowywanie softa, nie wiem czy są one konieczne w tym wypadku czy nie.

Tak, po prostu masz wgrany rom od Mi5S i dlatego połowa rzeczy nie działa bo potrzebuje innych plików systemowych. Jak widać nawet superaśne IBG nie oznacza braku problemów, ale to jest do zrobienia we własnym zakresie.

A tutoriali jest mnóstwo na forum, znajdziesz.

Edytowane przez galakty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
11 godzin temu, fajcik18 napisał:

Mam Mi5s plus. Wszystko ok tylko jak to zrobić:)

 

Jak nie umiesz lub boisz sam się to zrobić, to napisz do sprzedawcy, najlepiej zgłaszając roszczenie przez PayPal, czy też przez Aliexpress. Jako propozycję rozwiązania napisz, że oczekujesz rekompensaty, po wcześniejszym kontakcie z serwisem który może ci wgrać nowe oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, skay77 napisał:

Ja mam twój model ,na global zainstalowałem dev global przez aktualizacje ,potem przez adb recovery zcx i przez niego miui polska

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka
 

Co to za recovery zcx? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...