Skocz do zawartości

Lineage OS dla Mi 5 [DYSKUSJA + MODY]


miszowaty

Rekomendowane odpowiedzi

Taa 10h. Chyba z wyłączonymi wszystkimi danymi w tle, 0 internetu i ciekawe jeszcze czego. Wykastrowany smartfon. 


Nie wiem na ile jest to dokładne, ale takie statystyki pokazuje accubattery. LTE ciągle włączone, a w domu wifi, tryb zbalansowany, synchronizacja włączona, jak używam kilku apek na raz to zmieniam na tryb szybki.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie sprawdzaj tam tylko w systemie... Nierealne jest 10h mając internet itp itd.
U mnie na same smsy i lekkie sprawdzenie maili, apek itp kilka razy na dzień wychodzi 7h SoT, jak używam mocno internetu to 4h.


Tutaj zasnąłem z włączonym youtubem, jak się obudziłem było 6%. deceefecc6feee2a118599e8120f495b.jpg

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2017 o 23:40, Shivver napisał:

Ja w dalszym ciagu mam problem z echem, na nowym weekly z 21 lutego dzialam.

W glosnosci rozmowy jest 7 stopni glosnosci. Od 1-5 nie mam echa, 6-7 echo jest. Uzywam telefonu na 5 poziomie glosnosci ale czesto nie slychac dobrze rozmowy.

 

Jakis pomysl?

Wgraj mojego fixa na mixer_path.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, Soren napisał:

Patrzyłem.
Interesuje mnie jak wygląda zarządzanie ramem, czy wszystkie funkcje (ir, ois, itp) działają bez zarzutu.

Wszystko działa bez żadnego problemu. Należy zauważyć, że to lineage team jest prekursorem wszystkich custom romów. Nie można mówić, że ressurection jest np lepszy bo prawdopodobnie gdyby nie lineage to rr by wcale nie było. Obecnie używam RR, bo ma sporo fajnych opcji kostumizacji dodanych.

Edytowane przez miszowaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, miszowaty napisał:

Wszystko działa bez żadnego problemu. Należy zauważyć, że to lineage team jest prekursorem wszystkich custom romów. Nie można mówić, że ressurection jest np lepszy bo prawdopodobnie gdyby nie lineage to rr by wcale nie było. Obecnie używam RR, bo ma sporo fajnych opcji kostumizacji dodanych.

Aha, czyli nie można pisać że RR jest w tej chwili najlepszy bo lineage to był pierwszy custom?

To też nie można pisać że Messi czy inny Ronaldo jest najlepszy bo pierwszym najlepszym był Pele?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bergmen
Gwoli wyjaśnienia, bo nie każdy to załapał. Chodzi mi o to, że lwią część roboty wykonali deweloperzy od cyanogena, nie umniejszając oczywiście żadnej ze stron. Tym co napisałem, chciałem jedynie przekazać, że każdy inny custom będzie posiadał prawodopodobnie bugi oficjalnego lineage'a.

Jestem przeciwnikiem stawiania znaku większości pomiędzy romami. Ten rom ma takie funkcje, drugi ma takie - każdy powinien wybrać, który mu bardziej pasuje. Co do samej lepszości, nie będę się wdawał w dyskusję bo o gustach się nie dyskutuje, jeden woli czysty android, drugi maksymalnie customizowany.

Przykład zupełnie nietrafiony. Piłkarze Ci, których wymieniłeś to całkie inna szkoła. Jeden utalentowany, drugi wyrobnik. Jeden nie powstał z drugiego. Ja jestem przeciwny po prostu umniejszaniu roli piekarza, na rzecz tych, którzy posypują makiem.

Dla mnie koniec tematu, więcej nie będę ciągnał tej rozmowy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

a ja ma pytanie, zainstalowąłem ten rom na swoim Mi5s i teraz przyciski są zamienione miejscami tzn. po prawej był back to teraz jest do aplikacji a po lewej był od aplikacji a teraz jest back i doś mocno mnie to irytuje bo się juz przyzwyczaiłem do starego układu. Można to jakoś zmienic ?

Już znalazłem

Edytowane przez bonzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Właśnie testuje po raz pierwszy ten rom na moim mi5 i mam problem z lte w play.tzn problem jest z automatycznym przejściem z roamingu krajowego na lte gdy znajde się w zasiegu nadajnika play. Kiedy ręcznie przełącze się na nadajnik play, wszystko jest ok, ale nie działa to z automatu. Widziałem, że w ustawieniach jest dużo opcji wyboru preferowanych sieci WCDMA/LTE/GSM/TDSCDMA/EvDo - ktora opcja jest najlepsza dla play? Też mieliście z tym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, majdan12 napisał:

@zimmonx

WCDMA (3G)/LTE (4G)/GSM 2G) więc wybierz sobie sam :)

Możesz wybrać tryb LTE/WCDMA czyli jak nie będzie zasięgu dla LTE to wskoczy 3G.

Ok, mniej więcej coś takiego wybrałem i przełącza mi się już automatycznie (tylko z nieco większym opóźnieniem niż na romie miui.eu).

Generalnie jestem pod dużym wrażeniem stabilności i dopracowania ostatniej wersji LOS. Właściwie nie mam się do czego przyczepić i chyba zostanę na nim dłużej, bo lubię czystego androida.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nudów zainstalowałem ostatnie wydanie.. i boże drogi jak ten telefon zapier....la. Wszystkie aplikacje trzymane w tle działają W TLE! Po miui to szok! Odpaliłem wszyskie aplikacje jakie mam i ŻADNEJ nie ubił. Nie musiałem się nawet ponownie logować do nju czy banku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubaMI5 no własnie soft jest mega szybki i wlasciwie wszystko śmiga jak powinno. Nawet aparat daje rade. Jedyny minus to bateria, ktora spada jednak zauwazalnie szybciej niz na miui. @majdan12 Widze, ze jestes aktywny w temacie LOS. Czy jest jakis sposob na poprawe zuzycia baterii na tym romie?Nie wiem, moze to wina aktywnego czytnika linii pap., ktory nam wlaczony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zimmonx

@kubaMI5

Zaskoczyliście mnie tym że LOS ma gorszy czas pracy na baterii. Ja u siebie tego nie zaobserwowałem może dlatego że wykonałem instalacje Global Developer przez MiFlash (zaznaczony Flash All a telefon w EDL) > instalacja TWRP (pobierz) > format data > TWRP - Advanced Wipe > wszystkie partycje oprócz USB OTG.

Nawet w głowie się nie mieści aby jakikolwiek system mógł mieć gorszy czas pracy na baterii.

Może jak znajdę chęci to jeszcze dziś przetestuje najnowszy LOS czy ma lepszy czas pracy na baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@galakty

Ja mam zawsze włączony jako aktywny cały czas czytnik linii papilarnych i nie było problemu że pożerał baterie.

Odnośnie czytnika linii papilarnych w Custom ROM: 

Są trzy typy systemów A) czytnik linii papilarnych jest aktywny cały czas, czyli jest tak jakbyśmy sobie tego życzyli B ) czytnik linii papilarnych jest aktywny przez jakiś dłuższy czas C) czytnik linii papilarnych jest aktywny przez parę sekund - w każdym z tych systemów opcja aktywnego czytnika w teorii oferuje to samo a w rzeczywistości jest inaczej. 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O baterii się nie wypowiadam bo kilka godzin to żadne używanie. Narazie zakochałem się w powiadomieniach na ekranie blokady i navbarze. W weekend sprawdzę gps jeśli będzie działać to do miui nie wracam.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, jednak po zamrożeniu zbędnych aplikacji i rozsądnej konfiguracji jest nadal nieźle. Na LOS brakuje mi po nim zawsze kilku opcji. Tym bardziej zdziwiłem się, że inni odczuwają spadek wydajności baterii.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majdan12 a jaką wersje firmware uzywasz? Ja bazuje na ostatnim global dev, ale faktycznie wgrywalem przez twrp,a nie miflash. Moze tu jest problem? Wylaczylem czytnik linii pap. i niewiele pomoglo. Bateria schodzi 3-4%/godzine bez dotykania i uzywania telefonu. Na miui moze 1% a nawet wcale...to dosc spora roznica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie do poprawnego działania romów zalecane jest najnowsze dostępne firmware, ja mam 7.7.6. Metoda jaką je zainstalujesz nie ma wpływu na działanie. Sprawdź wakelocki i czas deep sleep, bo ewidentnie coś działa w tle.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kios napisał:

Obecnie do poprawnego działania romów zalecane jest najnowsze dostępne firmware, ja mam 7.7.6. Metoda jaką je zainstalujesz nie ma wpływu na działanie. Sprawdź wakelocki i czas deep sleep, bo ewidentnie coś działa w tle.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Czym to najlepiej sprawdzic? W los jest to gdzies mozliwe, czy jakas appka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kios napisał:

do poprawnego działania romów zalecane jest najnowsze dostępne firmware, ja mam 7.7.6. Metoda jaką je zainstalujesz nie ma wpływu na działanie. Sprawdź wakelocki i czas deep sleep, bo ewidentnie coś działa w tle.

 

@majdan12 @Kios chyba znalazlem przyczyne. Poszukalem troche na zagranicznych forach (glownie xda) i duzo ludzi narzekalo na drenaz baterii w LOS kiedy ma sie wlaczona historie lokalizacji google. Faktycznie mialem to wlaczone, pomimo ze mialem wylaczony gps. teraz wylaczylem i widze duzą poprawe.ale troche to dziwne, na miui mialem to wlaczone i bateria ladnie trzymala...

Edytowane przez zimmonx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...