Skocz do zawartości

Lineage OS dla Mi 5 [DYSKUSJA + MODY]


miszowaty

Rekomendowane odpowiedzi

GPS sprawdzony jest taka sama kapa jak na xiaomi.eu
Miał ktoś problem na LOs czy tylko ja mam takie szczęście? Wracać do miui bym nie chciał, zwłaszcza cofać się do 6.11.10 to zabytek

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

 

edit:

Hmmm nie wiem o co chodzi, ale zrobiłem jeszcze jeden test i wypadł co najmniej dobrze. Pod galerią na parkingu złapał fixa błyskawicznie, ale nie pojechałem wyznaczoną trasą i wtedy troszkę zgłupiał. Jak złapał pozycję i wyznaczył trasę to później już było wzorowo. To chyba tyle w kwestii miui, tak dobry sprzęt zepsuty gównianym softem, dzięki bogom jest xda :)

Edytowane przez kubaMI5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubaMI5 u mnie lapie fixa doslownie w kilka sekund. Dokladnie tak jak na starym dobrym 6.11.10 :) Moze to jakies jednorazowe zafiksowanie u Ciebie ;)

 

P.S.

Po wylaczeniu historii lokalizacji google bateria w mi5 pokazala zupelnie nowe oblicze :) przez noc - ok. 7 godz. zlecial mi 1% :))) jest wiecej niz dobrze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zainstalowałem sobie Lineage 14.1-20170822 i mam 3 pytania:

  1. Nagrywanie rozmów - czy można ustawić gdzieś automatyczne nagrywanie każdej rozmowy? Można ręcznie, ale czy można żeby KAŻDA rozmowa się nagrywała?
  2. Wybór karty SIM do połączenia - jeśli ustawię jedną z kart jako domyślną do rozmów głosowych, to czy mogę potem jednorazowo zadzwonić na jakiś numer z "niedomyślnej" karty?
  3. Ubijanie/zamrażanie/usypianie aplikacji: w menu Prywatność jest opcja "Nie usypiaj". Czy wystarczy tylko ją aktywować, aby daną aplikację chronić przed wyrzuceniem z pamięci/zamknięciem? Czy jest gdzieś jeszcze w innym miejscu jakaś opcja do "trzymania w pamięci"? Dla przykładu: jak jadę w dłuższą trasę, to odpalam Mapy Google (na pierwszym planie) a w tle Yanosik i Spotify. Mimo że wszystkie 3 apki mają zaznaczone "nie usypiaj" to dwa razy mi się już zdarzyło, że Spotify się zamknęło samoczynnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
22 godziny temu, konrad122112 napisał:

Witam, chciałem się dowiedzieć z jakiego dnia polecacie wersję systemu, żeby wszystko działało w niej?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Z każdego bądź, wszystko działa.

Ja zaczynałem od sierpniowej, siedziałem na niej bez aktualizacji chyba z 3 miesiące, potem zacząłem robić aktualizację od paździenrika co tydzień i nie mam żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, konrad122112 napisał:

Czyli siedzisz na Lineage 15?

Wersja 15 jest w wersji Alpha ! .  Dużo rzeczy nie działa, masz działającą 14 nightly i tą wersje aktualizujesz.

DISCLAIMER:
THIS IS AN INITIAL ALPHA BUILD AND HAS MANY MORE BUGS. HAVE A BACKUP BEFORE FLASHING THIS AND TRY AT YOUR OWN RISK. 

KNOWN ISSUES:
– WiFi
– NFC
– Bluetooth
– Telephony (Calls and Data)
– Audio (Record and Playback)
– Video Playback
– Sensors
– GPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miał ktoś może taki problem, że telefon po podłączeniu do ładowarki ładował się przez chwilę, a potem dioda przestawała świecić, telefon sie nie ładował, ale na pasku cały czas wyświetlał się, że ładuje? Pomaga jedynie restart, wtedy na początku może się normalnie ładować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Dla wszystkich spragnionych Lineage OS w wersji 15.1 to u mnie po około tygodniu telefon zaczął masakrycznie lagować (mapy googla potrafiły się ładować5-10sekund). Poczytałem i okazało się że nie tylko ja miałem ten problem.
Wgrałem RessurectionRemix i odpukać póki co jest spoko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Soren napisał:

Dla wszystkich spragnionych Lineage OS w wersji 15.1 to u mnie po około tygodniu telefon zaczął masakrycznie lagować (mapy googla potrafiły się ładować5-10sekund). Poczytałem i okazało się że nie tylko ja miałem ten problem.
Wgrałem RessurectionRemix i odpukać póki co jest spoko ;)

Powiedz mi jak wyglada sprawa z SOT na oreo RR ? I jak oceniasz zdjecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lutego jestem na Lineage OS w wersji 15.1 i praktycznie co tydzień aktualizuję. Telefon nie muli, ale SOT słaby, tzn. bateria szybko leci, gdy się go nie używa. Przez noc nawet 20%. Za to 2 filmy pełnometrażowe pod rząd oglądnę i jeszcze baterii na 3 zostaje. Standardowy aparat nie ma HDR a te instalowane googla długo się uruchamiają i lagują. Jakość zdjęć na poziomi aparatu z miui. Zastanawiam się nad powrotem do MIUI, ale tam SOT też miałem kiepski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Czy w syberia os można nagrywać z szerszym kątem i większą szczegółowością 4096x2160 (np. w open camera lub fv-5)?

 

Działa HEVC po podmianie media profiles w ETC

 

https://drive.google.com/file/d/12YO2BG-6EEOqLD4fzW9XTC-7AL7QSkYd/view?usp=drivesdk

 

dzięki czemu nie ma gigantycznej pikselozy na ruchomych jednolitych powieszchniach?

 https://youtu.be/-aj8y18CbOs

 https://youtu.be/JGG8rWkGAJw

 

 

 

1080 i UHD ma stałe 30p.

 

Czy można uruchomić ANT+ ?

https://gist.github.com/d3m3vilurr/b0f4ed38b42d9a0c0eeca1453217b2f8

 

 

Mi5 MIUI9 (7.9.21)

 

 

 

 

 

 

 

Porównanie kąta widzenia kamery:

Fabryczne UHD/1080

 

Modyfikacja 4096x2160

012c845d6c9b5af10d2904ccf1aa6321.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

odswieze ten watek bo zainstalowalem dzisiaj Lineage OS 15.1 na MI5 i wszystko pieknie, ale Android Auto nie dziala, przy wlaczaniu pojawia sie komunikat "wystapil blad wyglada na to ze Uslugi Google Play w tej chwili nie dziala". Moze ktos potkal sie z tym bledem i zna sposob jak to rozwiazac. Zamienilem Open Gapps na mindthegapps i zadzialal android auto ale niestety potem wszystko zaczelo sie wykrzaczac i przy kazdym restarcie telefonu wszystko trzeba bylo ustawiac od nowa bez sensu.

Bede wdzieczny za pomoc lub pomysly jak to naprawic, Android Auto jest dla mnie najwazniesze a niestety na MIUI nie do konca dzial poprawnie bo nie uruchamia aplikacji muzycznych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...