Skocz do zawartości

Lineage OS dla Mi 5 [DYSKUSJA + MODY]


miszowaty

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam luźny, dyskusyjny wątek na temat Lineage OS dla mi5. Dziwi mnie w sumie takie małe zainteresowanie. Obecny stan jest taki:

- echo podczas rozmów obecnie jest okej, jednak jeśli ktoś w dalszym ciągu ma echo niech wgra mojego fixa (jest niżej)

- android pay działa z odpowiednim fixem

- przyciski dotykowe nie działają ze screen protectorami nałożonymi na niektóre ekrany

- aplikacja aparatu nie jest jeszcze dopracowana, czasami ciężko zmienić punkt autofocus

- dodano one hand mode

Edytowane przez miszowaty
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawione.

Co do tego buga z echem. Pamiętam jak jeszcze rok temu miałem galaxy alphe i na androidzie 6 z cyganem ten bug występował. Również nie wszyscy się na niego skarżyli, co ciekawe, zazwyczaj ten problem dotyczył tylko osób z Polski. Pamiętam też, że flashowalem niższe wersje modemu, gdzie jeszcze ten bug nie występował, ale to niewiele dawało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Shivver napisał:

Mam szkło hartowane na ekranie i przyciski dotykowe działają bez zarzutu.

Tak jak mówię, problem dotyczy nowych sztuk mi5 i nie wszystkich egzemplarzy... Trzeba czekać na xiaomi aż puści nowe sterowniki.

Edytowane przez miszowaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ja mam problem na ROMach opartych o LineageOS z przyciskami. Na romie MIUIPolska jest wszystko ok, natomiast na RR działają bardzo średnio, co przeszkadza w codziennym użytkowaniu. Mam szkło Nillkin Amazing H+ Pro. Ale same romy są bardzo dobre, w połączeniu z kernelem DragonXia OC mam 133k punktów w Antutu na wersji 3/32 i 1,2-1,3 GB wolnego Ramu

Edytowane przez fakeconto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja apke aparatu podmienilem na te snapdragona V2. Prawie idento a zdjęcia jak z miui. no i zaimplementowali OISa działającego :) Ogólnie spoko rom i mi wszystko fajnie chodziło, ale ja jak to ja jak już odblokowałem bootloader po prawie roku to zacząłem co chwilę coś zmieniać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem wątek na xda i ktoś się tam faktycznie skarży. Miałem lineage zainstalowaną jakąś 2 wydania wcześniejszą i telefon sam się wyłączał w nocy (na xda też o tym pisali). Wróciłem więc na miui. Teraz chciałem znowu sprawdzić Lineage ale w twrp mam cały czas error 7. Nie potrafię tego pokonać - twrp najnowsze, plik odpowiedni, próba wgrania po wszystkich wipach (łącznie z system jak i bez niego). Nie wiem już o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, smallhausen napisał:

Żeby nie pojawiał się error7 musisz wykonać flash firmware. Czytaj pierwszy post w forum XDA dotyczący lineage gdzie autor zaktualizował informacje dotyczące sposobu instalacji.

Tapatalk
 

Ale nie przechodziłem z andka M na N... Teraz próbowałem i poszło. Zobaczymy czy padnie w nocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączam dwie rzeczy ode mnie (używasz na własne ryzyko), testowane na buildzie z 6 lutego:

- ECHO FIX - zanim developerzy coś z tym zrobią to wrzucam modyfikacje ustawień mikrofonu i głośników, polega ona na delikatnym zmniejszeniu czułości mikrofonu, zwiększa też głośność podczas rozmowy echo + low volume fix

- BLUE ACCENT - (działa z buildem z początku lutego, aktualizacja wkrótce) zmiana koloru akcentów na niebieski (jak to wygląda widać na obrazku niżej) blue accent mod

- RED ACCENT - działa z najnowszym buildem 1302 red accent mod

Instalacja pod recovery po zamontowaniu system i odhaczeniu read-only:

- echo fix "adb push mixer_paths_tesha.xml system/etc"

- akcenty "adb push framework-res.apk system/framework"

Screenshot_20170211-023752.png

Edytowane przez miszowaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w dalszym ciagu mam problem z echem, na nowym weekly z 21 lutego dzialam.

W glosnosci rozmowy jest 7 stopni glosnosci. Od 1-5 nie mam echa, 6-7 echo jest. Uzywam telefonu na 5 poziomie glosnosci ale czesto nie slychac dobrze rozmowy.

 

Jakis pomysl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tutek napisał:

a moglibyście porównać czas pracy baterii Lineage OS w stosunku do xiaomi.eu ? Zastanawiam się nad przejściem bo średnio 5% baterii mniej co godzine na xiaomi.eu to dla mnie dużo za dużo

 

GSam Battery Monitor:

6h 28m (średni czas ekranu na pełne ładowanie)

Na Miui miałem coś koło 5h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...